Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Výtečný Altior znovu na startu - rozbor dostihu: Kempton – 27. 12.

Výtečný Altior znovu na startu - rozbor dostihu: Kempton – 27. 12.
foto: Getty Images

Vánoční mítink v Kemptonu pokračuje i zítra, kdy je vrcholem Desert Orchid Chase, na jejímž startu bude i král krátkých steeplerů Altior.

15:30 – 4. dostih - Unibet Desert Orchid Chase

Stch – cena Gr.2 – 4+ - 3219 m – 100 000 £

1 ALTIOR 8, t. Nicky Henderson, ž. Nico de Boinville, 1,17:1 – Jeho vítězná série čítá už patnáct startů. Před necelými třemi týdny v Tingle Creek Chase si na něj nepřišel ani Un de Sceaux a tady vypadá konkurence trochu slabší. V Kemptonu už startoval třikrát a vždy měl k dobru aspoň 13 délek.

2 DIEGO DU CHARMIL 6, t. Paul Nicholls, ž. Harry Cobden, 15:1 – Nejvíce ukázal na jaře v Aintree, kde na „softu“ vyhrál Gr.1 pro nováčky. Sezónu zahájil v handicapu a na rychlé dráze mu v závěru došly síly. V Kemptonu se představí poprvé.

3 DIAKALI 9, t. Gary Moore, ž. Joshua Moore, 67:1 – Tempař, který se steeplechase začal teprve letos. Od června do října třikrát vyhrál, když těžil z oblíbené rychlé dráhy. Posledně už byl na „softu“ zadržen a ani „good to soft“ pro něj není ideální. Navíc mu schází trocha třídy.

4 SPECIAL TIARA 11, t. Henry de Bromhead, ž. Noel Fehily, 10:1 – Také on s oblibou volí taktiku start-cíl. Tento dostih vyhrál v letech 2014 a 2016. Díky pevnější půdě loni dokonce ovládl i Queen Mother Champion Chase. Sice nemládne, ale dráha by měla být rychlejší, než jaké se dočkal při vstupu do sezóny.

5 SPEREDEK 7, t. Nigel Hawke, ž. Tom Cannon, 13:1 – Další „front-runner“. Nejvíce se mu daří v Ascotu, kde v lednu skončil druhý v Clarence House Chase. Většinou ale startuje v handicapech a před měsícem byl v Ascotu druhý s ratingem 151 liber. Tehdy absolvoval první start po operaci dýchacích cest a může se ještě zvednout. Do Kemptonu míří poprvé.  

Tipařův verdikt: Tady nemůže být o favoritovi pochyb, protože na startu bude výtečný ALTIOR. Za ním je situace vyrovnanější. Na startu bude hned několik tempařů, mezi něž patří i dvojnásobný vítěz dostihu Special Tiara. Naopak nováčkem bude v Kemptonu Speredek, který může jít ještě nahoru. (jf)

Tip: Altior – Speredek – Special Tiara

STARTOVNÍ LISTINA