Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Václav Luka: Nagano Gold potřebuje tempo

Václav Luka: Nagano Gold potřebuje tempo
Nagano Gold při vítězství v St Legeru 2017, foto: Zenon Kisza – fotokisza.com

Nagano Gold loni s přehledem ovládl Listed ve Francii a zařadil se mezi francouzskou špičku. Novou sezónu zahajuje v neděli v Longchamp.

Nagano Gold se zúčastní Prix Lord Seymour (Listed) na 2400 metrů. Na startovní listině je 11 koní a důležité bude, v jakém tempu se dostih odběhne. Při svém loňském úspěchu mu dokonale sedl rychlý dostih, další dva starty v Gr.2 se však odehrávaly v obvyklém francouzském „ploužáku“, z kterého nedokáže tak dobře zrychlit.

Tři zástupce budou mít na startu bratři Wertheimerové, i když každý je v jiném tréninku. Všichni se věnovali ještě delším dostihům. Ziyad (4:1), jemuž se dávají největší šance, ale při letošním vstupu do sezóny jen těsně pohrál Listed na 2400 metrů v Saint-Cloud, když celý dostih operoval na špici. Bartaba (6:1) na konci sezóny vyhrála Gr.3 na 2800 metrů, Funny Kid (8:1) loni na jaře Gr.3 na 3100 metrů, po startu v červnu v Belmont Gold Cupu se ale již na dráze neukázal.

V Belmontu naposledy startoval i Kingstar (6:1), který toho zatím moc nenaběhal. Tiberian (6:1) loni s Nagano Goldem prohrál. Time Shanakill (7,5:1) ho v nepovedeném Gr.2 v Chantilly porazil a už je rozběhaný, když byl blízko Ziyadovi.

Nagano Gold je vypsán 10:1 a pojede ho Mickael Barzalona. Václav Luka by si pro něj přál poctivý dostih: „Sice se již víc zklidnil, stále ale pro nejlepší výkon potřebuje poctivé tempo, z kterého dokáže zabrat. Ve Francii se ho ale často nedočká. Tohle bude asi poslední pokus, jinak se mu budeme snažit sehnat vodiče. Ale to nebude jednoduché, takový kůň musí dokázat být brzo na nohou a mít i dostatek třídy.“

„Pokud by vše dobře vycházelo, za tři týdny má v Longchamp Gr.3. V plánu je i start v Ascotu, kde by mu vyhovoval tamní rychlejší styl dostihů. Při startu v Británii ale bude muset být asi osm dní v karanténě, což je trochu komplikace. Hlavním cílem je však účast v Ceně vítězného oblouku,“ nastiňuje jeho odvážné plány.

 

Nagano Gold při svém úspěchu v Prix Hubert Baguenault de Puchesse (Listed) ve Vichy

Dalším koněm, od kterého si Václav Luka hodně slibuje je loňský vítěz EJC Million Troizilet. „Troizilet by měl obhajovat vítězství v Grand handicapu a pak by se měl posunout do kategorie Listed. Třídu na to má, ale chceme s ním jít postupně, když má šanci vyhrát nižší kategorii. U nás by měl startovat až při Evropském poháru žokejů.“

 

Troizilet při svém vítězství v EJC Million – foto: Marek Duda

Další dva zástupce stáje Leram bychom ale v našich končinách mohli vidět dřív. Loni druhý z Gerschova memoriálu Pardon My French by měl jít v úterý „prodejku“ na 1200 metrů v Chantilly. „Pokud by nám zůstal, měl by jít sprint na Turf Gala, což je jeho parketa,“ říká trenér.

Stejným směrem by ale mohl zamířit i Wireless. V minulých letech vyhrál ve Francii Listed míli a umístil se v Gr.3. U nás se poprvé představil loni, kdy neměl problém vyhrát EJC Middle. Na posledních startech se však projevila jeho nervóznější povaha.  

„Na Turf Gala by se mohl objevit i Wireless, pokud by v Grand Prix v Lyonu ukázal, že jeho výkony mají stále klesající úroveň a na Francii už to nestačí. V 8 letech již má nejlepší za sebou a na grupa dostihy už nemá. Zaměřil by se pak víc na starty v našem regionu.“

 

Wireless vítězí v EJC Middle před Black Canyonem – foto: Zenon Kisza (fotokisza.com)

Václav Luka ale připravuje koně i do našich klasických dostihů. Čtvrtý z Gerschova memoriálu Great Gunnar je hlášen do Memoriálu prof. Václava Michala.

„Great Gunnar už je vyhraný a ve Francii by to tak měl složitější. Teď půjde „Michala“ a pak Velkou jarní. Neříkám, že bude hned nejlepší, ale k naší špičce by patřit měl,“ říká o své klasické naději Václav Luka

(Ondřej Blahník)

Nagano Golda můžete sledovat v neděli v 17:00 na France Galop Live (po bezplatném přihlášení)