Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Závěrečné francouzské překážkové vrcholy v Auteuil

Závěrečné francouzské překážkové vrcholy v Auteuil
Docteur De Ballon s Betrandem Lestradem vátězí v Grand Steeple-Chase de Paris

Až na téměř poslední termín se posunuly podzimní vrcholy překážkové sezóny ve Francii, které se odběhnou dnes v Auteuil.

Vzhledem k tomu, že ty „jarní“ se konaly letos teprve v říjnu, dojde zejména v obou dostizích nejvyšší kategorie k očekávaným odvetám.

 

Grand Prix D‘Automne

(G1, proutěné překážky, 4800 metrů) 14.00 hod.

Na startu bude i obhájce vítězství z let 2018-19 Galop Marin (Morgan Regairaz), ale očekává se především souboj prvních dvou z nedávné Grande Course De Haies D´Auteuil. Poražená favoritka L´Autonomie (Angelo Zuliani) nastoupí v této roli zřejmě i tentokrát, ale kurzy prvních dvou budou zřejmě téměř vyrovnané. Její přemožitelka z říjnového měření Paul´s Saga (Kevin Nabet)) využila svoji formu ještě na začátku listopadu k dalšímu triumfu na kratší distanci a určitě se bude chtít znovu prosadit. Galop Marin byl v říjnu za oběma klisnami třetí, ale rozdíl byl již více než deset délek. Stejné třetí místo pak obsadil i začátkem listopadu, kde druhý finišoval Beau Gosse (Nathalie Desoutter). Zbylí tři účastníci ve vysokých kurzech již příliš nadějí nemají.

STARTOVNÍ LISTINA

Fortuna: 1,72 L'Autonomie, 3 Paul's Saga, 13 Galop Marin, 13 Beau Gosse, 30 El Gringo, 40 Corazones, Anouma Freedom

 

Paul’s Saga poráží L’Autonomie v Grande Course De Haies D´Auteuil

 

Prix La Haye Jousselin

(G1, steeplechase, 5500 metrů) 15.50 hod.

Ani v tomto dostihu nebudou chybět první tři z říjnové Grand Steeple-Chase De Paris. Její vítěz Docteur De Ballon (Betrand Lestrade) ze stáje trenérky Louisy Carberry se prosadil drtivým závěrem o pět délek, za ním pak finišovali v těsném doběhu pětiletí Figuero (Angelo Zuliani) a Feu Follet (Baptiste Le Clerc). Další soupeři už jsou vyrovnanější a zejména úspěšný trenér Nicole svou sestavu posílil. Blasimon (Theo Chevillard) zvítězil naposledy na zdejším závodišti začátkem listopadu, Lou Buck´s (Nathalie Desoutter) finišoval v tomto dostihu druhý. Ze zbylých pěti startujících by možná mohl do pořadí promluvit nadějný pětiletý Matfog (Thomas Coutant), který zatím většinu svých startů absolvoval na závodišti v Compiegne. Vítěz posledních tří ročníků tohoto dostihu Bipolaire již letos na startu není, po pádu v Grand Steeple-Chase De Paris není zcela v pořádku.

STARTOVNÍ LISTINA

Fortuna: 3,5 Docteur De Ballon, Figuero, 6 Feu Follet, 9 Lou Buck's, 13 Blasimon, Roxinela, 15 Bebe D'Or, 17 Matfog, 20 Cobra De Larre, 40 D'Jango.

 

Docteur De Ballon vyhrává Grand Steeple-Chase de Paris před Figuerem a Feu Folletem

 

Z historie dostihu ……

Běhá se již od roku 1880 a v roce 1903 byla přejmenována na počest význačného představitele Societe des Steeple-Chases de France. V posledních letech se běhá jako vrchol závěru sezóny na distanci o 500 metrů kratší než jarní GP de Paris. V devadesátých letech se do historie nesmazatelně zapsal sedminásobný vítěz z let 1993-99 Al Capone II, který ještě jako dvanáctiletý finišoval v dalším ročníku druhý. Ale i posledních šest ročníků mělo řadové vítěze. V letech 2014-16 triumfoval třikrát Milord Thomas, v posledních třech letech pak zmíněný Bipolaire.

 

Al Capone II při vítězství v Prix La Haye Jousselin 1996

(Jiří Šnajberk)