Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Startuje „Arc“ mítink, jakou má šanci Vert Liberte v Cadranu?

Startuje „Arc“ mítink, jakou má šanci Vert Liberte v Cadranu?
Vert Liberte s Petrem Foretem vítězi Ceny prezidenta republiky - foto Jana Syručková

Ondřej Blahník rozebírá Prix du Cadran, v níž dnes na největším francouzském mítinku startuje Vert Liberte.

Rozbory Ondřeje Blahníka

14:33 – ParisLongchamp - sobota

Qatar Prix du Cadran (Gr.1, 4000 m, 300.000 €)

Na startu vrcholu prvního dne se představí šest účastníků včetně našeho Verte Liberte. Tomu stačí předběhnout jediného účastníka, aby získal dotaci 8.580 €. To bude těžké, ale reálné. S dvěma účastníky se již pravidelně měřil.

Trueshan zde před dvěma lety nadělil 4 délky famóznímu Stradivariusovi. To bylo na jeho oblíbené měkké půdě a pařížská dráha vyschla, ale přesto si trojnásobný vítěz Btitish Champion Long Distance Cupu drží formu. Po letní pauze a operaci dýchacích cest se vítězně předvedl v Doncaster Cupu. V jeho sedle bude jeho stálá jezdkyně Hollie Doyle.

Velkými dostihy je prověřená i O’Brienova Emily Dickinson, kterou pojede Frankie Dettori. Před rokem tu byl o délku čtvrtá v Prix de Royallieu (Gr.1) na 2800 metrů pro klisny. Letos byla čtvrtá v Gold Cupu v Ascotu, pak lehce vyhrála Gr.2 v Curaggh a začátkem září v Goodwood Cupu byla nejlíp z kvalitního pole, které nestáhlo ztrátu na od začátku s velkým náskokem běžícího Quickthorna.

Před dvěma lety byl v tomto dostihu čtvrtý Skazino, ale to běhal v nejlepší formě. Letos se několikrát měřil s Vert Libertem. V červnu vyhrál Listed na 3000 metrů v Saint-Cloud, kde byl o délku druhý Moon Volf a Vert Liberte těsně čtvrtý. Oba ho ale porazili o víc jak 2 délky ve zdejší předzkoušce, kde byli prakticky na stejno.

Irský Run For Oscar běhal ještě na jaře proutěnky. V létě v Curragh na Emily Dickinson ztrácel přes 7 délek. Naposledy byl pátý v Gr.2 Deauville, kterou odtáhl Carlo Biraghi.

Závěr: Trueshan a Emily Dickinson tu nad ostatními vyčnívají. Z nich bych se na dnešní půdě, jejíž stav je naměřen 3,3, tedy dobrá (good), asi přiklonil na stranu klisny. Vert Liberte má radši měkčí půdu, ale předzkoušku zvládl za podobných podmínek. Může tedy své minulé soupeře opět porazit. K poražení může být i Run For Oscar, který by to potřeboval zřejmě měkčí. Snadné to mít Vert Liberte nebude, takže kurz 1-3 2,3:1 neláká.

STARTOVNÍ LISTINA