Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů v Lysé nad Labem - 1. 5.

Rozbory dostihů na tradiční prvomájový mítink v Lysé nad Labem.

14:00 - 2.dostih - Stch - IV.kat. 3600 m

PERSIO - Na dráhu se vrací po pěti letech. Debutuje na překážkách.

IRKUT - Další debutant na překážkách.

MIGUEL - Do třetice debutant, který v jediném startu na rovině ztrácel na vítěze skoro 50 délek.

BAMBINO - Na dráhu se vrací po více než roční pauze. Na překážkách již získal dvě umístění v dobré konkurenci a tak by tentokrát neměl chybět mezi nejlepšími.

LATWING - Na překážkách se mu zatím moc nevede. Výhodou může být letošní proběhnutí na rovině.

ESPERAR - Před 14 dny debutoval na překážkách slušným 4 místem proti dvěma výborným klisnám. Nízké váha a rozběhanost by mu mohli pomoct mezi nejlepší opět.

MARATHEA - Průnikem mezi nejlepší by velmi překvapila.

MONTANA ROSE - Zatím nedokončila dostih ale i kdyby se ji to tentokrát povedlo mezi nejlepší asi nezamíří.

LANATA - Vyhrála bez problémů stejný dostih před 14 dny a i přes výrazně vyšší hmotnost opět kandidátka na vítězství.

ORAX - Čtvrté místo z před 14 dnů bylo zatím jeho maximem ale na podobné umístění v této konkurenci by se musel výrazně zlepšit.

DEVIL ALGARHOUD - Další startující, který absolvoval před 14 dny stejný dostih. V této konkurenci max. kandidát na boj o pátou příčku.

LUTHIEN - Do stejného dostihu před dvěma týdny nastupovala jako favoritka ale neabsolvovala zkušební skok, a tak se dostihu nezúčastnila. Tentokrát by mezi nejlepšími chybět neměla.

TELLEYRAND - Nejvyšší rovinová třída v poli. Loni ale při jediném startu nad překážkami příliš nenadchl. Přesto kandidát na první trojku.

MARATONY - Dva starty na překážkách a dvě umístění nejsou špatnou vizitkou, ale konkurence v těchto startech nebyla příliš vysoká. Tentokrát kandidát na první pětku.

Tipařův palec: Šanci na zopakování vítězství má určitě Lanata, ale jako 4 letá klisna nese vysokou váhu, proto spíše preferuji nízko zatíženou LUTHIEN. Podceňovat nelze ani Bambina. (tj)

 

14:30 - 3.dostih - cena IV.kat. - 4+, 2400 m

KORENBLOEM - v minulosti ukázala dobrou třídu, ale loni se jí ve dvou startech nedařilo. V této společnosti by to na dotaci stačit mohlo.

NEIDIN - před dvěma týdny se právě na dráze v Lysé nad Labem rozcvičil v podobném dostihu druhým místem. To by měl nyní ještě vylepšit.

FANTASTIC KORAN - minule ztratil ze třetího místa na druhého Neidina 1 1/4 délky. Váhový poměr mezi nimi zůstává nezměněn, takže by s ním poměr sil otočit neměl, cestu za druhým místem má ale volnou.

FUEGO - v slabé radslavické konkurenci z toho bylo v sezónní premiéře šesté místo a na tabuli by to ani tentokrát stačit nemělo.

KERSY - loni vstoupila do sezóny snadným vítězstvím ve „vypráskané" mimoňské pětce, ale poté se už nechytala a v letošní premiéře byla zadržena. Tady by přesto měla proniknout na tabuli.

TATANKA WEI - v sezónním debutu v obdobném dostihu dokončila v zadní části pole. Není důvod, proč by tomu mělo být nyní jinak.

STAŇKA - naposled byla jen o půl délky před Tatankou Wei, takže ani její šance nejsou vysoké, i když vzhledem k neseným vahám je na tom o trochu lépe.

PIPISTRELLO - do sezóny vstoupil blízkým šestým místem v čtyřkolém handicapu na míli. S metry navíc by si měl poradit a umístění v elitní trojici se tak zdá být reálné.

MARTINA - v létě si došla pro tři dotovaná umístění mezi tříletými nezvítězivšími, jinak odešla vždy bez peněz. Tuto statistiku by s trochou štěstí mohla pozměnit.

Tipařův verdikt: Před dvěma týdny obsadili na lysolabské dráze v podobném dostihu druhé a třetí místo NEIDIN s Fantastic Koranem. Jejich vzájemný poměr sil zřejmě zůstane zachován, přičemž ze zbytku pole by na ně nikdo stačit neměl. (vab)

 

15:00 - 4.dostih - handicap V.kat. - 3+ - 1000 m

SABRINA - z její krátké kariéry se toho moc vyčíst nedá, těžko říct, co od ní očekávat.

GEDŽITKA - specialistka na malé dráhy to v Lysé zná, vloni zde na stejné distanci zaznamenala dvě čtvrtá místa.

MISS HANY - podobný případ jako Sabrina, společně dokonce opustily dráhu v Brně.

SHAVIRA - vloni zvítězila v Benešově, to bylo ovšem na trati o rovný kilometr delší.Vstup do sezóny na místní dráze dopadl bídně.

SALVEO - zde naposledy čtvrtá, na víc ale asi nemá. Po 28 životních startech stále nezvítězivší.

QUEENBACK - sprinterský matador, přesně před rokem ve stejném dostihu zvítězil. Před dvěma týdny se od něj ale čekalo víc.

LABBELA - zajímavý původ i váha, v Lysé se ale představí poprvé.

SALVATION - před dvěma týdny se opozdila na startu a ještě stihla umístění. Pokud stejnou chybu neudělá znova, může mířit za vítězstvím.

Tipařův verdikt: Nejlépe vypadají šance tříleté SALVATION, která už se s místní dráhou vcelku úspěšně seznámila. Ostatní vrstevnice jsou poněkud neprůhledné a tak by mezi největší soupeře měla patřit zkušená Gedžitka. (wha)

 

15:30 - 5.dostih - cena IV.kat. - 3 l. - 1600 m

RIGHT - Debutant s nijak oslnivým původem to bude mít v tomto dostihu hodně složité.

LADY'S BOY - Tento debutant disponuje, již podstatně zajímavějším původem. V této konkurenci by nemusel odejít z debutu bez dotace.

TRYMEROUS - Start v nohách, slušná třída a nejvíce zkušeností ze všech startujících by mu měli pomoci k nejvyšším příčkám.

CZAROWNY - Minule naznačil třetím místem slušné zlepšení. Vítěz tohoto dostihu Cheri Honey dokázal zvítězit i ve Slušovicích.

MAGNET - Debutoval v dostihu nestartovavších posledním místem, a tak i v této konkurenci by musel předvést výrazné zlepšení, pokud by chtěl pomýšlet na získání dotace.

VALORIN - Debutant s velmi slabým původem.

PRINCESS LENA - Loni se dokázala umístit ve velmi slušné konkurenci a tak by ji ani tentokrát nemělo umístění uniknout a mohla by zabojovat i o dotaci nejvyšší.

LIK TOP - Dokázal se umístit jen ve velmi slabém dostihu, a tak bude asi maximálně bojovat proti debutantům.

FAIR FAME - Loni se dokázala umístit v dobře obsazeném dostihu a ani ve dvojce nebyla daleko. I díky výborné formě trenéra Václava Luky mladšího kandidátka na vítězství.

Tipařův verdikt: Dobrou formu tréninkového střediska by mohla zužitkovat FAIR FAME. Nejvíce by ji měli konkurovat Princess Lena a Czarowny. (tj)

 

16:10 - 6.dostih - cena III.kat. - 4+ - 1700 m

DZIEWA - po dlouhé pauze by zisk dotace byl překvapením

LAKENTO - může bojovat o jednu z nižších dotací

LEARJET - možná se v minulém startu blýsklo na lepší časy a minimálně stejné umístění by mohl zopakovat

LAURILL - vrátil se ne moc úspěšně a mezi úplně nejlepšími čekán není

FORTEX - v Lysé se mu daří, forma je taky v v pohodě a tak patří ke žhavým kandidátům na vítězství. Drobné mínuse je vyšší nesená váha

PERIKLES - nejlepší poměr handicap/váha - bude patřit k favoritům dostihu

MLODY PAN - debutuje a nastupuje bez tlaku

TEREBESZ - nejspíš se jde jen tréninkově proběhnout pro další překážkové starty

TASCALON - další rekonvalescent s nepovedeným návratem nemá co ztratit

Tipařův verdikt: Vítěze je možno hledat zejména mezi dvojicí Perikles a Fortex. Pro Perikla sice hovoří jeho vyšší handicap, ale my se nakonec přikloníme na stranu FORTEXE pro nějž mluví aktuální forma. (max)

 

16:50 - 7.dostih - Stch - I.kat. - 5+ - 4200 m

NIGRA - Loni dokázala zvítězit v Kolesách ale na tuto konkurenci to určitě stačit nebude.

MANDARINO - Obhájce triumfu disponuje určitě nejvyšší třídou v poli. I tentokrát favorit.

GRILIAS - Před 14 dny překvapil všechny svým triumfem, ale tentokrát bude mít mnohem větší konkurenci. Mohl by zužitkovat start v nohách a zabojovat o nižší dotované příčky.

CHOMA - Zatím nepředvedla nic, čím by se mohla měřit s jedničkovou konkurencí.

NEPAL - Bývalí jedničkový rovinář dokázal loni dvakrát zvítězit a umístit se v jedničce. Aspiruje na nejvyšší příčky.

LETNÍ DÉŠŤ - Předloni získal dvě vítězství v Pardubicích. Loni jen jeden start v Meranu. Stáj rozhodně nedisponuje formou, takže by překvapil průnikem mezi nejlepší.

NERGOS - Velmi nespolehlivý kůň, ale když se mu podaří dokončit dostih dokáže podat velmi dobrý výkon. Pokud dokončí, neměl by chybět mezi nejlepšími.

RADBEC - Poctivec, který by neměl chybět mezi nejlepšími.

MYANMAR - Podává celkem stabilní výsledky a jeho třída by zde mohla stačit na nižší dotované příčky.

SZATYN - Mohl by se zlepšit oproti loňsku ale i tak spíš kandidát na nižší dotované příčky.

Tipařův verdikt: Roli favorita by měl splnit MANDARINO, který disponuje asi nejvyšší třídou a Lysá mu sedí. Největšími oponenti by mu měli být Nepal a Radbec nebo Grilias. (tj)

 

17:20 - 8.dostih - handicap V.kat. - 4+ - 1600 m

ARITMIE - vloni v září se jí konečně podařilo zvítězit, velký progres se od ní asi očekávat nedá.

MONO PIŠTA - v podobném dostihu vloni v Kolesech zaznamenala ojedinělý úspěch, na který se jí zatím nepodařilo navázat.

QUANTANAMERA - nemusela by být tak špatná, jak ukazují její poslední formy. Neřešitelným otazníkem je ale optimální distance.

LINDGREN - s nejvyšší vahou v poli zkusí štěstí o stupeň níž. Ve „čtyřkách" mu peníze málokdy unikly, v Lysé ale startoval naposledy před dvěma roky.

MUMMYS MINSTRAL - také on zkouší všechny možné tratě, na míli ale zaznamenal jediné vítězství a v sedle má specialistu na Lysou.

CALABRIE - vloni na vzestupu, na který ale zatím nenavázala. Největší úspěchy zaznamenala na distanci okolo 2000 m.

MORIN -zatím toho moc neukázal, a i když je ze stáje ve velkém laufu,a bude lepší vyčkat, jak dopadne jeho vstup do handicapu.

MAFIRA - vloni v srpnu tady v podobném dostihu zvítězila. Letos už dvakrát startovala, bez náznaku návratu k vítězné formě.

Tipařův verdikt: Zátěž, kterou zde musí nést Lindgren vypadá děsivě, a i když má asi nejvyšší třídu v poli, nejspíš z toho bude zas jen umístění. MUMMYS MINSTRAL  jde do tohoto klání s příznivější váhou a v jeho sedle je Dušan Andrés, který zná místní dráhu jako své boty. (wha)

 

17:50 - 9.dostih - p.p. - IV.kat. - 4+ - 3200 m

PROXIMA - Na rovinách podávala slušné výkony v Polsku. Na překážkách debutuje. Stájová forma není optimální, takže o nejvyšší příčky asi bojovat nebude.

BEST LADY - Loni se dokázala dvakrát umístit v dobré konkurenci. Kandidátka na boj o nejvyšší příčky.

DYGDAL - Zatím spíše zklamání ale mohl by se zlepšit. Pokud předvede progres nemusel by v této konkurenci být bez šancí i na příčky nejvyšší.

MAK - Naposledy 50 délek od vítěze. Bez šance.

SIBILA - Polosestra vynikající Sixteen se slušnou rovinovou třídou. Debutuje na překážkách ale díky původu ji třeba respektovat.

SEENIXE - Na rovině se dokázala umístit ve Francii. Debutuje na překážkách, ale disponuje velmi zajímavým překážkovým původem. Díky realizačnímu týmu ji lze považovat za favoritku.

BARBARELA - I ona má zajímavý překážkový původ ale v prvním startu to rozhodně nepotvrdila. Mohla by se zlepšit.

Tipařův verdikt: I přesto, že debutuje, měla by vyhrát SEENIXE. Na její zaváhání bude čekat hlavně Best Lady a Sibila. (tj)