Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Subway Dancer nejlépe hodnoceným koněm v Grand Prix de Vichy

Subway Dancer nejlépe hodnoceným koněm v Grand Prix de Vichy
Subway Dancer finišuje na třetím místě v Champion Stakes, foto: Petra Mikesková

Dnes večer se Subway Dancer už počtvrté zúčastní Grand Prix de Vichy (Gr.3, 2000 m), v níž ho čeká devítka soupeřů.

Subway Dancer v předchozích letech obsadil ve Vichy postupně páté, třetí a znovu páté místo. Na tabuli se svěřenec Zdena Koplíka, v jehož sedle bude znovu Radek Koplík, vešel také v posledních sedmi startech a dnes má dobrou šanci tuto sérii natáhnout. Jeho forma sice tradičně graduje na podzim, ovšem vstup do letošní sezóny se mu povedl. V podobném dostihu v Longchamp totiž před měsícem finišoval čtvrtý, když mu hrálo do karet rychlé tempo, ale naopak mu nesedla rychlá dráha. Ta by tentokrát měla být měkčí. Po tomto startu jeho francouzský handicap klesnul na 49,5 kg, což ho ovšem stále staví 2 kg nad nejlepšího ze soupeřů. Každopádně sázkovky ho s výjimkou Tipsportu řadí za střed pole.

Stylegardent (Guyon) vlastní o 3 kg nižší známku, ale je na vzestupu. Premiérové black-type vítězství získal před měsícem v Lyonu, kde uspěl v Listed na 2400 metrů. Zkrácení distance může být problémem, ovšem do Vichy míří potřetí a zatím je tam stoprocentní. I proto mu patří role favorita.

Spirit Of Nelson (Ch. Demuro) životní úspěch vybojovala loni v říjnu, kdy v Saint-Cloud vyhrála Gr.3. Letos obsadila v grupových dostizích druhé a třetí místo, takže je znovu očekávána mezi nejlepšími.

Top Max (Boudot) poprvé míří do grupy. Letos ukázal progres vítězstvím v handicapu a poté absolvoval premiéru v Listed, v němž vybojoval třetí místo o krk před Ignaciusem Reillym.

Wonderment (Barzalona) jako dvouletá vyhrála Criterium de Saint-Cloud, ale loni na to zcela nenavázala a při vstupu do sezóny skončila pátá v Listed.

Mr Satchmo (Hardouin) na Subway Dancera narazil už před měsícem, kdy ho porazil rozdílem krku, ale nosil o 2 kg méně.

Diamond Vendome (Crastus) bude obhajovat loňské vítězství, ale se Subway Dancerem naopak minule o 2 délky prohrál, přestože i on měl váhovou výhodu.

Zbylá trojice může především překvapit, dostih odstartuje ve 21:30.

Tipsport: 4 Stylegardent; 4,25 Spirit Of Nelson; 7 Top Max; 8,5 Subway Dancer, Wonderment; 9 Diamond Vendome, Mr Satchmo; 15 Zarkallani; 17 Palavas; 25 Wonnemond

Fortuna: 4 Stylegardent; 4,3 Spirit Of Nelson; 7 Top Max, Palavas; 9 Diamond Vendome, Mr Satchmo, Wonderment; 10 Subway Dancer; 16 Zarkallani; 30 Wonnemond

STARTOVNÍ LISTINA

PŘÍMÝ PŘENOS (možné sledovat po bezplatné registraci)

(Jaroslav Fabris)