Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Tipy: Grand Steeple-chase v Auteuil i dnešní Chuchle

Tipy: Grand Steeple-chase v Auteuil i dnešní Chuchle

Jiří Šnajberk dává tipy na Grand Steeple-Chase de Paris, Ondřej Blahník má jeden na dnešní Chuchli.

Tipy Jiřího Šnajberka

Na nedělní hlavní dostih Grand Steeple-Chase De Paris jsou vypsány kurzy i u naší sázkové kanceláře, v poli osmnácti koní s českou účastí je možné sázet i na umístění a je tedy z čeho vybírat.

GEX   5,5:1 (Tipsport)

16:05 – Grand Steeple-Chase de Paris

První volbou je pro mě sedmiletý valach Gex. Ten je v ideálním věku a zřejmě i formě. Loni v tomto dostihu obsadil druhé místo a pak již v sezóně nestartoval. Ale zatímco jeho přemožitel Sel Jem se na dráze neobjevil ani letos, Gex po prvním zahřívacím startu ovládl poslední předzkoušku na zdejším závodišti Prix Murat. Malou komplikací je zranění jeho stálého jezdce Jamese Reveleye, ale zkušený Bertrand Lestrade si ho již vyzkoušel ve zmíněné předzkoušce a spolupráce fungovala. Kůň je specialistou na zdejší dráhu, kde absolvoval všechny své starty s výjimkou prvních dvou.

METASEQUOIA    10:1 (Tipsport)

16:05 – Grand Steeple-Chase de Paris

Ještě o rok mladší šestiletý valach je v péči zkušené trenérky Isabelle Pacault a v majetku rodiny Papot, tedy stáje, která pravidelně zaujímá přední příčky majitelů. Jeho poslední výkony by se možná daly označit jako „věčně druhý“, což ale zároveň vypovídá o stabilitě formy. Druhý byl také v již zmíněné předzkoušce a na rozdíl od prvního jmenovaného se nespecializuje jen na místní závodiště, ale je schopen zaběhnout stejně dobře i na jiných drahách. V dostihu ho povede již poněkolikáté mladý jezdec Lucas Zuliani. Kůň disponuje silnou koncovkou a pokud ji dokáže uplatnit i po šesti kilometrech, může se stát překvapením dostihu.

 

Tip Ondřeje Blahníka

CARRERA   4:1 (Tipsport)

16:00 – 5. dostih – Velká Chuchle

Když jsem si přečetl rozbor Tomáše Jandy, kde napsal, že Carrera by měla být jasná favoritka a kurz byl 4,5:1, byl to důvod k prostudování a úplně s ním souhlasím. Carrera je jediná, která ze startujících již něco ukázala. V minulém startu byla druhá za Stormy Awakeningem, který byl následně třetí v Memoriálu Otakara Frankenbergera. Tehdy třetí Praga Lady sice byla ještě na distanci ve hře, teď je to o 200 metrů kratší a nesla o 2,5 kg víc, ale rozdíl v cíli byl přesvědčivý a to měla více dostihových zkušeností. Magic Merlin měl loni ambiciózní debut v jedničkové Veľké ceně BBAG Baden-Baden v Bratislavě, kterou lehce vyhrál jeho stájový druh Devil In Pink, on sám ale v dostihu vůbec nestíhal a skončil s odstupem poslední. Zajímavý může být tréninkový kolega Carrery Sir Westminster, který je hlášený do derby, ale bude teprve debutovat a David Liška bude mít kilo přes váhu, protože neuváží míň jak 58 kg.