Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

To hlavní Derby dnes v Epsomu

To hlavní Derby dnes v Epsomu
Anthony Van Dyck vítězí v těsném doběhu Derby, foto: Petra Mikesková

Po úvodním dni s vrcholem pro tříleté klisny se v sobotu v Epsomu postaví na start anglického Derby dvanáct hřebců.

17.30 - Epsom

Cazoo Derby (G1, 2400 m)

Určitě není překvapením, že favorita posílá do dostihu irský trenér Aidan O´Brien. Překvapením už ale trochu je, že je to jediný zástupce irské centrály. Bolshoi Ballet (Ryan Moore) je také jediným potomkem Galilea na startu. Jeho letošní dva vítězné starty, zejména pak ten poslední v Derrinstown Derby Trialu, budí velký respekt, takže možná i proto sází trenér jen na jednu kartu.

Další irský účastník Mac Swiney (Kevin Manning) finišoval ve zmíněném trialu za favoritem čtvrtý, ale pak mírně překvapivě triumfoval v irských 2000 Guineas, kde byl až druhou šancí trenéra Bolgera. Letos již třikrát zvítězil v menších dostizích zástupce trenéra Haggase Mohaafeth (Jim Crowley), který vypadá jako kůň s velkým potenciálem do budoucna.

Také stáj Godolphin posílá do dostihu své naděje. Tou největší je určitě dosud neporažený vítěz nejvýznamnější předzkoušky Dante Stakes Hurricane Lane (William Buick). Vítěz pátečních OAKS Frankie Dettori bude určitě také chtít promluvit do pořadí a jeho kůň určité naděje má. Frankelův syn John Leeper trenéra Dunlopa šel letos výrazně výkonnostně nahoru a také ještě neprohrál. Výhra někoho dalšího by už byla zřejmě velkým překvapením. S určitou nadějí tak může počítat možná ještě vítěz trialu v Lingfieldu Third Realm (Andrea Atzeni) nebo šestý z 2000 Guineas One Ruler (James Doyle).

Svou roli může sehrát také včerejší změna povrchu. Tvrdší podklad se po pátečním dešti trochu měnil, ale na sobotu již žádné srážky hlášeny nejsou.

Verdikt: Vítězství obhajuje trenér O´Brien a vše nasvědčuje tomu, že BOLSHOI BALLET je i pro letošek tou správnou volbou. Trenér již vyhrál obě letošní anglické klasiky pro klisny, ale ani jednou si správně nevybral první jezdec Ryan Moore, takže i pro něj půjde o důležitý dostih, protože ke stejné situaci došlo i v loňském roce v Epsomu.

STARTOVNÍ LISTINA

(Jiří Šnajberk)