Stájová sestava: Štěpánka Myšková

Jaroskav Myška a Štěpánka Myšková - foto: Zenon Kisza (fotokisza.com)

Představujeme svěřence Štěpánky Myškové pro nadcházející sezónu, jejichž vizitky tentokrát nejsou doplněny hlasem trenéra.

Štěpánka Myšková ještě pod svým rodným jménem Sedláčková byla překážková jezdkyně. Jedničkové vítězství získala na proutěnkách v Pardubicích se Segalem. Nyní se svým manželem úspěšným překážkovým jezdcem Jaroslavem Myškou má tréninkové středisko ve Valech u Pardubic.

Mezi její svěřence patřili výborní překážkáři Capferret, Anaking nebo vítěz dvou kvalifikací Goscater. Na rovinách vyhrál Henrytheaeroplane Svatováclavskou cenu a Autor Zlatý pohár.

Tříletý

SUPRTUPL (hdcp 71,5 kg) vyhrál Pražského zimního favorita na 1800 metrů. Jeho vytrvalost je ale otazníkem. Dostih byl totiž pomalu rozběhnutý a ve vyrovnaném závěru těžil z toho, že ho Petr Foret včas poslal na špici. Otec Worthadd sice vyhrál 2200 metrů dlouhé Derby Italiano, ale nejlepší výkony podal na míli. V rodině má dost rychlosti. Matka Samara Hills nestartovala, ale bába Samara Valley skončila třetí v Listed na 1500 metrů a prabába Slap Shot dokonce doběhla druhá v kilometrové Gr.1. Do sezóny vstoupil velmi dobře v derby předzkoušce na 2000 metrů ve Varech. Odskočil za středem pole, ale když došlo ke zbrzdění tempa, posunul se blíže špici a do cílové roviny točil jako druhý. Na jejím začátku se zdálo, že půjde po vítězství, ovšem nakonec jen těsně uhájil druhé místo, když vítězem se stal slovenský Opasan.

Starší

BRIDPORT (hdcp 74,5 kg) při debutu ve dvou letech v Dundalku nijak neoslnil. U nás se představil až na konci další sezóny druhým místem ve slušně obsazené dvojce na 2000 metrů v Chuchli. Loni na jaře se rozběhal ve Francii, V Chuchli byl druhý ve dvojkovém handicapu na 1400 metrů a na prvním místě proběhl cílem v Memoriálu Jaroslava Maška. Pro pozitivní dopingový nález ale byl diskvalifikován. V těsném doběhu Velké květnové skončil šestý stejně jako v Lázeňské míli, tam ale ztrácel víc. Letos do sezóny vstoupil v Chichli v trojce na 2400 metrů. Sice tam nosil příznivou váhu, dostih ale byl pro něj dlouhý. 400 metrů před cílem byl mezi prvními, pak ale postupně ztrácel a až na 9. příčku.

WELL ABSOLUT (hdcp 71,5 kg) jako dvouletý vyhrál v Chuchli o 14 délek dostih pro české odchovance. Proto jako tříletý startoval mezi špičkou ročníku, kde se ale výrazně neprosadil. Byl šestý ve Velké jarní, Velkou červnovou odvodil, aby skončil devátý. V derby zkusil jinou taktiku, ale umístění bylo stejné. Další dostih absolvoval až koncem sezóny v Chuchli, kde v mílovém Listopadovém handicapu nesl jednu z nejvyšších vah a na nejlepší nestačil. Na jaře se ale v Mostě ukázal dobře, když s vyšší váhou byl solidně třetí ve dvojkovém handicapu na 2000 metrů.

Překážkáři

BRIDGEUR (hdcp 81,5 kg) byl v roce 2017 druhý v poslední kvalifikaci na Velkou pardubickou. V ní pak skončil sedmý, což bylo stejné umístění, jaké zopakoval o rok později. Je to typický tempař, který rád operuje na špici, koncovku však nemá nejlepší a stále je nezvítězivší. Loni startoval třikrát v menších francouzských krosech, kde většinou bral dotaci. U nás byl třetí v srpnové kvalifikaci Ceně firmy Chládek a Tintěra za Ange Guardianem a No Time To Lose. Ve Velké pardubické skončil po chybě na Havlově skoku. Letos vstoupil do sezóny začátkem března v cross country ve Fontainebleau, kde si opět vedl aktivně, v rovině se ale přes něj dostali tři soupeři.

EVŽEN (hdcp 79,5 kg) v roce 2018 po přechodu na překážky vyhrál všechny své tři starty včetně 9 délkového vítězství v Ceně ČASCH pro čtyřleté krosaře. Loni vstoupil do sezóny čtvrtým místem v Úvodní cross country Koroka, kde ho porazili silní soupeři Ange Guardian, Stretton a Mahony. V červnu pak porazil ve dvojkovém krosu Mazhilise a sezónu zakončil prvenstvím v Ceně Vltavy.

Evžen s Jaroslavem Myškou v Ceně Vlatavy – foto: Jana Syručková

LODGIAN WHISTLE (hdcp 79,5 kg) ve čtyřech letech přešel na překážky a vyhrál nás všechny tři starty určené jeho ročníku. Dvoje proutěnky v Pardubicích a klasický steepl ve Varech nebyly velké dostihy, ale mezi začínajícími překážkáři bylo v budoucnu několik dobrých koní. Neumístil se jen při startu v Auteuil, kde skončil šestý. Jako pětiletý absolvoval ve Francii většinu startů. Za vítězství v menším steeplu ve Wissenbourgu obdržel rating 57 kg, za několik umístění na proutěnkách 53 kg. Na závěr sezóny startoval ve Stříbrné trofeji, kde byl před závěrečnou pasáží zadržen. Loni absolvoval dva starty. V Ceně Peruána, kterou lehce vyhrál Theophilos, byl čtvrtý. Na závěr sezóny vyhrál lehce Cenu Labe. Dostih ale nebyl tak silně obsazen. Porážku oplatil Lombarginimu, který ho před tím těsně porazil v Ceně Peruána.

Logian Whistle s Jaroslavem Myškou vítězí v Ceně Labe – foto: Jana Syručková

CHRYSTAL CHROSS (hdcp 75 kg) je specialistou na 2 mílové cross country. V roce 2018 v šesti letech vyhrál Cross Country Válečníka před Medicem, který mu v Poplelově poháru porážku oplatil, když před nimi lehce vyhrál Tiara Man. Po tomto dostihu u něj byla diagnostikována puklina ve spěnkové kosti na zadní noze. Proto do loňské sezóny nastoupil až na podzim. V Ceně Deníku Právo, předzkoušky Poplerova poháru, to ale dost klouzalo a on byl jedním koním, který kvůli tomu skončil na zemi. V Poplerově memoriálu skončil druhý za obhájcem Tiara Man.

ZAFIRO (hdcp 65,5 kg) byl ve dvou letech druhý v Pražském zimním favoritovi. Loni po dvou startech na rovinách přešel na překážky. Absolvoval tři dostihy pro tříleté proutěnkáře v Pardubicích, v nichž obsadil třetí a dvě druhá místa. V posledním státu ve Strasbourgu byl na měkké dráze zadržen dvě překážky před cílem. Letos se poprvé představil ve Varech v dostihu na 3000 metrů startovaném praporkem, kde byla řada koní z překážek. Na nejlepší ale nestačil a první dva Westerneraka a Night Moon mu nadělili víc délek než na proutěnkách. Stále zůstává nezvítězivší.

TASTE OF ROCK běhá především ve Francii. Na proutěnkách si tam vyběhal rating 55 kg. V roce 2018 startoval na podzim ve Stříbrné trofeji, kde skončil pátý bez nároku na lepší umístění. V Cena EŽ Praha s Českou Televizí se v nadějné pozici zamotal do hromadného pádu dvě překážky před cílem. Loni startoval třikrát ve Francii v menších dostizích. Ve Wissembourgu byl třetí ve steeplechase. Druhou část sezóny vynechal.