Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

„Vykuchaný“ Irish Gold Cup na ostří nože

„Vykuchaný“ Irish Gold Cup na ostří nože
Bellshill poráží v těsném soboji Road To Respect v Irish Gold Cupu - foto: Dublin Racing Festival

Přestože byl Irish Gold Cup ovlivněn nízkou účastí, závěrečný souboj domácích hvězd byl strhující.

Vrchol druhého dne Dublin Racing Festivalu Unibet Irish Gold Cup byl ovlivněn obavou řady trenérů a majitelů, že dráha v Leopardstownu je promrzlá. Od rána tak postupně ze startovní listiny zmizelo šest koní.

Dostihu se nakonec zúčastnila pouhá čtveřice soupeřů. Z nich si to měli mezi sebou rozdat původní favorit Road To Respect (1,8:1) a BELLSHILL (3:1). A to se také potvrdilo. Souboj to byl skutečně dramatický a nakonec rozhodovali centimetry, když Ruby Walsh dostal Bellshilla těsně před cílem před Road To Respecta.

 

Irish Gold Cup soubojem Bellshilla a Road To Respect

 

Bellshill patřil mezi špičku již od počátku kariéry. V Cheltenhamu sice mezi nováčky na proutěnkách neuspěl, když dal přednost 2 mílovým Supreme Novices‘ Hurdle, na 3 mílích to ale bylo jiné. To platilo i po přechodu na steeplechase, kdy byl třetí v RSA Chase.

Loňskou sezónu odstartoval až koncem února prvenstvím v Bobbyjo Chase. V dalším startu jen těsně přišel o Irish Grand National, když na hluboké dráze nosil druhou nejvyšší váhu. Vše pak korunoval vítězstvím v Punchestown Gold Cupu.

Do nové sezóny vstoupil o Vánocích právě v Leopardstownu, kde v Savills Chase skončil čtvrtý. Nyní již dosáhl na další velké vítězství. V dalším startu by měl zamířit do Cheltenham Gold Cupu, pro něhož je zatím nabízen v kurzu 13:1.

 

Vítězný tým: Trenér Willie Mullins, majitel Graham Wylie a Ruby Walsh s Bellshillem – foto: Dublin Racing Festival

 

Stejný kurz pro cheltenhamský vrchol má i tady těsně druhý Road To Respect. Pro Gigginstown Stud Michaela O’Learyho ho trénuje Noel Meade a v sedle měl stálého jezdce Seana Flanagana. Ten s ním vyhrál již Christmas Chase (nyní Savills Chase) o Vánocích 2017. V Cheltenham Gold Cupu skončil čtvrtý a v Punchesown Gold Cupu třetí za Bellshillem. V Savills Chase mu ale porážku vrátil, když před tím vstoupil do nové sezóny v Down Royal a proto se mu teď dávaly větší šance.

 

 

Dramatický souboj Bellshilla s Road To Respectem zpomaleně na obrazovce v místním paddocku

 

ANTE POST kurzy na Cheltenham Gold Cup:

3,75 Presenting Percy; 5,5 Native River; 8 Kemboy, 9 Clan De Obeaux; 13 Bellshill, Road To Respect, Thistlecrack, 15 Al Boum Photo

 

 

Bellshill po vítězství v Irish Gold Cupu

 

Ondřej Blahník