Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Na 1. máje do Lysé

Na závodišti v Lysé nad Labem se ve čtvrtek odběhne tradiční Prvomájová steeplechase.
Na trati 4200 metrů se sejde společnost devíti koní. Podle vypsaných kurzů na první tři favority to ale vypadá, že bookmaker zapomněl, že v dostihu startuje další šest soupeřů, vždyť sázkové kanceláře vypisují takové kurzy na fotbalové zápasy, kde se dá vsadit 1 X 0. Tím prvním je Mandarino (2:1), který bude triumf v tomto dostihu obhajovat. Loni porazil Numero Dua (3,5:1), jenž mu ale porážku oplatil v Mostě, kde doběhli na třetím a čtvrtém místě ve Velké mostecké steeplechase. Mandarino pak úspěšně běhal přes proutěné překážky v Chuchli a Numero Due nasměroval své kroky do Bratislavy, kde ho na podzim porazil Kolorado a letos Diktys s Aspirantem. To Belford (3:1) se loni neztratil v Itálii a na konci sezóny si vyhrál v Pardubicích. Od jeho letošního startu v Římě se ale možná čekalo více.
Na startu bude i slušná proutěnkářka Olivetta (8:1), vítězové z Koles Jacuzzi (5:1) a Makedos (7:1), který pamatuje lepší dobu na německý drahách a po roce a půl se na dráhu vrací vítězka Prvomájové steeplechase´05 Eleata (10:1).
 
Zajímavý je i rovinový dostih III. kategorie na 1700 metrů. Šance se dávají Old Maltovi (3:1), kterému se daří především v Brně, ale dovede zaběhnout i ve Velké Chuchli. Kdysi umístěný v CEBC Mile Natty Dancer (3,5:1) sice neoplývá někdejší formou, ale loni na mílových tratích neudělal ostudu ani ve dvojkové společnosti. Také Palmare (5:1) patřil ke špičce a to ve sprintech, loni zde slušně zaběhl v dobře obsazené trojce na míli, po té však experimentoval s proutěnými překážkami. Nero Krvavému Básníku (4,5:1) se poslední dobou dařilo na delších distancích, ale před tím si vedl dobře i na těchto tratích.
 
Ondřej Blahník (ROBI)
 
Tipy na dostihy v Lysé nad Labem.