Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Kurzy na derby aneb Antepost sázky po česku

Tento týden se sázková kancelář Betino vytasila s předběžnými kurzy na České derby. Takovéto předběžné sázky na dostihové vrcholy jsou populární po celém světě a říká se jim ANTEPOST sázky.

Hráči hrají i několik měsíců dopředu koně, kteří jsou do velkých dostihů přihlášeni, ale jejich aktuální forma před samotným dostihem je otázkou a většina z nich se na start ani nedostane. Proto jsou sázky vypisovány v zajímavých kurzech, protože když takový vámi vsazený kůň nakonec nestartuje, sázky se nevracejí. Lákadlem je, že budoucího favorita můžete objevit ještě v době, kdy má slušný kurz.

U nás je tomu ale jinak. Sice i zde si můžete zahrát koně v kurzu, který se po odběhnutí trialů razantně propadne, ale celkově kurzy ke hře vůbec nelákají. Prvních šestnáct šancových koní, což je počet, který se vejde do startovních boxů, je vypsáno s kurzy do 12:1. V první desítce má jen jeden kůň kurz 10:1. A to ani není jisté, zda nakonec budou startovat.

Předběžným favoritem je Dick Morris (4:1), jenž v prvním startu u nás jen těsně prohrál ve Velké jarní. Na ostrovech ale doběhl třetí v Lised na 1800 metrů, které vyhrál jeden z šancových koní do The Derby Alessando Volta.

Na ostrovech startoval loni i Budapest (4,5:1), který zdemoloval pole mosteckého Memoriálu dr. Frankerbergera (2000 m).

Connex (7:1) byl hezky čtvrtý ve VJC i přes averzi k měkké půdě a jen těsně za ním skončil šestý Swakopmund (8:1), který předvedl pěkný závěr. Naopak zklamal Lucky Horse (10:1), který v Mem. Prof. V. Michala (1400 m) přišel závěrem druhý.

Ve slovenské VJC (1700 m) překvapil vítězstvím Tillamore (7:1), když v cíli přešel přes vítěze Trial Stakes (Ebreichsdorf) Ypsilon Kinga (8:1). Vítěz místní předzkoušky Teddy Ready (12:1) zvládl jen třetí místo.

V neděli se letos poprvé představil Magic Slipper (10:1) a lehce porazil starší koně v trojce na 1800 metrů. Naopak příprava nevyšla Ave Ransomovi (8:1), který v dubnu s přehladem porazil Budapeste na 1800 metrů, ale včera mu nebyl umožněn start v trialu (2000 m) v Baden Badenu.

Právě ten vyhrál do našeho derby hlášený Ostalnd (7:1), ale tím se dostal do okruhu šancových koní pro domácí derby (20:1). Pravděpodobnější je tak start dosud dvakrát startujícího zástupce Gestüt Fährhof Sushitana (6:1), který si vyběhl druhé a šesté místo v dostizích o 5100 metrů na distancích 2000 a 2200 metrů.

Mínění našich tipařů:

Barad-dur (Otakar Nový)

 Budapest - navzdory výsledku z posledního vzájemného měření sil s Dickem Morrisem v Leopardstownu loni na podzim, v tuto chvíli preferuji tohoto svěřence trenéra Váni nejen vzhledem k dojmu z posledních startů , ale i s ohledem na avizované jezdecké obsazení.

Maxolon (Tomáš Pösl)

Budapest - prokázal, že mu delší trať nebude dělat problém, slušný původ, trenér umí připravit koně na vrchol - obejktivní důvody. Subjektivní důvod - vítězné jméno :-))

ROBI (Ondřej Blahník)

Ave Ransom - zaujalo mě, s jakým přehledem vyhrál dubnovou dvojku na 1800 metrů. Navíc jím poražený Buadapest pak smetl soupeře v Mostě. Po nezdařeném výletu do Baden Badenu zůstává otázka, jakým způsobem se dostane na startku Českého derby.

Vabank (Jaroslav Fabris)

Ave Ransom- při letošním debutu porazil lehce o 3 1/2 délky pozdějšího suverénního vítěze Memoriálu dr.Frankenbergera Budapeste. I když zatím nešel přes 2 kilometry, tak s vytrvalostí by neměl mít problém a přihláška do Ceny Vítězného oblouku naznačuje, že jeho realizační tým s ním rozhodně počítá vysoko.

Zajímavým tipem na tabuli může být Letní Bouře - 1-5 (3,5:1) - už loni ukazovala svůj skvělý závěr, kterým se prezentovala i při svém letošním mosteckém debutu. Tam navíc nastupovala proti už vesměs rozběhaným soupeřům. Sedět jí budou další metry navíc i dlouhá pražská cílová rovina. Může ještě hodně překvapit.

 

Kurzy na naše, ale pro srovnání i na německé a anglické Derby

Čes. derby - Betino  De. derby - Racebets   Derby-Spotingbet

Dick Morris     4      Kamsin 4,5           Casuall Conquest 4,5
Budapest     4,5     Darassalam 5       Curtain Call            6
Sushitan        6      Lancetto 13          Tartan Bearer         6
Connex         7      Liang Kay 14         Frozen Fire             7
Ostland         7      Soum 14              Tajaaweed              9
Tullamore      7      Abydos 18            Alessandro Volta    13
Ave Ransom   8     Akiem 20              Henrythenavigator  13
Swakopmund  8     All The Winds 20    Doctor Fremantle    15
Ypsillon King   8     Ostalnd 20            Kandahar Run        17
Lucky Horse  10                                 Kingdom Of Naples 17
Magic Slipper 10
Klaus            11
Abascas        12
Teassio        12
Teddy Ready 12
Win For Sure 12
Ondřej Blahník (ROBI)