Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Subway Dancer začne ve čtvrtek v Longchamp

Subway Dancer začne ve čtvrtek v Longchamp
Subway Dancer s Radkem Koplíkem v Ascotu - foto: Petra Mikesková

Jeden z našich nejlepších koní Subway Dancer vstoupí do sezóny v pařížském Longchamp, kde je ve čtvrtek vypsána Gr.3.

SUBWAY DANCER se mezi špičkou ve Francii pohybuje již delší dobu. Svěřenec Zdena Koplíka byl zpočátku nenápadný. Přes několik umístění vlastnil rating 32 kg. Na podzim 2016, kdy mu byly čtyři roky, však lehce vyhrál dostih o 28.000 € a následně všechny zaskočil v Lyon Parilly, kde ho Radek Koplík dovedl ofenzivní taktikou k vítězství v Grand Prix des Provinces (Gr.3) 3 délky před ostatními soupeři. Bylo to na jeho parádní trati 2000 metrů a na oblíbené měkké dráze.

Jeho forma zpravidla graduje na podzim. V roce 2017 nejlépe zaběhl v Prix Dollar (Gr.2) v Chantilly, kam byl ten rok kvůli rekonstrukci dráhy v Longchamp přesunut Arc mítink. Blízké druhé místo pod Vincentem Cheminaudem nezískal ani na měkké dráze, ale dočkal se další věci, kterou potřebuje, rychlého tempa.

Všechny tyto podmínky se sešli při jeho památné cestě do Ascotu na podzim 2018. V Champion Stakes měl proti domácím hvězdám roli úplného outsidera. V rychlém tempu na měkké dráze ho dokonce Radek Koplík usadil dozadu, v rovině však míjel jednoho soupeře za druhým a bylo z toho skvělé třetí místo. Obhájce Cracksman sice všem utekl o 6 délek, na výborného Crystal Oceana však ztrácel jen ¾ délky.

Také loni jeho největší úspěch přišel až na podzim. Koncem října v Longchamp na hodně měkké dráze v Prix du Conseil de Paris (Gr.2). Radek Koplík ho tehdy držel blízko špice a v rovině měl převahu skoro 2 délky. V sedmi letech tak získal své největší vítězství.

 

Subway Dancer s Radkem Koplíkem vítězí v Prix du Conseil de Paris

Reprezentant stáje Bonanza Martina Wolfa teď vstupuje do nové sezóny. Jeho tým ale na první start velké ambice nemá. „Subway Dancer je na dostih připraven, ale počítáme, že do nejlepší formy by se měl dostat opět na podzim. Soupeři nejsou slabí, doufáme, že by tam mohlo být tempo. Dráha ale asi nebude měkká, jsou hlášeny vedra a asi proto byl start naplánován již na 9:40. Někde s ním ale začít musíme,“ říká Zdeno Koplík. V sedle bude mít svého stálého jezdce Radka Koplíka.

Na startu La Coupe (Gr.3) na 2000 metrů se sejde šest účastníků. Subway Dancer sice má druhý nejvyšší rating 50,5 kg, ale na rozdíl od svých soupeřů není rozběhaný.

Favoritem by měl být britský host Telecaster. Loni vyhrál Dante Stakes, v Derby ale zcela propadl a neuspěl ani v Eclipse Stakes proti starším. Pak ho již Hughie Morrison stáhl a na dráhu ho poslal až letos do Haydocku, kde před třemi týdny skončil třetí za nedávným vítězem Prince Of Wales’s Stakes Lord Nothem a Elarqamem, který se loni pohyboval na Gr.1 scéně.

Dobrou aktuální formou se může pochlubit i Romanciere. Loni několikrát umístěná v Gr.3 byla v květnu druhá v Prix Zarkava (Listed) určené klisnám. V jejím sedle bude Christophe Soumillon.

Nisreen začala kariéru až na sklonku tří let. Ve čtyřech letech vyhrála Listed, loňskou sezónu ale skoro celou vynechala. Začala až na podzim, ale dvakrát vyhrála a v zimě startovala v Dubaji, kde byla dvakrát druhá v Gr.2 pro klisny.

Loňský vítěz Gr.3 Diamond Vendone startoval letos na jaře již třikrát. Naposledy byl čtvrtý v Grand Prix de Bordeaux (Listed), kde skončil s odstupem poslední Mr Satchmo, který ale měl v rovině kolizi a na konci loňské sezóny vyhrál Listed.

STARTOVNÍ LISTINA – France Galop

STARTOVNÍ LISTINA – Racing Post

(Ondřej Blahník)