Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Na Chardonney Tchequa se chystá trojice čerstvých importů

Na Chardonney Tchequa se chystá trojice čerstvých importů
foto jiří kurzweil

Mezi jedenáctkou jmen na startovní listině 22. Memoriálu profesora Václava Michala (I. kat., 1400 m) nechybí držitel titulu pro Nejlepšího dvouletého hřebce Chardonney Tcheque (1,8:1), mezi jehož největší soupeře by měla patřit trojice nováčků na českých drahách.

Zmíněný svěřenec Tomáše Šatry nepoznal ve trojici loňských startů přemožitele, když po milánském debutu opanoval i dvojici nejvýznamnějších domácích dostihů pro juniory. To sice staví Shamalganova polobratra do role favorita, ale ta není zdaleka tak neotřesitelná jako při minulých startech. Jeho otec One Cool Cat je totiž především nositelem ranosti, která Chardonney Tchequovi evidentně nescházela, takže v klasickém věku to nebude mít s navázáním na svou loňskou suverenitu jednoduché.

Navíc se proti němu postaví hned trojice ambiciózních importů. Stáje trenéra Josefa Váni posílil Roches Cross (4:1), který naznačil svou světlou budoucnost červnovým vítězstvím v irském Listowelu, jenže poté už se kvůli zdravotním problémům na dráze neobjevil. Potomkem Whippera je i doposud ve Francii startující The Mole Catcher (6:1). Svěřenec Eduarda Kotába má na kontě dvojici vítězství z menších dostihů, na které navázal šestým místem v listed, přičemž ztratil jen 3 1/2 délky na vítěze. Holčákův Handsome Jack (7,77:1) pro změnu přicestoval z Anglie, kde sice většinu ze svých šesti startů absolvoval na písku, ale dvojici svých vítězství rozložil mezi oba povrchy.

Čtveřice koní už má za sebou vstup do sezóny. Z nich by měl pořadím výrazněji zamíchat ale jen Talgar (3:1), který první neděli snadno zvítězil ve dvojkové společnosti, přičemž naznačil předpoklady k dalšímu zlepšení. Ve stejném dostihu se představili i Lysyan (10:1) a Kendy (16:1), pro něž platí, že bez výrazného progresu můžou na dotované příčky zapomenout. O nic lépe nevypadají ani šance Crazy Carrota (12:1). Ten sice letos zahájil vítězně, ale tehdy proti němu stála slabá společnost, což dokládá i jeho rating 52 kg.

Aspoň tabulové ambice si může dělat dvojice Aquilis (7,77:1) – Vermillion (7,77:1), kteří loni patřili ke špičce dvouletého ročníku. Dříve jmenovaný zaznamenal především vítězství v Simsonově ceně, na něž navázal stříbrem z bratislavské Velké ceny BBAG. Následně ovšem odcouval v Ceně zimního favorita na poslední příčku a z tréninku Michala Liska se stěhoval k Janu Demelemu. Dvojkovým vítězem je i Vermillon, na jehož kontě je i třetí místo z Gerschova memoriálu. To dokazuje, že ač především z mateřské strany má předpoklady k delším distancím, má v sobě také dostatek rychlosti. Charhizard (12:1) mezi podobnou společnost míří poprvé a i kvůli slabé stájové formě může především překvapit.

(vab)