Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Tip: První cheltenhamský handicap

Tip: První cheltenhamský handicap

Ondřej Blahník rozebírá hlavní dostih dnešního programu v Cheltenhamu.

Tip Ondřeje Blahníka

Třídenní cheltenhamský mítink je v plném proudu a dnes je na programu první ze série zdejších handicapů na 4000 metrů. Bohužel nikdo z našich sázkových kanceláří dosud žádné kurzy nevypsal, takže to berte tak orientačně. Pro mě jako tipaře je to složité, až Tipsport nahodí nabídku, může to být jinak, ale zatím dá se držet nabídky britských sázkových kanceláří.

SIMPLY THE BETTS    V/1-3 

Cheletenham – 15:20 - Paddy Power Gold Cup Handicap Chase (4000 m)

Tipsport  sp 1+1 bod

Tyto velké handicapy v Cheltenhamu jsou mé oblíbené. Loni jsem zde trefil dnes již nebožtíka Midnight Shadow 12:1. Ten byl v podobném handicapu o rok dříve druhý, v Cheltenhamu vyhrál již jako nováček a já zde vždy rád přihlédnu k tomu, jestli má někdo dobré zkušenosti z cheltenhamskou dráhou. Prostě je pro mě důležité to CD, tedy course a distance.

Proto bych si z favoritů vybral Stolen Silvera, který začínal na kratších tratích, ale distance okolo 4000 metrů mu nedělají problém. V březnu tu byl v handicapu čtvrtý a v dubnu suverénně vyhrál. Od handicapera sice za to dostal naloženo, ale je mu teprve sedm let a s ratingem 150 lb by si mohl poradit. Svěřenci Sama Thomase mají dobrou formu.

Irové v Cheltenhamu často uspějí, i když zde před tím nikdy neběželi. French Dynamite má dobré zkušenosti z kopcovitého Punchestownu, loni patřil k lepším nováčkům v Irsku a na podzim už vyhrál dostih přes proutěnky, takže formu má. Těžko se tu porovnává. Může všem vytřít zrak, ale kurz mě neláká.

Go Law jsem hrál před třemi týdny v Aintree, kde přišel závěrem třetí, když loňskou sezónu vynechal. Ukázal tedy formu a je to takový ten nepodchycený kůň, který může využít nižšího ratingu. V Cheltenhamu ale nikdy nešel.

Paul Nicholl mývá v tomto dostihu dobře nazbrojeno. Vyhrál dva z posledních deseti ročníků. V nižším kurzu je Il Ridoto, který ale má v Cheltemhamu jen jeden negativní start. Navíc chodil 2 mílové dostihy a naposledy na 4100 metrů v Ayru v závěru zeslábl. Je mu ale jen pět let a Paul Nicholl o něm říkal, že byl ještě zelený. Pojede ho stájová jednička Harry Cobden.

V sedle jeho dalšího koně na startu SIMPLY THE BETTSe totiž bude amatérský jezdec David Maxwell. A to je zřejmě důvod, proč má vyšší kurz. Jinak totiž v dostihu vychází velmi dobře. Loni tu byl šestý, když až v závěru ztratil lepší pozici. Tehdy nesl nejvyšší váhu, což nikdy nebývá jednoduché, o čemž se zřejmě tentokrát přesvědčí Mister Fisher. Já ho tipoval v novoročním handicapu, kde byl druhý a stejné místo obsadil i v dubnu. Tehdy od nej v závěru Stone Silver odešel, ale ten tehdy nesl o 11 lb míň a tentokrát bude mít vlastně o libru víc, protože David Maxwell má 3 lb úlevu. Ten si ho koupil a bude ho jezdit s cílem amatérského dostiuhu v Cheltenhamu. Není to úplně Sam Waley-Cohen, ale je dostatečně zkušený a podle mě jezdí dobře pozičně. Díky vyššímu kurzu s místem mu zůstanu věrný.

Váhově tady ale vypadá dobře Galahad Quest, který byl loni pátý s ratingem o 4 lb vyšším a v lednovém handicapu druhý s ratingem o libru vyšším. Už má start v nohách, když byl druhý v Chepstow, kde ho v rovině přibrzdil padající kůň. Loni se v těchto handicapech umístil i Deyrann De Carjac, ale ten jde jen dva týdny po tom, kdy po boji o nos ztratil výhru ve Wetherby.

Nesmím zapomínat ani na zdejšího specialistu Cool Codyho, který vyhrál tento handicap před dvěma lety, loni vyhrál ten v prosinci a na jaře upěl v tom na Cheltenham Festivalu. V dubnu už na Stolen Silvera dost ztrácel, ale pořád byl třetí. Asi je už vysoko v handicapu, ale nikdo by se nedivil, kdyby to svým stylem start-cíl opět dobře neoběhl. Jeho podzimní výsledek bych nebral tak vážně, v 11 letech už prostě nestíhá mladé proutěnkáře.

STARTOVNÍ LISTINA