Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

V sobotu nabídne kvalitní dostihy Saint-Cloud i Sandown

V sobotu nabídne kvalitní dostihy Saint-Cloud i Sandown
Westover a Hoo Ya Mal bojují o druhé místo v Derby - foto Petra Mikesková

Malá pole, ale kvalitní obsazení nabídnou dnes oba dostihy nejvyšší kategorie ve Francii i Anglii.

Rozbory Jiřího Šnajberka

 

Grand Prix de Saint-Cloud

(G1, 2400 m, start 16.55)

Na startovní listině je pět účastníků z Anglie, Německa a Francie. U všech by se našel jeden společný cíl – navázat na dřívější vítězné starty a dostat se znovu na vítěznou vlnu. Favorit Westover (Hornby) patřil loni ke špičce tříletých, když po třetím místě v Epsom derby triumfoval v tom irském. Letos zahájil sezónu na závodišti Meydan, kde ho porazil jen výborný japonský Equinox. V dalším startu pak nestačil v Epsomu na Emily Upjohn. Hned za ním se ve zmíněném dostihu v Meydanu umístil domácí vyzyvatel Zagrey (Soumillon), který již od té doby nestartoval. Další domácí naděje Junko (Guyon) se dosud prezentoval jen na distancích okolo dvou kilometrů. Německý návštěvník Tunnes (Piechulek) byl loni na domácích drahách neporazitelný, na závěr sezóny se pak neprosadil v Japan Cupu. Letos nezahájil vítězně sezónu ani doma a poté obsadil až vzdálené čtvrté místo za favoritem ve zmíněném dostihu v Epsomu. Stájový druh favorita Malibu Drive (Costello) bude zřejmě určen k diktování tempa. 

Závěr: I když žádný účastník nezaznamenal letos vítězný start na této distanci, největší kvalitu v poli představuje čtyřletý svěřenec trenéra Becketta WESTOVER.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Coral Eclipse Stakes

(G1, 2000 metrů, start 16.40)

Ve čtyřčlenném poli se v pozici spolufavoritů naopak představí účastníci na vítězné vlně. Čtyřletá svěřenkyně trenérské dvojice Gosdenových Emily Upjohn (Buick) se v posledních startech prezentovala na delších distancích a naposledy ovládla již zmíněný Coronation Cup při Derby mítinku v Epsomu. Naopak letos neporažený tříletý vítěz irských 2000 Guineas Paddington  (Moore) potvrdil formu i v rámci mítinku Royal Ascot, ale vždy jen na mílové distanci. Zde tedy nastupuje poprvé proti starším a zároveň i na nové distanci. Světoběžník Dubai Honour (Marquand) loni doma nezvítězil, ale v zimě dvakrát triumfoval v dostizích nejvyšší kategorie v Austrálii, naposledy pak byl třetí v podobném dostihu v Hong Kongu. Outsider West Wind Blows (Spencer) také preferoval delší distance, ale své jediné letošní vítězství zaznamenal na distanci tohoto dostihu v Longchamp.

Závěr: Zajímavé srovnání špičkových účastníků, kteří se prezentovali na různých distancích. Možná váhové ročníkové zvýhodnění nebo třeba i zrychlení z kratších dostihů zde může zúročit irský PADDINGTON.

STARTOVNÍ LISTINA