Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ve Francii kralují zkušení jezdci

Ve Francii kralují zkušení jezdci
foto racingpost.com

Jiří Šnajberk se ohlíží za děním ve Francii v minulých týdnech.

Blog Jiřího Šnajberka

Úvodem ještě krátce k francouzskému derby (Prix du Jockey Club), které se konalo před týdnem v Chantilly.  V něm se s přehledem prosadil svěřenec trenéra J-C Rougeta v zelených barvách Aga Khana Vadeni. Hvězdný žokej Christophe Soumillon v jeho sedle mohl oslavit své čtvrté vítězství v derby, ale také jednačtyřicáté narozeniny, které měl o den dříve. I u nás dobře známý žokej zažívá opět mimořádnou sezónu. Kromě hlavních dostihových mítinků je vidět i na menších závodištích, kde je hojně využíván místními trenéry. Letos již odjezdil přes 700 dostihů a má téměř dvacetiprocentní úspěšnost. Počet jeho triumfů se blíží sto padesáti a možná se ještě pokusí vylepšit vlastní rekord v počtu vítězství v jedné sezóně.

 

Prix du Jockey Club 2022

V neděli 12.6. se hned čtyřmi výhrami prezentoval na závodišti v Longchamp další zkušený jezdec Olivier Peslier. Ten již v posledních letech jezdí méně dostihů, ale v letošním roce díky spolupráci s trenérem Fabrem dostává i kvalitnější příležitosti. V neděli se prosadil se dvěma jeho svěřenci, v dostihu nejvyšší kategorie dne triumfoval v sedle německého hosta Monty. V rozhovoru po dostihu reportér naznačil něco o případném dalším vítězství a to pak přišlo hned následně s outsiderem v handicapu.

 

Derby a jejich vliv na kurzovou nabídku pro „Arc“

V popředí nabídky na Prix de l’Arc de Triomphe se před derby-víkendem objevovali hlavně starší koně, ale oba vítězní tříletci z Anglie i Francie již jejich roli jednoznačně převzali. Samozřejmě bude ještě nutné počkat na srovnávací dostihy se staršími ročníky, ale jak Desert Crown, tak i Vadeni už budou v případě dobrého zdraví k favoritům určitě patřit.