Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

V úterý začíná tradiční festival Glorious Goodwood

V úterý začíná tradiční festival Glorious Goodwood
goodwood.com

V následujících pěti dnech nabídne tradiční festival v Goodwoodu řadu špičkových dostihů a v některých konečně i srovnání klasického ročníku se staršími, k čemuž bylo vlivem značně pozměněné termínovky zatím jen málo příležitostí.

 

Goodwood Gold Cup Stakes

(G1, 3200 m, 3+)

úterý 28. 7. - 16:15 – 5.dostih

Favoritem nemůže být nikdo jiný než trojnásobný vítěz dostihu Stradivarius (Frankie Dettori), který se naposledy prezentoval snadným triumfem v Gold Cupu na Royal Ascotu. Fenomenálního šestiletého vytrvalce není třeba déle představovat a i tady bude hledat soupeře těžko. Největším vyzyvatelem tak může být vycházející hvězda a jediný zástupce tříletých Santiago (Ryan Moore), který by mohl zužitkovat značnou váhovou výhodu. Letos se již prosadil mezi vytrvalci v Queen´s Vase v Ascotu a poté triumfoval i v Irish Derby. Další soupeři už musí spoléhat na výrazné zaváhání favorita. Nayef Road (Andrea Atzeni) byl naposledy vzdálen dlouhých 10 délek v Gold Cupu v Ascotu za favoritem, kurzy ostatních napovídají, že výhra jiného soupeře už by byla velkým překvapením. Zajímavým účastníkem je už osmiletý Who Dares Wins (Tom Marquand), který už výhry slavil na rovinách na turfu i AW povrchu, stejně jako na malých i velkých překážkách. Na startu by se mělo sejít celkem sedm účastníků.

STARTOVNÍ LISTINA

Tipsport: 1,52 Stradivarius; 3 Santiago; 17 Nayef Road; 22 Spanish Mission; 30 Eagles By Day; 80 Who Dares Wins; 150 Euchen Glen

Fortuna: 1,55 Stradivarius; 3 Santiago; 17 Nayef Road; 24 Spanish Mission; 32 Eagles By Day; 66 Who Dares Wins; 120 Euchen Glen

 

Sussex Stakes

(G1, 1609 m, 3+)

středa  29. 7. - 16:15 – 5.dostih

Hlavní dostih druhého dne nabídne srovnání tříletého ročníku s o rok staršími mílaři a nemá vyloženého favorita. Klasický ročník reprezentují především dosud neporažený vítěz Irish 2000 Guineas Siskin (Colin Keane) z letos velmi úspěšné stáje trenéra Lyonse a vítěz anglických 2000 Guineas Kameko (Oisin Murphy). Ten si následně vyzkoušel i delší distanci účastí v Derby, a přestože čtvrtým místem vyloženě nezklamal, návrat na kratší tratě bude asi plus. Tříletí svěřenci trenéra Aidana O´Briena Wichita (Frankie Dettori) a Vatican City (William Buick) budou zřejmě spíše podporovat o rok staršího vítěze letošních Queen Anne Stakes Circus Maximus, kterého si vybral první jezdec stáje Ryan Moore. Mohaather (Jim Crowley) doběhl až sedmý v naposled zmíněném dostihu, ale spravil si následně chuť jasným triumfem v Summer Mile při dalším mítinku v Ascotu. Sedmičku účastníků doplňuje druhý ze Summer Mile San Donato (Andrea Atzeni).

STARTOVNÍ LISTINA

(Jiří Šnajberk)