Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Sztorm ve Wroclawské zadržen, do Pardubické ale směřuje dál. Vyhrál Reki

Sztorm ve Wroclawské zadržen, do Pardubické ale směřuje dál. Vyhrál Reki
Reki vítězí ve Wielke Wroclawské před Larizanem

Wielka Wroclawska nedopadla podle předpokladů, když si první místa rozdělila trojice outsiderů. První dvě místa putují k nám.

Na startu vrcholu polské překážkové sezóny Wielke Wroclawské Portu Lotniczego na 5000 metrů se sešlo sedm účastníků, z nichž jen dva hájili domácí barvy. Velký favorit Haad Rin ale spadl na jednom ze skoků.

Nevedlo se ale ani dalším favoritům. Delight My Fire nepodala dobrý výkon a skončila poslední. Sztorm točil do roviny na druhé pozici za vedoucím Nickem, ale Marcel Novák ho záhy zadržel.

Domácí Nick tak směřoval za životním úspěchem, v závěru se ale na něj dotáhla česká dvojice, která v dramatické koncovce získala převahu. Stejně jako v roce 2015 získal druhé místo Larizano, u nás v minulých letech dvakrát druhý v Memoriálu Evy Palyzové v Lysé. Vyhrál syn Registany REKI, který před dvěma lety v polském tréninku vyhrál zdejší Crystal Cup. Nyní je v péči Hany Kabelkové.

Dostih má vypovídající hodnotu i vzhledem k blížící se Velké pardubické. Delight My Fire nepředvedla dobrou formu. Zadržení druhého z červnové kvalifikace Sztorma vyvolává také řadu otázek. Jeho trenér Grzegorz Wroblewski celou situaci vysvětluje:

„Marcel Novák je zkušený jezdec. Zdálo se mu, že něco není v pořádku, a protože Sztorm měl již dříve zdravotní problémy, tak ho zadržel a udělal dobře. Pro nás, mě i majitele, je samozřejmě škoda, že nevyhrál tento velký dostih, ale jeho zdraví by to mohlo pro další starty ohrozit.

Po dostihu jsme udělali vyšetření, které ukázalo, že ortopedický problém, který měl loni, tam není. Ukázalo se však, že krvácel.

To sice není dobrá zpráva, ale byl to první incident a důvody můžou být rúzné. Jsou koně, kteří s tím měli problémy a dokázali dál vyhrávat. Příklad je dnešní vítěz Reki. Stále počítám se startem ve Velké pardubické, kde podle mě má co ukázat. Musíme si ale na to dávat pozor a trénink postavit tak, abychom krvácení eliminovali. Má ještě měsíc na regeneraci. Napracováno má a potřebuje jen udržovat ve formě. Již teď na tom byl dobře.“

 

Reki vítězí ve Wielke Wroclawské před Larizanem a Nickem

Druhým hlavním dostihem odpoledne byla Wielka Partynicka Lotto, proutěnkářský vrchol na 4000 metrů. V něm byl favoritem Kifaaya, v minulosti úspěšný v Itálii. Letos ale neukazuje takovou formu a to potvrdil i zde, kde skonči třetí, těsně za domácím outsiderem Newmanem.

Jednoznačné prvenství si připsal domácí TRIM, který vyhrál oba letošní starty a jeho extrémně ofenzivní styl známe i z pardubického závodiště. Jeho distanční limit vyřešil Andrii Chopyk tím, že ho v pomalém začátku udržel, pak ho již ale poslal dopředu jako obvykle a on zvítězil daleko před ostatními.

 

Trim bezkonkurenčně opanoval Wielkou Partynickou

VÝSLEDKY

Výsledky sázkové kanceláře Tipsport

(Ondřej Blahník)