Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

V Kemptonu favorité pohořeli, slaví Bryony Frost s Frodonem

V Kemptonu favorité pohořeli, slaví Bryony Frost s Frodonem
Bryony Frost s pohárem za vítězství v Ryanair Chase

V obou hlavních vrcholech úvodního dne Christmas Festivalu v Kemptonu favorité neuspěli, přesto má Nicholls 12. „King George“.

Ladbrokes Christmas Hurdle na 3200 metrů měly být jasnou záležitostí obhájkyně Epatante, která minulou sezónu bez prohry zakončila vítězstvím v Champion Hurdle do té nové vstoupila vítězně ve Fighting Fifth Hurdle v Newcastlu. Nakonec se ale musela smířit s druhým místem.

SILVER STREAK patří již delší dobu ke špičce, přes třetí místo v Champion Hurdle 2019, ale nebyl považován za velkou hvězdu. Loni byl sice v tomto dostihu druhý, ale Epatante ho jasně porazila. Zajímavostí je, že přestože na ostrovech jde většina překážkářů cestou před point-to-point a NHF dostihy na dlouhých distancích, on běhal již ve dvou letech a než v polovině další sezóny přešel na překážky, běhal sprinty.

Letos vstoupil do sezóny na jedničku právě v Kemptonu, v dalších startech si ale vybral kus smůly. Právě ve Fighting Fifth Hurdle ho hned na začátku vytlačil volně běžící kůň mimo překážku, v International Hurdle v Cheltenhamu zas prohrál o pouhý nos se Song For Someone.

Tady se s ním Adam Wedge hned po startu ujal diktování tempa a tuto pozici již neopustil. Na rychlé dráze předvedl sólo jízdu, na kterou nedokázala reagovat ani Epatante, která na něj ztrácela v cíli 6 ½ délky.

„Věděl jsem, že jestli chceme porazit Epatante, musí jít takhle. Adam to zajel skvěle. Chtěl jsem tenhle dostih vyhrát a podařilo se to. Silver Streak si to zasloužil,“ sděloval po doběhu trenér Evan Williams.

Pro Champion Hurdle zůstává Epatante stále favoritkou většinou v kurzu 3,5:1. Kurz Silver Streaka klesl na 12:1.

VÝSLEDEK + VIDEO

 

Největší pozornost ale byla upřena na vrchol první části překážkové sezóny v Británii Ladbrokes King George VI Chase na 4800 metrů. Zde se měl odehrát souboj vítěze posledních dvou ročníků Clan Des Obeauxe s Cyrname, jediným koněm, který porazil Altiora. Vše ale dopadlo jinak.

Cyrname již loni ukázal, že tři míle v Kemptonu nejsou jeho parketa a letos to zabalil již před vbíháním do cílové roviny. Defenzivní taktika přeci jen asi pro něj nebude. Clan Des Obeaux špatně skákal a nikdy nebyl tím koněm, co v minulých letech. Přesto získal aspoň třetí místo.

Nedařilo ani koním umístěným v Cheltenham Gold Cupu. Dohlášený Santini skončil pátý, Lostintranslation byl jako loni zadržen. Cheltenham je přeci jen něco jiného než rychlá dráha v Kemptonu a tohle byla jízda.

FRODON už vyhrál Ryanair Chase a zvládl i 3 míle. Umí to v Cheltenhamu, kde s přehledem vyhrál handicap na úvod sezóny, tak v Kemtonu, kde vyhrál v lednu. Poslední start v Aintree mu nevyšel, ale vyřazení překážek z kurzu kvůli sluníčku nesedlo víc koním. Tady však měl hrát až druhé housle za favority z jeho stáje.

Frodon je ofenzivním koněm a tvoří nerozlučnou dvojici s Bryony Frost. Ta s ním absolvovala dostih na špici a tato taktika slavila úspěch stejně jako v Christmas Hurdle. Postupně ztráceli jednoho soupeře za druhým a v cíli měli pohodlný náskok před útočícím Waiting Patiently.

Bryony Frost je první jezdkyní, která vyhrála tento dostih a Frodon je její životní kůň. Spolu slavili druhé vítězství v Gr.1. Paul Nicholls je naopak rekordman mezi trenéry v tomto dostihu. Přestože jeho hlavní favorité neuspěli, připsal si dvanáctý triumf.

VÝSLEDEK

(Ondřej Blahník)