Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Získá Andrasch Starke své osmé Deutsches Derby?

Získá Andrasch Starke své osmé Deutsches Derby?
Favorit německého derby Wonderful Moon - deutscher-galopp - livestream

Zítra se v tradičně na závodišti v Hamburku odběhne 151. Deutsches Derby. Ani termín nebyl příliš posunut, možná trochu zvláštní je čas startu dostihu, tedy 16:07.

 

Favoritem tu nemůže být nikdo jiný, než v posledních třech startech neporažený Wonderfull Moon (3:1, vzhledem k tomu, že žádná z českých sázkovek zatím tento dostih vypsaný nemá, uvádíme kurzy německé Racebets). Ten poslední porážku utržil vloni v říjnu v Preis der Winterfavoriten (Zimní favorit), když nestačil jen na pozdějšího Koně roku, Rubyiata. Letos vyhrál oba dva trialy konané na závodišti v Kolíně, jak Cologne Classic, tak nejvýznamnější předzkoušku Union Rennen (vzhledem k důležitosti i časovému odstupu od Derby srovnatelná s naší Velkou červnovou cenou).

V obou těchto dostizích zvítězil s viditelnými rezervami, i když naposledy se od něj čekal určitě dominantnější výsledek. K optimálnímu průběhu měl ale tehdy z venkovního čísla daleko, a i přesto bylo vidět, že jeho stálý žokej Andrasch Starke měl situaci pod kontrolou. Tento rodák z Hamburku bude v jeho sedle i tentokrát, takže by nebylo překvapením, kdyby s favoritem dostihu přidal další k dosavadním sedmi triumfům v německém vrcholu sezóny.

Zítra potká několik svých soupeřů z Union Rennen. Tehdy za ním zůstal Grocer Jack (8:1), i Kaspar (34:1). V předchozím Cologne Classic za ním byl Soul Train (10:1) o 7 délek, a i když se následně zvednul a zvítězil v trialu v Baden baden, zítra by mu porážku vrátit neměl. V jeho sedle bude Bayurzhan Murzabeyv.

Nicméně kurz na favorita šel v minulém týdnu o trochu nahoru, což způsobilo hlavně dohlášení dvou soupeřů. Tím prvním je letos ve čtyřech startech neporažený Kellahen (8,5:1), který naposledy zvítězil stylem start – cíl v trialu v Hannoveru. I když tato předzkouška nemá vzhledem k Derby takovou váhu, lehkost, s jakou narostlý hnědák zvítězil, ho nedovolí ignorovat.

Druhým dohlášeným je francouzský host Frohsim (15:1), který už má na kontě black type umístěný z listed a vlastní tamní rating 42. Z Francie přijíždí i In Swoop (13:1), který ovšem bude hájit v podstatě lokální zájmy, jelikož ponese barvy proslulého hřebčína Schlenderhan. Menší kurz na něj je dán pravděpodobně tím, že má zatím na kontě pouhé dva starty, takže by měl jít ještě nahoru. Ovšem na druhou stranu, zkušenosti mu můžou chybět.

Ve výčtu největších soupeřů favorita nemůže chybět druhá šance dostihu, Dicaprio (7:1). I ten má na kontě pouhé dva starty, při tom druhém rozdrtil konkurenci v bavorském trialu konaném v Mnichově. Tehdy na těžké půdě utekl nejbližšímu ze soupeřů o 7 délek, podobný podklad se ale zítra nejspíš očekávat nedá. Stejně jako první favorit je svěřencem mladého trenéra Hanka Greweho. O síle jeho lotu svědčí i to, že vítěz trialu z Düsseldorfu, Adrian (13:1), který tam nenarazil na velkou konkurenci, se též počítá mezi slušné šance.

Pokud by se zde dal někdo označit za „černého koně“ dostihu, mohl by jím být Torquator Tasso (34:1). Ten má sice na kontě pouze triumf z maiden zkoušky, ovšem jeho zrychlení v závěrečných metrech bylo impozantní.

„České zájmy“ najdeme až na konci sázkové nabídky. Brian Boru (101:1) je svěřenec trenéra Pavla Vovčenka. Ten trénuje ve středisku Mahndorf nedaleko Brém a pro místní Weser Kurier prohlásil, že „jejich šance jsou asi tak velké, jako kdyby Werder Brémy nastoupil ve finále Ligy Mistrů“ (pozn.aut. pro nefotbalové čtenáře – Werder bojuje momentálně o to, aby nesestoupil do 2. bundesligy).

STARTOVNÍ LISTINA

wha