Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Batalistyka by v Oaks neměla zaváhat

Batalistyka by v Oaks neměla zaváhat
©Foto: www.fotokisza.com
Tuto sobotu se na mosteckém hipodromu odběhne už čtvrtý klasický dostih sezóny, kterým je Oaks společnosti Mostecká uhelná (L, 2400 m). Na jeho startu bude sice jen deset tříletých klisen, ovšem kvalita by jim chybět neměla.

Jednoznačně největší aspirantkou na vítězství bude Batalistyka (1,75:1). Ta se do této role dostala především zásluhou lehkého vítězství v Ceně Hřebčína Napajedla, kde předvedla výborný závěr. Pokud se tedy předvede v optimální fyzické i psychické pohodě, měl by žokej Srnec v jejím sedle obhájit své loňské vítězství. Na její zaváhání bude čekat především Determinacja (4:1), které jí sice porazila při svém vítězství v bratislavské Ceně Arvy, ale minule neměla nárok na lepší než druhou příčku. Její výhodou oproti favoritce je zkušenost s mosteckou dráhou. Progresivní formy zatím předvádí vítězka Letní ceny klisen Vadeona (5:1). I ona tak je aspirantkou na umístění v první trojici. Trochu nevýrazná je letos Divoká Orlice (7:1). Sezónní debut v JCK byl dobrý, ale s prodloužením distance nepřišel očekávaný progres. Pomoci by jí mohl návrat na dráhu, kde zaznamenala svůj zatím největší životní úspěch, kterým je triumf v Ceně zimní královny. Potěšit příznivce českého chovu může i Niriska (10:1). Ta odvodila Cenu Hřebčína Napajedla a v závěru se propadla na šestou příčku. Tentokrát bude asi útočit zezadu a mohla by se vejít na tabuli. Poslední klisnou na startu startující ve vícekrát zmíněném dostihu konaném v rámci derby dne je Charnela (12:1), která ale zřejmě nedisponuje třídou, která by jí řadila mezi vážné kandidátky na některou z dotovaných příček. Fabriana (20:1) naposled vyhrála čtyřku, v jedničkové společnosti se ale zatím prosadit nedokázala. Ze startovacích boxů odskočí i trojice klisen trénovaných v Německu. Barvy stáje Hrubý ponese letos v jediném startu třetí ve Štrasburku Born to Win (7:1), jejíž německý rating 68 kg napovídá, že by pro české klisny neměla být velkým nebezpečím. Hexi Roos (8:1) startovala ve své kariéře jen dvakrát, takže její šance se těžko odhadují. Její trenér Dzubasz letos poslal Offshore ke čtvrtému místu do JCK, a tak asi má představu, jak kvalitní klisnu je třeba do české klasiky vyslat. Albenga (7:1) letos startovala šestkrát převážně ve Francii a minule se konečně dočkala vítězství. Určitě jí je třeba respektovat.

Z ostatních dostihů vyčnívá Severočeská cena společnosti SILNICE GROUP a.s. (I,1200 m), která je tradiční součástí předprogramu Oaks. Na jejím startu se sejde početná a vyrovnaná konkurence. Chybět nebude například velmi rychlá My Dragon nebo mostečtí specialisté TerssioDaidalosem. Na start se postaví i plná trojice reprezentantů stáje Yoko. Z ní by měl mít největší šance Another True Story, ale podceňovat nelze ani Mr Daria a Polish Magica.

Jaroslav Fabris (Vabank)