Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Tattersalls, dražby, z nichž k nám přišla řada skvělých koní

Tattersalls, dražby, z nichž k nám přišla řada skvělých koní
Lady Ewelina, německá Gr.3 vítezka, zakoupená na Tattersalls October Yearling Sale za 3.500 liber

Dražební společnost Tattersalls je tradičně spjata s naším derby dnem. Představme si dražby, z nichž nám přišla řada výborných koní.

Tattersalls – nedílná součást Derby dne

Dražební společnost Tattersalls je od roku 2013 spjata s naším Derby dnem a sponzoruje jeden z jeho vrcholů, Tattersalls Mile. Je příhodné, že právě Ignacilus Reilly, který byl jako hříbě zakoupen na Tattersalls December Sale za 3.000 liber, je favoritem tohoto dostihu a může dokonce získat hattrick.

Na Derby mítinku však nebude jedinou hvězdou, která prošla dražebním ringem této společnosti. Rex of Thunder je favoritem Zlatého poháru a jako loňský vítěz může získat double. Na October Yearling Sale byl zakoupen za 42.000 liber. Ani v Českém derby nebude chybět kůň z této dražby. Sadalbari byl na ní zakoupen za 4.000 liber.

 

Ignacius Reilly, zakoupený za 3.000 liber na Tattersalls December Foal Sale, může získat hattrick v Tattersalls Mile – foto Jana Syručková

 

Overdose, Nagano Gold, Opasan a Lady Ewelina – levné nákupy, které uspěli na mezinárodní scéně

Na dražbách Tattersalls byla pořízena řada koní za nízké částky, kteří pak dokázali uspět ve velkých evropských dostizích. Mezi těmi, kteří jsou spjati se středoevropským regionem, jistě nesmíme zapomenout na legendárního maďarského sprintera Overdose, který stál jako roček pouhých 2.000 liber. My jsme se mohli chlubit výborným vytrvalcem Nagano Goldem, který byl druhý v Grand Prix de Saint-Cloud a Hardwicke Stakes na Royal Ascotu. Ten stál jako roček 3.500 liber. Slovensko stále reprezentuje Opasan, který po výhře v Českém derby vyhrál Listed ve Vichy. Jeho cena na December Yearling Sale byla 5.500 liber. Nejčerstvější hvězdou je tříletá Lady Ewelina, která běhá v barvách u nás dobře známé stáje Westminster Racing. Klisna byla zakoupena za 3.500 liber a potom, co ve dvou letech suverénně vyhrála v Polsku, přešla do německého tréninku, kde přidala výhru v Listed a letos v Gr.3.

 

Vítěz Českého derby Opasan podává stále výborné výkony na francouzské Listed scéně, jako roček stál na Tattersalls December Yearling Sale 5.500 liber – foto Jana Syručková

 

Co nabídnou jednotlivé dražby Tattersalls

July Sale – 11. – 14. 7. července

Mix dražba, na které se dají zakoupit koně všech kategorií a cenových relací. Tedy od chovných klisen až po koně v tréninku a od 1000 až po statisíce liber.

 

October Yearling Sale – 3. – 14. října

Book 2-4 dohromady s book 1, která je ale velmi drahá, jsou největší dražbou ročků v Evropě. Pro náš region je zajímavá zejména book 3, ale několik vynikajících koní k nám přišlo i z book 2. Book 3 je s průměrnou cenou 24.000 liber pro nás nejzajímavější, ale spousta výborných koní zde byla zakoupena i do 5 či 10 tis. liber. Na této dražbě byl zakoupen třeba Rex Of Thunder za 42.000 liber, Datthirey za 3.000 a Lady Ewelina za 3.500 liber.

 

Autumn Horses in Training Sale – 23. – 26. října

Největší dražba koní v tréninku v Evropě. Během 4 dní je v katalogu více jak 1000 koní. Opět koně absolutně všech cenových kategorií. V minulosti bývala hlavním zdrojem pro české kupce a byl tu zakoupen pozdější derby vítěz Darsalam, vynikající překážkář Royla Mougins nebo vítěz Velké pardubické No Time To Lose.

 

December Yearling Sale – 27. listopadu

Dražba ročků je poslední dražbou ročků v Evropě. Většinou není početně příliš bohatá a má vyšší průměrnou cenu, ale podařilo se zde zakoupit třeba Opasana za 5.500 liber nebo letošního vítěze Starohájského kritéria Goldise za 1.000 liber. 5.000 liber stál výborný překážkář Evžen.

 

December Foal Sale – 27. listopadu – 2. prosince

Dražbě hříbat dělá nejlepší reklamu Nagano Gold, který zde byl pořízen za 3.000 liber, ale výborně si vede i Ignacius Reilly, který stál 3.500 liber. Tato čtyřdenní dražba hříbat nabízí hříbata všech cenových relací.

TATTERSALLS