Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

V Británii mrzne, v Irsku poběží Allaho

V Británii mrzne, v Irsku poběží Allaho
Allaho a Paul Townend po vítězství v Ryanair Chase, foto: Jaroslav Fabris

Ondřej Blahník rozebírá Horse & Jockey Hotel Chase, která se poběží v neděli v Thurles.

Rozbor Ondřeje Blahníka

Tento týden nám nemusí vadit, že Tipsport nebere sázky na britské dostihy. Panují tam totiž mrazy, které ruší plánované mítinky. Výjimkou nejsou ani oba hlavní programy týdne, které měly proběhnout dnes odpoledne. V Ascotu měli změřit síly dva hlavní kandidáti Queen Mother Champion Chase El Fabiolo a Jonbon. Clarence House Chase byla přesunuta za týden do Cheltenamu, ale Willie Mullins oznámil, že El Fabiolo náhradní termín nevyužije a bude startovat na Dublin Racing Festivalu. Peter Marsh Handicap Chase v Haydocku, v níž se měl poprvé po výhře v Betfair Chase představit Royal Pagaille, byla zrušena bez náhrady. První den Winter Festivalu v Lingfieldu byl také zrušen, ale sobotní program se odběhne na all weather dráze a v neděli vystoupají teploty na 11°C, takže je šance se ve Fitzdares Fleur De Lys Chase nastoupí proti Protektoratovi L'Homme Presse, který se na dráze neobjevil od svého pádu na poslední překážce v loňské King George VI Chase. Dostihy v Lingfieldu ale nebyly v nabídce Tipsportu ani v minulých letech.

 

14:35 - Thurles – Neděle

Horse & Jockey Hotel Chase (4000 m)

V irském Thurles však nemají s počasím problém a v neděli se tam odběhne zajímavý dostih. Z šesti startujících je čtveřice z Mullins Army, které velí ALLAHO. Dvojnásobný vítěz Ryanair Chase se po loňské vynechané sezóně vrátil lehkou výhrou v Clonmelu a o Vánocích sahal po úspěchu v King George VI Chase. Tam po škobrtnutí Shishkina převzal vedení, ale v závěrečných metrech neodolal útoku Hewicka a nakonec ho těsně porazil i obhájce Bravemansgame. Přestože v nejlepší formě vyhrál Punchestown Gold Cup na 3 míle, 4000 metrů pro něj byla vždy optimálnější distance. Tento dostih vyhrál v letech 2021 a 2022, sedí na něm stájová jednička Paul Townend, takže je jasné, že je hlavní favorit. Většina sázkovek ho drží 1,8:1, ale je zajímavé, že irský Paddy Power ho má 2,1:1.

Na rozdíl od britských bookmakerů totiž má v kurzu pod 4:1 Envoi Allena. Kdysi velká naděje po přechodu k Henry de Bromheadovi tolik nezáří, ale dokáže zaběhnout a loni vyhrál Ryanair. Na podzim těsně prohrál s Gerri Colombem 3 mílovou Champion Chase v Dawn Royal, vánoční Savills Chase v Leopardstownu však vynechal kvůli příliš měkké půdě. Stav dráhy v Thurles je nyní „yielding“, což se dá označit jako pružná. O víkendu jsou ale hlášeny nějaké deště. Hlavní nevýhodou je však váha. Ponese totiž o 4 lb vyšší hmotnost než Allaho a o 9 lb než zbývající účastníci.

Z trojice dalších Mullinsových svěřenců dva běželi Savills Chase. Capodanno skoro dostihl druhého Gerri Colomba, ale zkrácení distance mu nehraje do karet. Naopak tehdy čtvrtý Appreciate It začínal na 2 mílích a 4000 metrů mu může být bližší. Na trhu je také celkem populární. Krátké by to mělo být i pro Stattlera, který je vítězem National Hunt Challenge Cupu v Cheltenhamu a právě na kratší distanci na podzim nezaběhl v Punchestownu.

Pro French Dynamita je 4000 metrů ideální. V Thurles vyhrál čtyři ze sedmi startů a loni byl v tomto dostihu druhý za Fakir D’Oudairiesem. Mezi špičkou sbírá pravidelně umístění, ale na nejlepší mu něco chybí.

STARTOVNÍ LISTINA