Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

V Auteuil bez překvapení – hlavní dostih ovládl spolufavorit Figuero

V Auteuil bez překvapení – hlavní dostih ovládl spolufavorit Figuero
foto racingpost.com

V pařížském Auteuil se o víkendu odběhly vrcholy podzimní části francouzské překážkové sezóny.

Komentáře Jiřího Šnajberka

Prix la Haye Jousselin (steeplechase, 5500 m, 520.000 €)

V hlavním dostihu nedělního programu Prix La Haye Jousselin (G1) na 5.500 metrů zvítězil závěrečným zrychlením v cílové rovině původní favorit Figuero s Angelo Zulianim v sedle. Vítěz poslední říjnové předzkoušky byl favorizován od počátku, ale postupně se srovnávaly šance tří koní, když největší důvěru měl irský host Franco De Port. V dostihu si velmi aktivně počínal obhájce z loňského roku Poly Grandchamp (B. Lestrade), v závěru ale stačil jen na třetí místo. Ještě za ním skončili spolufavorizovaní Starlet Du Mesnil (F.Giles) a Franco De Port (J.Reveley), překvapivým závěrem stačil na druhé místo outsider Grandeur Nature (D.Gallon).

Sedmiletý vítěz byl velmi nadějným koněm již od mladých let. S jedinou výjimkou absolvoval všechny své životní starty na dráze v Auteuil a ve svých čtyřech a pěti letech patřil k absolutní špičce. Loňská sezóna se mu příliš nevydařila a letos se vrátil až na tři podzimní starty, z nichž dva poslední ovládl.

VÝSLEDEK

 

Prix Cambaceres - Grande Course de Haies des 3 ans (pp, 3600 m, 250.000 €)

Prix Maurice Gillois - Grand Steeple-Chase des 4 ans (stch, 4400 m, 320.000 €)

Své vrcholy měli v neděli také tříletí a čtyřletí koně. V sedle obou vítězů by James Reveley, ale zatímco v dostihu tříletých nadějí byl jeho St Donats favoritem, v dostihu pro čtyřleté v sedle klisny Gessy Raiselle zaskočil letos neporaženého favorita Diamond Carl.

Výsledek - Prix Cambaceres - Grande Course de Haies des 3 ans

Výsledek - Prix Maurice Gillois - Grand Steeple-Chase des 4 ans

 

Prix Serge Landon - Grand Prix D'Automne (pp, 4800 m, 350.000 €)

V sobotním programu byl vrcholem dostih na nízkých překážkách Prix Serge Landon – Grand Prix D´Automne (G1) na 4.800 metrů. Zde se lepším závěrem prosadil vítěz podzimní předzkoušky Theleme (P. Dubourg), který potvrdil lepší aktuální formu než vítěz jarní Grande Course De Haies Hermes Baie (B. Lestrade). Třetí místo už s větším odstupem zbylo na dřívější šampiónku L´Autonomie (A. Zuliani), která se znovu nevyvarovala několika chyb.

VÝSLEDEK

 

(Jiří Šnajberk)