Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Začíná tradiční Royal Ascot

Začíná tradiční Royal Ascot
tribuna v Ascotu

Ve stejnou dobu jako obvykle, ale vzhledem k současné situaci přeci jen trochu jinak, proběhne od úterý do soboty další ročník královského mítinku.

První den je na pořadu celkem sedm dostihů, z nichž dva mají status nejvyšší kategorie.

Queen Anne Stakes

(G1, 4+, 1600 m) 16.6. - 2. dostih - 14.50 hod.

Na rovné míli se na startu sejde celkem šestnáct starších koní. V pozici favorita nastoupí irský Circus Maximus trenéra Aidana O‘Briena, v jehož sedle bude stejně jako při jeho loňském triumfu na zdejším mítinku mezi tříletými Ryan Moore. Tomuto úspěchu předcházel nepříliš povedený start v derby a návrat na mílové distance mu rozhodně prospěl, když i na podzim opanoval Prix Du Moulin v Longchamp.

 

Circus Maximus loni na Royal ascotu vyhrál St James’s Palace Stakes pro tříleté

Podle kurzové nabídky největší soupeřkou má být godolphinská Terebellum s Frankie Dettorim. Ta stihla loni jen čtyři starty, ale má na kontě i jedno velmi působivé vítězství z letošní sezóny. Vždy však startovala na dvoukilometrové distanci.

Velkou nadějí stáje šejka Hamdana byl loni tříletý Mohaather, který ale po vítězném vstupu do sezóny vinou zranění už stihl jen jeden neúspěšný start v závěru roku. Na startu bude i jediný vyzyvatel z Francie Plumatic trenéra Graffarda s Oisinem Murphym v sedle.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Tipsport: 3,25 Circus Maximus, 4 Terebellum, 8 Fox Chairman, 13 Duke Of Hazzard, Mohaather, Mustashry, Skardu, 17 Billesdon Brook, Roseman, Space Traveller, 25 Plumatic, 33 Bless Him, Turjomaan, 50 Accidental Agent, Marie's Diamond, 70 Escobar

Fortuna: 3,3 Circus Maximus, 4,3 Terebellum, 8 Fox Chairman, 10 Mohaather, 13 Duke Of Hazzard, Roseman, Mustashry, Skardu, 15 Billesdon Brook, 22 Space Traveller, Plumatic, Turjomaan, 30 Bless Him, 50 Accidental Agent, Marie's Diamond, Escobar

 

King‘s Stand Stakes

(G1, 1000 m) 16.6. - 5. dostih - 16.35 hod.

Na sprinterské trati nastoupí v roli desetinového favorita šestiletý Battaash (Jim Crowley), který patří ke špičce na krátkých distancích již tři roky. V předchozích letech byl v tomto dostihu vždy druhý za stejným vítězem Blue Point. Ten už letos na startu nebude, takže by to na třetí pokus mohlo vyjít.

 

Loni byl Bataash v King’s Stand Stakes druhý za Blue Pointem

Jeho největší konkurentkou může být Glass Slippers trenéra Ryana, která zaznamenala velký progres ve druhé části loňské sezóny zejména na francouzských drahách. Pětiletý Equilateral s Jamesem Doylem v sedle má za sebou dva starty na dráze v Meydanu, teprve tříletá naděje trenéra Quinna Liberty Beach už stihla jeden vítězný start na dráze v Haydocku a určitě může také zamíchat pořadím. Na startu by mělo být celkem jedenáct sprinterů.

STARTOVNÍ LISTINA

Tipsport: 1,66 Battaash, 5,5 Glass Slippers, 10 Liberty Beach, 15 Equilateral, 20 Tis Marvellous, 25 Kurious, Shades Of Blue, 30 Sergei Prokofiev, Well Done Fox, 40 Hit The Bid, Rocket Action

Fortuna: 1,65 Battaash, 5 Glass Slippers, 9 Liberty Beach, 12 Equilateral, 20 Tis Marvellous, 25 Shades Of Blue, Sergei Prokofiev, 30 Kurious, 35 Well Done Fox, Rocket Action, 45 Hit The Bid, Rocket Action

 

Krátce ještě zmíním čtvrtý dostih v pořadí King Edward VII Stakes (G2) na 2400 metrů pro tříletý ročník. Ten většinou bývá jakousi odvetou za derby, případně srovnáním s těmi, kteří ho z různých důvodů neabsolvovali. V letošním roce je situace opačná, takže pro některé to může být příprava na ročníkové vrcholy v Epsomu nebo Curraghu. Ze šesti startujících mají asi největší šance stájoví kolegové trenéra O‘Briena Mogul s Ryanem Moorem a Arthur´s Kingdom s Frankie Dettorim.

STARTOVNÍ LISTINA

Tipsport: 1,8 Mogul, 5 Arthur's Kingdom, Mohican Heights, 9 Papa Power, 17 Pyledriver, 40 Sound Of Cannons

Fortuna: 1,7 Mogul, 5 Mohican Heights, 5,5 Arthur's Kingdom, 9 Papa Power, 15 Pyledriver, 33 Sound Of Cannons

(Jiří Šnajberk)