Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Získá Dominique první letošní vítězství žlutomodrých barev?

Získá Dominique první letošní vítězství žlutomodrých barev?

Miroslav Hlahulek představuje kandidáty dnešní Premio Gran Corsa Siepi Nazionale v Pise.

Blog Miroslava Hlahulka

V neděli se v Pise uskuteční nejvýznamnější dostihy překážkové sezóny na závodišti San Rossore. Tři tradiční dostihy italského kalendáře se statutem Gruppa, které se dříve konaly na římském závodišti Capannelle a po zrušení tamní překážkové dráhy byly přesunuty do města pod šikmou věží.

Hlavním dostihem bude Premio Gran Corsa Siepi Nazionale, siepi, GR1 pro 5 leté a starší na 4000 metrů o 60.000,- €, na jehož start se postaví sedm koní.

Dva koně posílá do dostihu Josef Váňa mladší. Spolehlivého ZANINIHO (ž.Ondřej Velek), který po listopadovém vítězství v Corsa Siepi di Treviso v lednu vyhrál GR3 Gran Corsa Siepi di Pisa ve které za ním doběhli Dominique a Big City. I dnes by měl Zanini bojovat o vítězství či nejlepší umístění. Druhý zástupce černo-žlutých barev „čerstvý“ MAURICIUS (ž. Pavel Složil) po francouzské části kariéry debutoval vítězně v nových barvách 23 prosince v přípravném dostihu v Pise. V rozhovoru pro italský tisk uvedl Josef Váňa, že je to vyrovnaná dvojice a je těžké jednoho z nich preferovat, ale že o trochu více věří Mauriciusovi, který by měl být favoritem dostihu.

Stáj pana Charváta a svěřenci Pavla Tůmy minulé překážkové sezóně v Pise dominovali, letos na první vítězství stále čekají a právě DOMINIQUE (ž. Jan Faltejsek), který vstoupil do sezóny druhým místem v Gran Corsa Siepi di Pisa by mohl toto čekání ukončit.

 

Dominique a Zanini na překážce v Gran Corsa Siepi di Pisa

Paolo Favero nasedlá pro Dominika Pastuszku třetího z Gran Corsa Siepi di Pisa BIG CITYHO doposud sbírajícího úspěchy hlavně v menších dostizích, se kterým pomýšlí alespoň na tabulové umístění. Nový jezdecký objev Raffaela Romana Gaetano Volpe, který v zimě zaskočil za zraněného Gabriela Aguse a velmi se mu daří, bude v sedle MAKITA, velké naděje po úvodních překážkových startech v sezóně 2020, jehož karieru ale zkomplikovala zranění a nepovedená francouzská anabáze. Po návratu k trenéru Romanovi doběhl osmý v prosinci v Pise a na nejlepší by neměl stačit ani tentokrát. Davide Satalia dovezl do Pisi vzhledem k předpokládanému stavu dráhy jinou dvojici, než původně zamýšlel. V hlavním dostihu bude spoléhat na prosincového vítěze z Cagnes-Sur-Mer PAOLA, který letos ve Francii získal pouze tabulové umístění v prodejních dostizích a na nejlepší koně českých trenérů by stačit neměl.

Svěřenec Zdeňka Seménky SKINS ROCK (ž. Lukáš Matuský) doběhl loni v tomto dostihu čtvrtý. Zvítězit se mu loni nepodařilo, ale získal řadu umístění ve velkých dostizích. Letošní sezónu zahájil šestým místem v Gran Corsa Siepi di Pisa. Své nejlepší výkony vždy podal v Miláně a Meránu, v Pise se mu dosud nedařilo tak jako na jiných italských závodištích, ale zopakování loňského umístění by překvapením nebylo.

MAURICIUS – DOMINIQUE – ZANINI