Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Víkend s Grand Steeple-Chase de Paris

Víkend s Grand Steeple-Chase de Paris
Auteuil - foto: Jiří Šnajberk

Tentokrát ve svém původním termínu se tento víkend odběhnou na závodišti v Auteuil vrcholné překážkové dostihy jarní sezóny.

Kromě špičkových koní bude určitě budit velkou pozornost i nedělní účast letošní celkové šampiónky z Cheltenhamu a vítězky Grand National Rachael Blackmore.

V sobotu je hlavním dostihem Grande Course Haies D´Auteuil (G1, 5100 metrů, 17.00 hod.). Zde bude opět velkou favoritkou svěřenkyně trenéra Nicolleho L´Autonomie (Angelo Zuliani). Té loni úplně nevyšly podzimní vrcholy, ale v letošním roce opět nedává soupeřům šanci a bude zřejmě těžko k poražení. Obhájkyně z loňského podzimu Paul´s Saga (Kevin Nabet) se letos objevovala i v předběžných úvahách pro start v Cheltenhamu, ale po porážce ve Warwicku se vrátila na domácí dráhy. Ani zde se ale zatím na vítěznou vlnu nevrátila. V poslední přípravě za oběma jmenovanými finišovali Galop Marin (Morgan Regairaz) a Foudre Delta (Jeremy Da Silva). Zamíchat pořadím domácích bude určitě chtít i irský zástupce Ronald Pump (Robbie Power), který se umístil i v nedávných špičkových dostizích v Cheltenhamu a Punchestownu.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Nedělním vrcholem je samozřejmě GRAND STEEPLE-CHASE DE PARIS (G1, 6000 metrů, 16.30 hod.). Zde by měl být hlavním favoritem v posledních dvou letech neporažený pětiletý bělouš Le Berry, kterého si vybral první jezdec stáje Kevin Nabet. Ten se své první porážky málem dočkal při poslední předzkoušce na zdejší dráze, když zaváhal na jedné z posledních překážek, ale drtivým závěrem nakonec těsně vyhrál. Právě poražený Feu Follet (Baptiste Le Clerc), třetí z loňského ročníku, bude jedním z nejvážnějších konkurentů i letos. S nadějí půjde za obhajobou i loňský dvojnásobný podzimní šampión Docteur De Ballon (Bertrand Lestrade). Z Irska se pokusí o překvapení Lord Du Mesnil (Danny Mullins). Největším vyzyvatelem ale může být stájový druh favorita Ajas, který si také připsal dvě prvenství v posledních startech. Zatím však běhal spíše na kratších distancích. A právě do jeho sedla angažoval trenér Cottin Rachael Blackmore, která se tak může pokusit po úspěších v Anglii i o francouzský triumf.

STARTOVNÍ LISTINA

(Jiří Šnajberk)