Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Vyražte do Berlína na Velkou cenu

Vyražte do Berlína na Velkou cenu

V neděli se v berlínském Hoppegartenu odběhne největší dostih tamní sezóny Westminster Grosser Preis von Berlin se statutem Gr.1.

Pozvánka Ondřeje Blahníka

Berlín – Hoppegarten - neděle 13. srpna

U nás jsou o víkendu dostihy jen v Netolicích. Ti, co by chtěli vidět velké dostihy, mohou vyrazit do Berlína, kde se na závodišti v Hoppegartenu koná jeden z největších mítinků německé sezóny a bezesporu vrchol na berlínském závodišti. Hlavním dostihem je Westmister 133. Grosser Preis von Berlin nejvyšší kategorie Group 1, dalšími body programu jsou tři Listed dostihy na distancích 1200 metrů, 2000 metrů pro klisny a na 2800 metrů, kde poběží vítězka českého St Legeru 2020 Vivienne Wells.

Závodiště nabízí návštěvníkům příjemnou atmosféru. Můžete se těšit na spousty pochutin, které můžete konzumovat na venkovním posezení, místní rádi využívají travnatou plochu před tribunami k piknikům. Nechybí využití pro děti, pokud dorazíte s celou rodinou. Sázející můžou využít pokladny totalizátoru, který nabízí sázky na vítězství a umístění, ale i na různá pořadí koní. Do speciálně vybraných dostihů bývají na pořadí koní vypsány zajímavé jackpoty. Můžete zde ale najít i okénko místního bookmakera i sázkové kanceláře Racebets.

Na programu je 10 dostihů, první z nich startuje již v 11:20 hodin. Ti, co pravidelně nesledují německé dostihy a chtěli by si vsadit, můžou využít rady Filipa Minaříka v jeho pravidelném blogu Meanarik.

 

Ruch na hoppegartenském závodišti

 

Simca Mille jde dobít Berlín

Vrcholem celého dne je samozřejmě Westminster 133. Grosser Preis von Berlin na 2400 metrů. Listina vítězů tohoto dostihu se hemží velkými jmény německého turfu. Řada vítězů výrazně ovlivnila německý chov. Ať to byl třeba v 80. letech vítězný Acatenango nebo v 90. letech Lando. V roce 2005 ji vyhrál Filip Minařík s Gonbardou, která později v chovu dala vítěze Champion Stakes Farhha. To se ale ještě dostih běhal v Düsseldorfu jako Deutschland-Preis. Do berlínského Hoppegartenu se vrátil až v roce 2011, kdy zde zazářila Danedream, pozdější vítězka Prix de l’Arc de Triomphe. Nebyla ale jedinou vítězkou, která získala takhle hvězdný double. Jako tříletý zde vyhrál Torquator Tasso, který v roce 2021 napodobil v Arc svoji krajanku Danedream, rok na to zde uspěla loňská vítězka Arcu Alpinista. Ta patří mezi zahraniční vítěze, kteří v posledních letech převládají. 

 

Místní rádi piknikují na trávníku před tribunou

Pravidelně sem vysílá svého zástupce jedna z největších světových stájí Godolphin. Loni vyhrál jejich Rebel’s Romance, který zakončil sezónu výhrou v Breeders‘ Cup Turf. Letos vysílá Charlie Appleby New Londona, který byl začátkem července těsně třetí v Gr.3 v Newmarketu a loni jako favorit skončil druhý v britském St Legeru. Největší hvězdou by ale měl být francouzský Simca Mille. Toho trenér Stephane Wattel škrtal z King George VI and Queen Elizabeth Stakes kvůli měkké půdě. Jeho svěřenci totiž jako tempovému koni vyhovuje spíš rychlejší půda. Loni jen těsně prohrál Grand Prix de Paris a letos byl druhý v Prix Ganay. Červnová Gr.2 v Chantilly pak pro něj byla lehkou záležitostí.

Domácí budou zastupovat derby vítězové posledních minulých dvou let Sisfahan a Sammarco, největší formu však může mít i přes výpadek v Baden Badenu Assistent, který Sisfahana i Sammarca porazil na derby mítinku v Hamburku. Z tříletých byl včera na přihláškách jen Lips Freedom, který byl sedmý v derby, dnes však byla dohlášena Lady Ewelina, která měla v neděli odstartovat jako favoritka Preis der Diana, ale nepodařilo se í zavést do startovních boxů. Reprezentuje stáj sponzora dostihu a i u nás známého majitele Mariana Ziburskeho. Kariéru začínala v Polsku, odkud by měl dorazit další účastník Le Destrier, který naposledy vyhrál Nagrodu Prezesa Totalizatora Sportowego, kde startoval Gasparini.

STARTOVNÍ LISTINY

 

Hoppegartenské tribuny