Získá Notti Magiche čtvrté vítězství v Grande Steeple-chase D'Europa?

Získá Notti Magiche čtvrté vítězství v Grande Steeple-chase D

O víkendu se na závodišti Maia koná dvoudenní mítink s vrcholy jarní části sezóny, jehož součástí je pět gruppa dostihů a jeden dostih kategorie Listed.

Rozbory Miroslava Hlahulka

SOBOTA 18 června

17.40 PREMIO CRITERIUM DI PRIMAVERA, SIEPI, GRII, 4 LETÍ, 3500M, 50.050 €

V souboji tří hvězd v českém tréninku s domácí klisnou bude favoritem svěřenec Zdeňka Semenky MACHINOS, který se pokusí o čtvrté překážkove vítězství v řadě. V jeho sedle bude v Meranu poprvé startující francouzská jezdkyne Charlotte Prichard. ISATIS DE L'ECU Grega Wroblewskeho se po třech loňských meranskych vítězstvích vydal do Francie a na italské dráhy se vrátil 1 května druhým místem za Machinosem v Miláně.V jeho sedle bude Pavel Složil. Z původně hlášene dvojice Josefa Váni v barvách Scuderie Aichner se na start postaví pouze CHES DEMONMIRAIL s Thomasem Garnerem, který se po vítězství v GR3 steeplechase v Miláně vrátil 29 května na siepi v Meranu čtvrtým místem. Lehká vítězka svého překážkoveho debutu VELO DIPINTO, která posléze o nespočet délek vedla v přerušenem dostihu v Pise přešla po neúspěchu v Listed dostihu do tréninku Raffaele Romana. V prvním startu pod jeho vedením získala zcela jiným projevem v dostihu 29 května 3° místo za Machinosem a pokud udělala další progres mohla by na podobné umístění pomýšlet i dnes.

MACHINOS - ISATIS DE L'ECU

18.55 14° GRAN CORSA SIEPI D'ITALIA, GR1, 4000M, 5+, 60.000 €

MAURICIUS (Scuderia Aichner, tr. Josef Váňa ml., žokej PAVEL SLOŽIL) získal v českém tréninku ze čtyř startů tři vítězství, včetně dvou GR1 v největších dostizich přes siepi v Pise a Milanu. V Meranu bude startovat poprvé a mohl by další GR1 přidat. Jedním z hlavních soupeřů by mu měl být vítěz přípravného dostihu Listed Premio Chivas Regal SKINS ROCK, který ho dokázal s vahovou výhodou porazit v Miláně.Také v jeho sedle bude Charlotte Prichard. Loňský vítěz tohoto dostihu veterán LIVE YOUR LIFE (GABRIELE AGUS) skončil v přípravném dostihu po nepříliš takticky vydařené jízdě druhý a pokud šel opět nahoru mohl by k velké řadě svých úspěchu přidat další. Ani další ze svěřenců Josefa Váni PITON DES NEIGES (žokej Ondřej Velek) a LALDANN (Thomas Garner) případným umístěním nepřekvapí.

MAURICIUS - SKINS ROCK - LIVE YOUR LIFE

NEDĚLE 19 ČERVNA

17.05. PREMIO GRANDE STEEPLECHASE DI ROMA - MEMORIAL MARIO ARGENTON, CROSSCOUNTRY, GR3, 5+, 5000M, 30.000 €

By mělo být soubojem loňského vítěze ALMOST HUMAN (žokej Ondřej Velek), který zvítězil i v přípravném dostihu 5 června s dalším zkušeným meranskym krosarem, vítězem ročníků 2019 a 2020 BROUGHTONEM, který sice  nastupuje poprvé po zářijovém vítězství v Premio delle Nazioni, ale dostihy po dlouhé pauze mu v minulosti nedělaly problém. Ostatní koně by měli bojovat o umístění a čekat na zaváhání favoritů.

ALMOST HUMAN - BROUGHTON - KING ARTUR

17.45 LXVII PREMIO E. VANONI, STEEPLECHASE, GRII, 4 a 5 letí, 3800m, 40.000€

Svěřenec Pavla Tůmy stáje dr. Charváta RONCAL (žokej Jan Faltejsek) po dubnovém vítězství v Bratislavě 29 května navázal na někdejší výkony vítězstvím v Meranu a i v neděli by měl být jedním z favoritů. Jeho hlavní soupeř by měl být PALM SPRINGS s Pavlem Slozilem, který po jarních vítězstvích na siepech v Miláně a Strasbourgu skončil za Roncalem v Meranu druhý a lze u něj očekávat další zlepšení. Nejlepší z domácích zástupců BIG CITY (žokej Lukas Matusky) zvítězil ve steeplechase v Trevisu a Miláně a doběhl druhý v GR1 Grande steeplechase di Milano. 29 května zkusil v Meranu kurz "steeple grande" v Premio Pente Coste, kde náročné skoky nezvládal a doběhl čtvrtý.

RONCAL - PALM SPRINGS - BIG CITY

14° GRANDE STEEPLECHASE D'EUROPA, GR1, 5+, 4000M, 653€

Hlavním favoritem bude svěřenec Josefa Váni ml. GANGSTER DE CODDES s Pavlem Slozilem, který má na kontě loni v Meranu tři vítězství ze čtyř startů a letos vyhrál v květnu ve francouzském Nancy. Francouzský EDEN CONTI vyhrál v dubnu v Compiegne a dokázal vyhrát a umístit se i v Auteil. Pro nedělní dostih byl speciálně připravován. Trenér Macaire koně pro Merano vybrat umí, žokej Dubourg v Meranu zvítězíl i v gruppa dostizich a s Eden Conti se počítat musí. Skvělý veterán NOTTI MAGICHE opět nebude hlavní favorit, ale ani čtvrtým vítězstvím v tomto dostihu by nepřekvapil. Letos získal v Itálii dvě vítězství ze dvou startů včetně Grande steeplechase di Milano. V jeho sedle bude Jan Faltejsek se kterým zvítězil v Grande steeplechase d'Europa roce 2019 a 2020. PEACE GARDEN (Ondřej Velek) byl druhý v Premio Pente Coste na konci května. Loni "zaskočil vítězstvím" za favorizovaneho stajoveho partnera GANGSTER DE CODDES v GRIII Grande steeplechase di Italia. Může pomýšlet alespoň na umístění. Svěřenec Raffaele Romano FAHAWRO při svém italském debutu pátým místem v Premio Pente Coste zklamal a musel by předvést velké zlepšení, aby ohrozil favority.

GANGSTER DE CODDES - EDEN CONTI - NOTTI MAGICE

19.30 PREMIO DEI GIOVANI, SIEPI, LISTED, 3300M, 3 LETÍ, 23.100 €

By mělo být soubojem vítězů svých překážkovych debutu DON'T DREAM s Janem Faltejskem a DARKALONA  s Pavlem Slozilem.