Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ve vrcholu v Cagnes-Sur-Mer Váňův kůň nechybí (rozbory dostihů)

Ve vrcholu v Cagnes-Sur-Mer Váňův kůň nechybí (rozbory dostihů)
Josef Váňa mladší s majitelem Josefem Aichnerem - foto Zenon Kisza

Dnes vyvrcholí zimní překážková sezóna na závodišti Cagnes-Sur-Mer. Josef Váňa mladší zde má dva zástupce.

Rozbor Ondřeje Blahníka

14:50 Cagnes-Sur-Mer

Grand Prix de la Ville de Nice - Bernard Secly

(Gd.3, steeplechase, 4600 m, 154.000 €)

Josef Váňa mladší má v dostihu Suroita. Ten byl v nejlepší formě v pěti letech, kdy v Auteuil vyhrál dva velké steeplové handicapy, za což získal rating 65 kg. Další rok však vynechal, ale loni na jaře se vrátil solidním čtvrtým místem v dobré konkurenci. V následném startu v Listed však dělal na skocích chyby a po jedné z nich byl zadržen. V barvách Scuderia Aichner se představil poprvé v Gran Corsa Siepi di Merano, kde s ním Ivan Cherchi předvedl poněkud divokou jízdu, která nakonec skončila pádem. Další start absolvoval až o Vánocích v Cagnes-Sur-Mer, kde si s Pavlem Složilem počínal o dost klidněji a v předzkoušce na tento dostih skončil šestý, těsně před stájovým druhem Peace Gardenem. Oba následně lehce vyhráli ve slabší konkurenci, ale tohle je hodně nabité a Suroit, jehož tentokrát povede Josef Bartoš, to nebude mít snadné.

Jistým vítězem předzkoušky je Garkapstar, který vlastní rating 66,5 kg. Je to ale hodně ofenzivní kůň. Týden před vánoční výhrou to tak napálil, že ho nakonec spolklo celé pole včetně tehdy druhého Sternkranze. Adrien Merienne s ním ale minule tempo trefil skvěle, takže tentokrát by to neměl být problém. Půda sice stále bude měkká, ale vypadá to, že zas trochu vyschla.

Délka dostihu ale přeci jen může hrát pro SANS BRUITa, jemuž je čerstvě pět let, ale loni patřil mezi elitu francouzských čtyřletých steeplerů a dokázal si poradit s distancí 4400 metrů. Jeho rating je 69 kg. V Cagnes-Sur-Mer se představil začátkem prosince, kde v dostihu na 3800 metrů jistě vyhrál Garkapstar, ale San Suriot se mu v závěru rychle přibližoval. Na téhle trati se může jejich poměr sil obrátit, zvlášť když oproti jejich minulém střetnutí se změní váhový poměr o 5 kilo ve prospěch Sans Bruita, jehož Davod Cottin na tento dostih speciálně připravoval a pojede ho Kevin Nabet.

Na dostih vypsala kurzy sázková kancelář Fortuna.

STARTOVNÍ LISTINA

 

15:32 – Cagnes-Sur-Mer

Prix Romantisme - Marcel Maschio

(handicap, proutěnky, 4000 m, 42000 €)

Větší šanci než Suroit může mít druhý svěřenec Josefa Váni na dnešním mítinku. Lord Dragon před odjezdem do Francie porazil Dominiqua ve Slušovicích. V Cagnes-Sur-Mer absolvoval čtyři starty. Zaměřoval se na handicapy a ve třech byl do pátého místa. Naposledy byl před jedenácti dyn druhý ve steeplechase na 4200 metrů, ale před tím byl čtvrtý na proutěnkách, takže bez problémů zvládá oba druhy překážek. Lord Dragon má druhý nejvyšší rating 55 kg, ale díky tomu, že Josef Bartoš nemá žádnou úlevu, ponese nejvyšší váhu 71 kg. Jezdec stejně hodnoceného Picnica totiž má 4kilovou úlevu, oproti minulému střetnutí, kdy vyhrál a Lord Dragon byl čtvrtý, však bude mít o kilo menší výhodu. Čtyřkilovou úlevu má i jezdec Happy Roque, který má v poli nejvyšší rating 56 kg.

Tipař Zeturfu si myslí, že právě mezi touto trojicí by se mělo rozhodnout a tipuje pořadí Happy Roque – Picnic – Lord Dragon. Britské sázkové kanceláře ale mají Lord Dragona jako favorita.

Na tento dostih ale žádná z našich sázkových kanceláří nevypsala kurzy.

STARTOVNÍ LISTINA

Přímý přenos dostihů můžete vidět LIVE na France Galop po bezplatném přihlášení.