Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Trophy Chase v Kemptonu, další velký handicap

Trophy Chase v Kemptonu, další velký handicap
Dostihy v Kemptonu - foto Jaroslav Fabris

Ondřej Blahník rozebírá Coral Trophy Handicap, který je hlavním bodem dnešního překážkového mítinku v Kemptonu.

Rozbor Ondřeje Blahníka

16:37 – Kempton

Coral Trophy Handicap Chase (4800 m)

Další velký steeplový handicap sezóny. Dříve se běhal pod názvem Racing Post Chase a já jsem v něm už trefil pár vítězů. Možné koně si mapuji již z kraje týdne ještě, než vyjde startka, a do oka mi padl BLACKJACK MAGIC. Některé sázkovky ho měly 15:1, ale těšil jsem se aspoň na 11:1. Na to zapomeňte. Jeho kurz začal padat, když na něj upozornil Andrew Asquith ze Sporting Life. Včera jsem ho stihl dát 8:1 u Fortuny, teď už ho má líp Tipsport 6,5:1. Je sporadické, jestli na tom kurzu zůstala nějaká hodnota, ale podle mě by mu dráha v Kemptonu mohla sednout, přestože na ní ještě nešel. Je to kůň, který dokáže jít v tempu blízko špice, což se na zdejší rychlé dráze hodí. Navíc nemá problém s měkkou půdou, na které by se mělo běžet. Mě se líbil, když vyhrál na podzim ve Wincantonu, kde s progresivním Threeunderthrufive utekli ostatním soupeřům. Proto jsem ho doporučil v dalším startu v Ascotu. Tam se mi líbil i Victtorino, takže jsem si je dal v kombinaci do pořadí dvou. Před poslední překážkou už jsem se radoval, že to mám doma, ale Blackjack Magic na druhé pozici chyboval a bylo z toho jen čtvrté místo. Ani minule v Sandownu si neodpustil chybu, která navíc přišla před závěrečným stoupáním, takže ztratil rozjezd. Snad se chybám vyvaruje, rating má jen o 6 lb vyšší, než když vyhrál ve Wincantonu.

Doprovází ho další dvojice trenéra Anthonyho Honeyballa. Na Sam Browna já držím. Dokázal mě sice už několikrát vypéct a už podle mě není v takové formě, jak býval, ale jeho výhra ve Warwicku ve vetarans‘ handicapu proti Aye Rightovi se mi líbila. Nechápal jsem však jeho nízký kurz v Denman Chase, kde šel přeci jen proti jiným koním. Proto bych jeho čtvrté místo 10 délek za Shishkinem bral jako pozitivum. Na měkké půdě to umí, ale půjde jen po dvou týdnech a nejsem si u něj jistý, zda Kempton je pro něj to pravé. Ne že by nezvládal chodit na pravou ruku, ale může to tu na něj být příliš rychlé. Třeba mě překvapí, 17:1 je slušný kurz. Forward Plan minule v Doncasteru jen tak tak nechytil Annual Invictuse, který si udělal dostih pro sebe. Má formu, ale ve Wincantonu na Blackjack Magica nestačil. Navíc patří ke koním, kteří spíš běhali na pevnějším podkladu. Těch koní je ale v dostihu víc.

Kdyby se šlo na „good ground“, byl by zřejmě mojí volbou Flegmatik. Ten byl také původně favoritem, ale faktor půdy jeho kurz zvednul. V Kemtonu ale má výbornou bilanci, minule tu vyhrál a loni byl v tomto dostihu o krk druhý. Teď má o 5 lb více, což by neměl být takový problém. Dalším specialistou na zdejší dráhu je předloňský vítěz Cap Du Nord. Jeho forma šla ale v poslední době hodně dolů a tady nastoupí o 8 lb nevyhandicapovaný.

Uniká mi, proč se do popředí nabídky dostal Bowtogreatness. Letos nic zajímavého nepředvedl a že loni byl v jedničkovém handicapu v Aintree druhý s podobnou známkou, mi přijde málo. Trenér Ben Pauling vysvětluje, že v Gold Cupu v Newbury šel bez špuntů do uší a minule v Cheltenhamu to byl pro něj prakticky první dostih sezóny, který by ho měl zvednout. Ani tip ve verdiktu Racing Postu Lord Baddesley na mě zvláštní dojem neudělal. V posledním startu v Newbury ale byl slušně druhý a pár metrů navíc by zvládnout měl. Tehdy byl za ním blízko Killer Kane, který má s dráhou v Kemptonu dobré zkušenosti a minule tu také bojoval o přední příčky. Loni tu byl s odstupem pátý. O Vánocích v Kemptonu hezky vyhrála Tweed Skirt, Unanswered Prayers za ní byl skoro 20 délek. Je to mladá kobyla, které nemusí vadit nárůst ratingu a minule šla slušně proutky s dobrými klisnami. Il Ridoto podává vyrovnané výkony ve velkých handicapech, Paul Nicholls si však stěžuje, že je handicaperem podchycen. Nevím, jestli to jako cheltenhamský specialista bude mít tady lehčí. Al Dancerovi nevadí měkká půda. Před třemi lety v tomto dostihu přestal stíhat, ale to se šlo na rychlé půdě. Jako nováček ale v Kemptonu na „softu“ nešel špatně. Takhle dlouhý steepl však půjde poprvé.

STARTOVNÍ LISTINA