Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Zvládne Paddington měkkou půdu?

Zvládne Paddington měkkou půdu?

Ondřej Blahník rozebírá Queen Elizabeth II Stakes na dnešním Champion’s Day.

Rozbor Ondřeje Blahníka

16:05 – Ascot - Queen Elizabeth II Stakes (Gr.1, 1600 m)

O’Brienův Paddington má za sebou skvělou sezónu. Prohrál jen International Stakes v Yorku, kde na něj byla distance 2100 metrů příliš dlouhá, přestože 2000 metrů dlouhé Eclipse Stakes zvládl. Tam ale porazil Emily Upjohn, pro níž byla naopak distance kratší. Třetí West Wind Blows byl sice dnes těsně druhý v Caulfield Cupu, ale v Británii takové eso není. Naprosto suverénní byl na mílových tratích, kde vyhrál Irish 2000 Guineas, v St James’s Palace Stakes porazil vítěze 2000 Guineas Chalderona a v Sussex Stakes si jistě poradil s francouzským Facteur Chevalem. Na rozdíl od Inspiral si tam poradil s měkkou půdou. Přesto si myslím, že by pro něj byla lepší o něco rychlejší půda a dnes to v Ascotu bude asi hodně měkké. Proto bych proti němu zkusil někoho ve vyšším kurzu.

Weldova Tahiyra byla mezi klisnami podobně suverénní jako Paddington. Na měkké půdě loni vyhrála Moyglare Stud Stakes, ale letos na ní zaznamenala jedinou porážku v 1000 Guineas. Kurz na ní šel také nahoru. Naopak klesl u Nashwy, která porazila Paddingtona v International Stakes. Třetí byla v Irish Champion Stakes a přestože deklasovala soupeřky v mílových Falmouth Stakes, 2000 metrů je podle mě pro ni lepší. Sem jí tým přesměroval, protože si myslí, že na měkké půdě je pro ni míle lepší než 2000 metrů v Champion Stakes. Měkká půda by měla vyhovovat Chaldeanovi, který na ní vyhrál 2000 Guineas. Vrací se na dráhu po letním propadáku v Prix Jean Prat. Vyšší kurz láká k risku, že se může opět vrátit v dobré formě.

Mě se ale nejvíc jako konkurent Paddingtona líbí francouzský BIG ROCK. To je ofenzivní kůň, kterého ve francouzském derby na 2100 metrů porazil jen Ace Impact. Christopher Head ho pak přesměroval na míle, kde v Prix du Jacques le Marois v Deauville prohrál s Inspiral a Prix du Moulin de Longchamp se Sauternem. To však bylo na rychlejší půdě a já si myslím, že mu naopak sedne měkká. Jeho optimum je totiž podle mě 1800 metrů, na kterých na jaře nechal za sebou jednoho z kandidátů Champion Stakes Horizon Dora o 5 délek. Právě to, že je jeho optimum delší, mohl by na měkké půdě soupeře utahat. Kurz na něj se mi líbí. Na ostrovech ho mají 7,5 až 8:1.