Betino má konkurenci, Sazka přijímá sázky na VP!

Dostihové sázky se u nás rozjely mírně řečeno vlažně. Velká pardubická měl být podle sázkových kanceláří Betino a Fortuna vrchol sezóny, kdy se "TO" rozjede.

     Nikoho asi nepřekvapilo, když jejich propagace zůstala u plakátku A4, který je vyvěšen na pobočkách Fortuny a informuje o možnosti si vsadit a pak vše vidět na ČT1. V deníku Sport dnes vyšel článek obsahující tradiční bulvární plkání na téma Váňa a syn (korunovaný fotkou legendy s dalším Josefem, ale Bartošem), na celé stránce se ale o možnosti vsadit si nedozvíte ani slovo.

     O to překvapivější je na dalším listu půlstránková inzerce společnosti Sazka, která informuje o možnosti sázení na svých pobočkách. Přináší startovní listinu, výsledky všech čtyřech kvalifikací i výsledky posledních tří ročníků VP. Pro pečlivější je tu i odkaz na stránky Jockey clubu. Co chybí jsou kurzy, ty ale najdete na internetových stránkách Sazky. Sazka tak v denících jako je Sport nebo LN přináší na slušném prostoru stručné a jasné informace, v kterých se zorientuje i člověk, který se normálně o dostihy nezajímá.

     Týden před startem VP tak vstoupil na scénu nový  hráč. Dosud se tradovalo, že Betino má na dostihové sázky u nás monopol, a že zisk z nich se musí vracet do dostihového průmyslu. Podle zákona se ale pod pojmem dostihové sázky rozumí totalizátor a na kurzové sázky se tato novela nevztahuje.

     Sazka si určitě zaslouží pochvalu za profesionální reklamní kampaň, jakou si VP určitě zaslouží. Smutné ale je, že kurzy od Betina opsala...

(wha)