Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Tip: Tohle mu sedne nejlíp

Tip: Tohle mu sedne nejlíp

Ondřej Blahník má pro vás tip do hlavního dostihu dnešního programu na mosteckém hipodromu.

Tip Ondřeje Blahníka

 

ARKHANGELSK    V 3,5:1

16:15 – 6. dostih – Most – Tipsport Cena jezdectví (1400 m)

Tipsport 2 body

ARKHANGELS patřil loni k nejlepším dvouletkům. Vyhrál Cenu Masise, byl druhý v Gerschově memoriálu. Do sezóny vstoupil vítězně, když v Memoriálu Václava Michala porazil pozdějšího vítěze Velké jarní ceny Zamica. Když jsem dělal hlasy trenérů před Velkou jarní, Konstantin Kobzarev naznačoval, že stylem strat-cíl se tenhle dostih nevyhrává. Přitom Arkhangelsk neumí nic jiného než od startu pořádně šlapat. Půda byla ten den rychlejší, přesto ho Jiří Palík na začátku oblouku brzdil, aby nešel před vedoucího Alzira. To ale není jeho styl. Přestože na něj míle mohla být dlouhá, dostih měl prohraný již na začátku roviny. Místo něj převzal taktovku Zamico a lehce zvítězil. Třetí místo nebylo špatné, ale podle mě mu nebyla dopřána možnost, aby ukázal, co umí.

Teď nastoupí na 1400 metrů na mostecké dráze s kratší rovinou a to by mu mělo sednout. Box 7 by v osmičlenném poli neměl vadit. Jeho stálý jezdec Jiří Palík prý má dovolenou, nahradí ho Lucie Fialová, ale to by neměl být žádný problém. Na očekávané rychlé dráze jde jen o to, nechat ho jít, on to zvládne. Já myslím, že je to hodně dobrý kůň a se špičkou starších si poradí. Bookmaker Tipsportu byl stejného mínění jako já, proto ho vypsal 2,5:1, což podle mě odpovídá jeho kvalitám, ale žádná sláva. Pro mě je hodnota cokoli nad 3:1, takže aktuální kurz beru.

Proč kurz na Arkhangelska stoupnul mají na svědomí především dva koně. Původně 5,5:1 vypsaný Lailaho, který sice ve Velké květnové trochu zklamal až šestým místem, ale to na něj mohlo být už dlouhé, před tím byl blízko čtvrtý v Memoriálu Jaroslava Maška a na 1400 metrů loni vyhrál v Mostě Českomoravskou cenu a byl pátý v EJC Million. Původní kurz měl hodnotu, ale už je to dole a podle mě by mu ale o něco víc sedle měkčí dráha.

Nico začínal 6,5 a teď ho má líp Fortuna 5:1. Letos ve třech startech neprohrál, vše na 1400 metrů. Minule v Mostě lehce opanoval dvojkový handicap vyhrál a je těžké odhadovat, kde je jeho strop. Tady ale narazí na o dost silnější konkurenci.

Mě se tu víc líbí podceňovaný Manoamano. Na zdejší dráze byl dvakrát druhý ve Svatováclavské ceně. V Českomoravské ceně byl sice čtvrtý za Lailahem, ale to bylo na měkčí dráze, která u tolik nesvědčí. Letos začal v Gomba handicapu, kde byl po startu silně vystrkán, aby se mu z prvního boxu nezavřel prostor na bariéře, ale to mu podle mě v rovině sebralo sílu. V Memoriálu Jaroslava Maška zas narazil na moc měkkou půdu. Teď to bude pevnější, což mu vyhovuje a uvidíme, jak ho proberou blinkers. 3,85:1 do třetího vypadalo dobře, teď už je to o něco míň.

STARTOVNÍ LISTINY

 

2022: 31 tipů, 9 správných tipů, vsazeno 43 bodů, výběr 49,65 body, zisk +6,65 bod (+15,4%, ROI 1,15)

Tipů: 241 tipů, 71 správných tipů, vsazeno 342,5 bodů, výběr 366,99 bodů, zisk: +24,49bodů (+7,1 %, ROI 1,07)

2021: 70 tipů, 21 správných tipů, vsazeno 111 bodů, výběr 117,95 bodů, zisk +6,95 bodů (6,2 %, ROI 1,06)