Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

V neděli se odběhnou 1000 Guineas

V neděli se odběhnou 1000 Guineas
1000 Guineas 2020 - foto: Paddypower.com

Na první klasiku naváže tradičně v neděli ve stejný čas i vrcholný dostih tříletých mílařek.

16.40 hod. Newmarket

Qipco 1000 Guineas Stakes (G1 klisny, 1600 m)

Zatím celkem jasnou kurzovou favoritku posílá do dostihu irský trenér Aidan O´Brien. Statistiky jsou samozřejmě na jeho straně, protože jeho svěřenkyně triumfovaly ve čtyřech z posledních pěti let. Santa Barbara s Ryanem Moorem v sedle ale zatím absolvovala pouze jediný vítězný start v početném poli na závodišti Curragh v loňském roce, takže o její skutečné formě mohou panovat pochybnosti.

Trenér posílá do dostihu i další adeptku na vítězství Mother Earth (Frankie Dettori), která už má mnohem více zkušeností z loňského roku. Na závěr absolvovala úspěšný start v Breeders Cup Juvenile Fillies Turf, kde finišovala druhá, ale i u ní chybí letošní start.

Ty už mají v nohou domácí vyzyvatelky. Sacred (Tom Marquand) a Saffron Beach (Adam Kirby) obsadily první dvě místa v předzkoušce Nell Gwyn na zdejším závodišti, Alcoholl Free (Oisin Murphy), Statement (William Buick) a Vadream (Jamie Spencer) zase první tři v podobném dostihu v Newbury. Šance všech pěti jsou celkem vyrovnané, snad jen pro Alcohol Free už může být míle dlouhá. Z dalších účastnic už se vybírá těžko, takže pro překvapení by snad mohla být Lullaby Moon s dobrou loňskou bilancí a v sedle s Rossou Ryanem.

Verdikt: I když je Santa Barbara podle zpráv z tréninku i výtečných statistik trenéra zřejmě oprávněnou favoritkou, tak v tomto případě bych spíše věřil dvojici klisen z místní předzkoušky. Velký úspěch by to byl zejména pro SAFFRON BEACH z menší stáje trenérky Jane Chapple-Hyam.

STARTOVNÍ LISTINA

(jiří Šnajberk)