Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Certus by měl prolomit sérii druhých míst

Certus by měl prolomit sérii druhých míst
foto Jiří Kurzweil - Kevin The Knight

Konkurence v podobě před týdnem konané Bratislavské míle způsobila, že sestava na startu Lázeňské Míle - Ceny Společnosti Aquatherm KV, s.r.o. (NL, 1600 m) nebude příliš početná a velká část mílařské špičky bude chybět.

Situace se tak zdá být ulehčena pro Certuse (1,5:1), který bude obhajovat loňský triumf. Letos už je na podobných distancích plně etablovaný a neměla by mu příliš překážet ani nejvyšší nesená hmotnost. Měl by tak prolomit smolnou šňůru třech druhých míst z posledních startů. Na jeho zaváhání bude čekat před týdnem čtvrtý v Ceně JCCR Lord Silvano (5:1). Ten předvádí stabilní výkonnost, ale zatím v této sezóně sbírá jen nižší dotace. Tentokrát by ovšem mezi třemi nejlepšími chybět neměl. Pokud drží formu z jara, tak se hodně vpředu dá očekávat i pro doping diskvalifikovaný vítěz VJC Kevin The Knight (6:1), jehož výsledek také napoví o kvalitách klasického ročníku. Mezi elitu se bude chtít definitivně zařadit i Sharpour (7:1), který naposled nedokázal naplno potvrdit svůj velmi dobrý výkon z derby dne. Pomoci by mu měl návrat žokeje Janáčka do sedla. City Hall (5:1) má letos na svém kontě skalp favorizovaného Certuse, ale jeho ostatní formy jsou znatelně slabší. Dá se tedy očekávat spíše na konci tabule. Na umístění až za dotovanými příčkami vychází v předchozích startech výborný vstup do sezóny absolutně nepotvrdivší Dantes Peak (12:1) a v tomto roce neumístěný Wonder Horse (12:1), proti němuž hovoří i dlouhá dostihová přestávka.

Z ostatních dostihů zaujme především na derby distanci konaná cena druhé kategorie. V ní totiž vstoupí do sezóny loňský vítěz St. Legeru Savignon a Rio Gallegos, jenž má na svém kontě například nešťastné druhé místo z rok staré edice Zlatého poháru. Chybět nebudou ani dva účastníci Českého derby Tesiov s Teassiem, kterého o některou z dotací ve vrcholu rovinového kalendáře připravila kolize v poslední fázi dostihu.

I v trojkové míli se najde několik koní, kteří se dokážou prosadit i o nějakou tu kategorii výše. Mezi ně patří například naposled druhá v Letní ceně klisen Hefner`S Choice. Sezóní debut čeká jejího stájového druha Brilla. Ukončit sérii startů bez dotace by měl Rare Delight a i přes dlouhou pauzu by vpředu měl být talentovaný Black.

KOMPLETNÍ DOSTIHOVÝ PROGRAM - FORMY A ROZBORY DOSTIHŮ 

Jaroslav Fabris (Vabank)