Objednat...

White Turf ve Svatém Mořici vrcholí, i se Zockem

whiteturf.ch

Dnes vyvrcholí dostihová série na zamrzlém jezeře ve Svatém Mořici známá jako White Turf. Chybět nebude ani náš někdejší přední mílař.

Série White Turf se skládá ze tří mítinků konaných po týdnu. Díky špatným klimatickým podmínkám se první den odběhly všechny dostihy jen na vzdálenosti 800 metrů. Před týdnem se již běhalo dokola a v jednom z dostihů se v 10 letech vítězně rozloučil s bohatou kariérou český odchovanec Renny Storm, vítěz Gerschova memoriálu úspěšný i ve Francii.

Obou prvních dostihů se zúčastnil i Zock, který u nás patřil k předním mílařů, vítězství v EJC Million ale již získal ve francouzském tréninku Frederica Rossiho, od něhož přešel k trenérce Carině Fay, která se s ním nyní zaměřila na dostihy na sněhu, kde v obou dostizích nesl nejvyšší váhu. První dostih na 800 metrů prohrál s Emejorem, který v Británii vlastní rating 85 lb. Ten ho těsně porazil i v dostihu na 1300 metrů, na prvních dvou místech doběhli Notte A Roma a Hakam.

Dnes by však mohl Zock nastoupit do GP Moyglare Stud na 1300 metrů o 30.000 CHF s plnými šancemi. Soupeři jsou prakticky stejní, ale přestože ponese opět nejvyšší váhu, rozdíl oproti ostatním nebude tak velký a na rozdíl od minulého startu nepoběží z vnějšího boxu.

Hlavním dostihem je tradiční Longines 81. Grosser Preis von St. Moritz na 2000 metrů, která se běhá o speciální částku 111.111 CHF. Na startu budou vítězové obou dvou posledních ročníků. Kdysi desátý z německého derby Nimrod vyhrál v roce 2018 a loni byl třetí. Prvenství z loňska obhajuje Berrahri, který v Británii vlastní rating 84 lb a v roce 2018 byl druhý za Nimrodem. Letos se mu ale zatím v prvních dvou dostizích nedařilo.

V dostihu bude mít své ryto i Bajuržan Murzabajev. Hout Bay se loni umístil v jedničkových handicapech v Hoppegartenu, jinak běhal ve Francii, kde vlastní rating 43 kg.