Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Státní svátek ve Francii ozdobí Grand Prix de Paris

Státní svátek ve Francii ozdobí Grand Prix de Paris
Závodiště ParisLongcham - foto: Jiří Šnajberk

V letošním roce se první velká zkouška tříletých vytrvalců ve Francii vrací na původní termín 14. července a tradičně se odběhne na centrálním závodišti ParisLongchamp.

20:20 – 8. dostih - ParisLonchamp

Grand Prix de Paris (G1, 2400 metrů, 3letí)

Jelikož se francouzské derby běhá na kratší distanci, tak se GP de Paris stává prvním velkým testem před podzimním vrcholem pro klasický ročník. Domácí to ovšem letos nebudou mít jednoduché, protože přijíždí velmi silná konkurence z Anglie, Irska a své zastoupení bude mít i Německo. Konkurence se navíc ještě zvýšila, když hlavní favorité byli dohlášení až v posledním termínu.

Godolphinský zástupce Hurricane Lane (William Buick) se už letos zúčastnil anglického i irského derby. V tom prvním doběhl třetí, v irském pak triumfoval. V tomto dostihu je zatím v pozici mírného favorita. Hned za ním figuruje vítěz King Edward VII Stakes z Royal Ascotu Alenquer (James Doyle) ze stáje letos velmi úspěšného trenéra Haggase.

Silnou sestavu posílá na start irský trenér Aidan O´Brien, který se svými svěřenci ovládl poslední tři ročníky dostihu. Trenér letos pro francouzské dostihy zatím nevyužívá služeb britské jedničky Ryana Moora, ale domácí špičkoví jezdci mu i zde přinášejí úspěchy. Wordsworth (Olivier Peslier) doběhl naposledy třetí ve zmíněném irském derby, The Mediterranean (Wayne Lordan) a Sir Lamorak (Mickael Barzalona) získali cenná umístění v Royal Ascotu.

Nejlepší domácí tentokrát k favoritům nepatří, ale minimálně oba svěřenci trenéra Rougeta mají slušné šance. Saiydabad (Christophe Soumillon) a Cheshire Academy (Cristian Demuro) doběhli čtvrtý a pátý ve francouzském derby a podle slov trenéra jim prodloužení distance prospěje.

Německý zástupce Northern Ruler (Maxime Guyon) odběhl všechny tři své dosavadní dostihy ve Francii s bilancí dvou triumfů a jednoho druhého místa. Majitelé zamítli start v německém derby a rozhodli se pokračovat ve francouzské cestě. Na startu velmi zajímavého dostihu se sejde celkem jedenáct soupeřů.

Verdikt: Letošní forma potvrzená výsledky staví do role oprávněného favorita Hurricane Lane. Podle slov trenéra Applebyho velmi dobře zregeneroval po irském derby a dohláška do tohoto dostihu svědčí o velkých ambicích stáje.

STARTOVNÍ LISTINA

(Jiří Šnajberk)