Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Víkendový Dublin Racing Festival

Víkendový Dublin Racing Festival
Dublin Racing Festival - inpho photography

O víkendu se v Leopardstownu uskuteční jeden z největších mítinků irské překážkové sezóny Dublin Racing Festival.

Dublin Racing Festival nabídne dva dny velkých dostihů. Monkfish, Energumene a Appreciate It jsou velkými favority dostihů pro nováčky. Výkvět irských překážkářů se představí v trojici hlavních dostihů.

Favoritkou Chanelle Pharma Irish Champion Hurdle na 3200 metrů je obhájkyně loňského prvenství Honeysuckle. Neporažená klisna loni navázala na svůj úspěch prvenstvím v Mares‘ Hurdle v Cheltenhamu a čistý štít si udržela i při vstupu do sezóny. Hatton's Grace Hurdle na 4000 metrů sice vyhrála jen o ½ délky, ale dostih byl rozběhnut pomaleji a účastníci seběhli až závěrečnou pasáž. V sedle bude mít stálou jezdkyni Rachel Blackmore a trenér Henry de Bromhead tvrdí, že je v dobré formě, dostih se ale zdá lépe obsazený než loni. Vyhovovat jí může měkká dráha, protože ukázala, že zvládne i delší distance.

Sharjah tady loni sice pohořel, svůj finiš však uplatnil v Champion Hurdle, kde byl druhý, a v sezónním debutu získal o Vánocích hattrick v Matheson Hurdle. Dráha v Leopardstownu mu sedí, možná by potřeboval rychlejší dráhu.

V Matheson Hurdle startovali i zbylí soupeři. Nejlépe z nich byl třetí Petit Mouchoir, který se na nejvyšší scéně pohybuje nejdéle. Po přechodu ke Gordonu Elliotovi změnil taktiku a šel koncem. Za ním skončil Saint Roi, který byl favoritem dostihu. Vítěz Morgiana Hurdle Abacadabras měl výpadek, po dostihu ale měl hlen v dýchací trubici. Saldier se na dráhu vracel po víc jak roční pauze po výhře v Morgiana Hurdle.

STARTOVNÍ LISTINA

 

V Ladbrokes Dublin Chase na 3500 metrů se představí velký favorit Queen Mother Champion Chase Chacun Pour Soi, který bude obhajovat loňské prvenství. Na podzim na rozdíl od minulé sezóny v prvním startu nezaváhal, když s přehledem vyhrál v Corku a o Vánocích v Leopardsownu lehce Paddy's Rewards Club Chase na 3400 metrů. V sedle bude mít stájovou jedničku Willieho Mullinse Paula Townenda.

Min reprezentuje stejného majitele jako favorit Riche Ricciho. Dublin Chase vyhrál v letech 2018 a 2019. Loni prohrál s Chacun Pour Soi o víc jak 3 délky. Patrick Mullins si vyzkoušel loňského vítěze Ryanair Chase na podzim v John Durkan Memorial Punchestown Chase, kde v dostihu zahaleném mlhou vyhrál o délku před stájovým druhem Toronado Flyerem, který byl o Vánocích s odstupem pátý v Savills Chase a teď se vrací na kratší trať.

Notebookovi se nepovedl v kariéře jen jeden dostih a tím byla loňská Arkle Chase. Před tím v Leopardstownu vyhrál dva velké steeply pro nováčky. Vítězně vstoupil i do nové sezóny v Naas, kde porazil Fakir D’oudairise, v Paddy's Rewards Club Chase ztrácel na Chacun Pour Soi 6 délek.

Fakir D’oudairies má s Notebookem nepříznivou bilanci. Prohrál s ním před rokem na tomto mítinku i při svém sezónním debutu. V Arkle Chase využil jeho zaváhání a byl druhý za Put The Kettle On. Jeho účast v Savills Chase na 3 míle nebyla tím správným krokem, návrat na kratší distanci mu může pomoci.

Sizing Pottsie vyhrál handicap ve Fairyhouse. Pro specialistu na hlubokou dráhu není dobré znamení vysychající dráha.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Vrcholem nedělního programu je Paddy Power Irish Gold Cup na 4800 metrů. Na startu se sice sejde jen pětice soupeřů, jedná se ale o jedny z nejlepších irských steeplerů na delších tratích.

Minella Indo byl loni těsně druhý v RSA Chase v Cheltenhamu a v této sezóně suverénně ovládl první dva starty, i když se nejednalo o velké dostihy. O Vánocích v Leopradstownu na start Savills Chase jako favorit, v dostihu však měl pád. Jeho stálá jezdkyně Rachael Blacmore se tentokrát jistě bude chtít chyby vyvarovat.

Kemboy měl nejlepší sezónu 2018/2019, kdy vyhrál Savills Chase, Bowl Chase a Punchestown Gold Cup. Loni v Irish Gold Cupu druhý a stejné místo obsadil i v Savills Chase, když ho závěrečným vzepjetím předstihl A Plus Tard.

Melon byl na Cheltenham Festivalu dvakrát druhý v Champion Hurdle a loni v Marsh Novices‘ Chase. Po třetím místě v John Durkan Memorial Punchestown Chase běžel velmi dobře i v Savills Chase, kde skončil třetí.

Delta Work nastupuje jako obhájce. Loni v Leopardstownu vyhrál obě velké steeplechase, i vánoční Savills Chase. V Cheltenham Gold Cupu skončil pátý a při obhajobě o Vánocích Savills Chase nedokončil, když po chybě na jednom ze skoků ztratil Seana Flanagana. Teď se do jeho sedla vrací Jack Kennedy.

Gordon Elliott bude mít na startu i The Storytellera, který běhá již od léta a v posledních šesti startech nebyl hůř jak druhý. Zřejmě si ale půjde pro jednu z nižších dotací.

STARTOVNÍ LISTINA

Savills Chase 2020

(Ondřej Blahník)