Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů v Mostě - 9. 5.

Rozbory sobotních mosteckých dostihů.

13:30 - 1.dostih - Stch - III.kat. - 5+ - 3800 m

DUNKA - Loni ze 4 startů 4 místa. Nejhorší výkon ale podala v posledním startu na stejné distanci, která ji čeká nyní. Možná by potřebovala o pár metrů méně.

SHAMROCK SAMBUCA - Loni se postupně zlepšoval a v progresu by mohl pokračovat i tentokrát.

ELEKT - Má výhodu startu v nohách. Má i třídu a dráha by mu měla sedět.

HOFRAT - Loni v posledním startu zvítězil ale změnil od té doby majitele a trenéra.

WHISPER - Loni sbíral druhá místa ale v této konkurenci může pomýšlet na vítězství.

KOBUZ - I on má výhodu startu v nohách. Loni skončil jedno místo za Whisperem.

Tipařův verdikt: I když je startovní pole málo početné je velmi vyrovnané a v dostihu není vyložený outsider ani vyčnívající favorit. Díky startu v nohách a dobré formě tréninkového střediska opatrně preferuji ELEKTA před Whisperem. (tj)

 

14:00 - 2.dostih - cena IV.kat. - 3+ - 1210 m

VANEXA - její kariéra má zatím sestupnou tendenci a může bojovat jen o nejnižší dotaci

DERAZINO - asi ani tady to na první vydělané peníze stačit nebude

BEL CANTO - jeho lepší výsledky jsou už dávno minulostí

I TAK ŠE DÁ - forma jde nahoru a minimálně bedna by ho minout neměla

HMAT - posledně nezvládl roli destinového favorita (byť velmi těsně) a tady může myslet na umístění v horní polovině

FERDA BRABENEC - zkouší vše možné, jak distančně tak v různých kategoriích, umí sice překvapit, ale může bojovat maximálně o nižší dotace

POLISH MAGIC - byť hodně ztratil ze svého jedničkového kreditu, měla by jeho třída na IV. kat. stačit

CANADIAN LADY - letos nezačala dobře a nejnižší dotace bude úspěchem

Tipařův verdikt: Pokud se nic mimořádného nestane, měl by dostih o parník vyhrát dřívější výborný sprinter POLISH MAGIC, který stále disponuje handicapem výrazně vyšším oproti zbytku pole. Pokud ho někdo může reálně ohrozit, pak je to s rozjetým Janáčkem hnědák I Tak Še Dá. (max)

 

14:30 - 3.dostih - cena III.kat. - 3 - 1818 m

MAKLER - před třemi týdny teprve debutoval, uvidí se, jak si povede dále.

POWER PRIZE - zatím toho moc neukázala a i teď se od ní moc nečeká.

TABLE DANCE - loni při debutu hned druhá, přesto na umístění mezi nejlepšími by to asi stačit nemělo.

SAKHEART - má zkušenosti z menších dostihů v Itálii i Británii, v kterých si nevedla špatně. S touto výkonností může pomýšlet na umístění mezi nejlepšími.

PEPI - moc mu to neběhá a vypadá to, že i nyní je bez šance.

HIPO JAPE - polobratr Hipolinera minule absolvoval teprve svůj debut. Další start by měl něco naznačit.

SIR HERMANN - na start nastoupí poprvé a bude se seznamovat s dostihovými reáliemi.

TORANGA - minule při debutu uzavřela výsledkovou listinu. I teď se od ní nic čekat nedá.

CHATET CHIEN - dokázala se umístit v ,,pardubické Zimní královně", na nejlepší duo však již ztrácela. V této společnosti však jistě bude patřit mezi nejlepší.

NEGRO SAMBA - i ona je jako většina startujících málo zkušená. Musela by se zlepšit.

RECHIALFA - do sezóny nevstoupila nejlépe a přestože se také umístila v pardubické Zimní královně, nebude to mít jednoduché.

Tipařův verdikt: Na startu je směsice koní převážně s malými zkušenostmi, z kterých si zatím nejlépe vedla Chatet Chien. Přesto bych se díky zahraničním formám asi přiklonil k SAKHEART. (ob)

 

15:00 - 4.dostih - handicap III.kat. - 4+ - 2018 m

PARAMOUNT STAR - specialista na tuto distanc na místní dráze se právě zde prosadil vloni na konci sezóny po dlouhé době. V jeho věku navázat na tento úspěch nebude jednoduché.

RENESH - jemu by svědčila o trochu delší trať a na mostecké dráze se představil v celé své dlouhé kariéře jen jednou.

VLÁSKA - vloni na vzestupu, ale premiéra v této kategorii se jí moc nepovedla, takže může napravit dojem.

DUBAI LAND - vloni se sice na této dráze i distanci zbavil přívlastku nezvítězivší, podle momentální formy to ale vypadá, že stojí v handicapu příliš vysoko.

COME WHITE - loňské jaro ho zastihlo ve velké formě, pak se ale odmlčel. Těžko říct, jak se mu po změně trenéra podaří na úspěšné výsledky navázat.

PONTE - i on vypadá podle forem jako „jarní" kůň. Sice zraje pomalu, ale poslední forma, kdy prohnal Odingu, se nechá vidět.

ESCAPE TO HEAVEN - jeho čtvrté místo z loňského dostihu „šeďáčků" nelze přeceňovat, o 2. kat. se tady nedá mluvit ani náhodou a taky byl za to náležitě naložen.

CHIRISSIO - po loňském vítězství a sérii umístění přišlo na úvod sezóny vystřízlivění. I jemu by určitě sedlo pár set metrů navíc.

CHERI RULES - dříve sprinter, úspěšně přeorientovaný na středotraťaře. Jeho stáj je na jaře v dobré formě.

DEDARELLA - o kategorii níže se konečně trochu chytla, tady to ale i s malou vahou nebude mít jednoduché.

Tipařův verdikt: Velmi lákavě vypadá Come White, ale těžko odhadnout, v jaké bude formě po dlouhé pauze a změně stáje. Ponte vypadá jako pozdní kůň, který stále dozrává, pro koncové koně ale není v Mostě příliš místa. CHERI RULES jako sprinter zvládal i „dvojky" a pokud nebude tempo příliš rychlé, může využít svojí rychlosti. (wha)

 

15:30 - 5.dostih - cena II.kat. - 3+ - 1410 m

RABBIT WELL - letos začal výborně, ale otázkou je zkrácení distance a porovnání se staršími, počítat je však s ním třeba

KATANGO - nepatří mezi kandidáty mezi úplně nejlepší

CARCASSONE - jeho cílem je zisk majitelské prémie a vše navíc je bonus

MR DARIO - patří mezi širší špičku na kratších tratích, v Mostě si už dostih nejvyšší kategorie dokázal vyhrát a i tady bude patřit k favoritům

BANDARELLA - slušně běhala dostihy v Německu a byla aktérkou i nejvyšších kategorií a tak musí patřit mezi největší favority dostihu

CLOVEN HOOF - letos zahájil ne moc dobře a na dnešního soupeře Rabbit Wella se díval z uctivé vzdálenosti

Tipařův verdikt: Čisteoreticky by německé formy Bandarelly měly stačit na naše reálie, přesto se přikláníme na stranu MR DARIA. Ze zástupců klasického ročníku je třeba respektovat dohlášeného Rabbit Well. (max)

 

16:10 - 6.dostih - cena NL - 3 - 2018 m

WEISMÜLER - poslední forma se vzhledem k jezdeckému obsazení nedá brát příliš vážně, ale i podle předešlých výkonů pro něj bude cesta na tabuli komplikovaná.

GRAINNIE KELLY - při letošní premiéře potvrdila očekávanou vytrvalost a snadno zvítězila. Jejímu spídu by určitě více sedla delší cílová rovina, ale v malém poli by to nemusel být takový problém a patří tak mezi favority.

SIMON DES CHAMPS - svým debutem dokázal, že je rozhodně koněm pro zapamatování. Při předpokládaném progresu a dobré formě trenéra je kandidátem na boj o čelní příčky.

BE JAPE - v Memoriálu profesora Václava Michala se vešel do deseti délek od vítěze. Nárůst distance by mu měl pomoci k zisku první životní dotace.

PUMPKIN - minule potvrdil dobré loňské výsledky. Nezdá se, že má potenciál proniknout mezi nejužší špičku, ale tady medailovou pozici trefit může.

FLAME RISK - vstup do sezóny se jí příliš nevydařil a ani stájová forma nevypadá přesvědčivě. Jediným plusem se tak zdá být přítomnost nadmíru úspěšného žokeje Janáčka v jejím sedle.

HANOI - její dostihová premiéra dopadla neslavně, takže jí náleží role jasného outsidera.

HUGO KUB - letos se mu zatím daří, ale jedničkovou třídu zřejmě nemá. Tu ovšem k případnému průniku mezi pět nejlepších asi ani potřebovat nebude.

Tipařův verdikt: První významná derby předzkouška kvalitou zrovna neoplývá, což by mohlo usnadnit cestu nad dva kilometry už prověřené GRAINNIE KELLY k završení čistého hattricku. Situaci by jí mohl zkomplikovat při debutu velký potenciál naznačivší Simon Des Champs a mezi tři nejlepší má namířeno i spolehlivý Pumpkin. (vab)

 

16:50 - 7.dostih - cena NL - 4+ - 2450 m

VADEONA - loni šla celou sezónu nahoru a především za triumf v Pardubickém St. Legeru byla vyhlášena nejlepším vytrvalcem za uplynulý rok. Při vstupu do sezóny by měla být mezi nejlepšími.

PICADOR - polobratr derby vítěze Poderosa se loni na podzim uvedl na českých drahách dvěma povedenými starty. Pokud na ně naváže, znovu by neměl chybět minimálně na tabuli. 

MIKHAIL FOKINE - nový import trenéra Šavujeva v sezónní premiéře propadl a ani stájová forma není doporučením. Kvůli předešlé kariéře se respektovat musí, ale to je tak asi všechno.

STEP FORWARD - zatím neukázal jedničkovou třídu a tato skutečnost v kombinaci se špatným vstupem do sezóny z něj dělá outsidera.

DETERMINACJA - po zimě se předvedla v tom nejlepším světle. Loni v Oask ukázala, že specifika mosteckého hipodromu jí nečiní problém, takže ji nelze označit jinak než jako favoritku.

TEASSIO - narazí na silnější konkurenci než v sezónní premiéře a o pár metrů kratší distanc by mu asi sedla lépe. Ve dvou mosteckých vystoupeních se mu ale celkem dařilo, takže nějaká nižší dotace z toho být může.

TORLUS - loni dokázal, že i na distanci 2400 metrů se dokáže prosazovat. S šampiónem v sedle se obhajoba druhého místa nezdá nereálná.

NORMEN - loni se po zranění vrátil na dráhu, ale ke svým nejlepším formám se od té doby ani nepřiblížil. Těžko se hledá důvod, proč by se měl tentokrát konečně chytit.

SEDAR - jeho sympatie k mostecké dráze jsou dobře známé. Loni ale končil na skokách a dostih by potřeboval o něco kratší, takže jakákoliv dotace bude úspěchem.

HEAVEN BOUND - po nezdarech na sprintech vyzkouší své vytrvalecké vlohy. Spíše než v distanci ale její neúspěchy tkví v chybějící třídě. Pravděpodobně tak znovu uzavře výsledkovou listinu. 

DUPLO - přední zástupce loňského klasického ročníku se prosazoval především zásluhou silného závěru. Parametry mosteckého hipodromu mu tedy do karet nehrají, přesto na tabuli nepřekvapí.

Tipařův verdikt: Na vítězný vstup do sezóny by měla navázat DETERMINACJA, která má dobré předpoklady pro usednutí na dlouhodobě volný vytrvalecký trůn. Její největší soupeře je třeba hledat mezi letošními debutanty. Z nich vypadají nejlépe loni celou sezónu lepšená Vadeona, zkušený Torlus a ve dvou českých startech se dobře ukázavší Picador. (vab)

 

17:20 - 8.dostih - Stch - cena IV.kat. - 4+ - 3600 m

SHIRON - Nastupuje s výhodou startu v nohách ale ačkoli skončil třetí od druhého dostal daleko. Tentokrát spíše kandidát na nižší dotované příčky.

AROMATIK - Letos se v prvním startu nepotkal s oslnivou formou ale pokud naváže na své lepší výkony mezi nejlepšími by neměl chybět.

NELLA BELLAMY - Debutuje na překážkách ale má výhodnou váhu a renomovaný tým na své straně.

MERITAMON - Loni v jediném startu druhý na hirdách. Slušná rovinová třída. Kandidát na boj o nejvyšší příčky.

LAKAS - Na překážkách podává stabilní ale nijak oslnivé výkony. Mezi nejlepšími by chybět na měl na vítězství by se musel zlepšit.

VLTAVAN - Ani jemu se v prvním letošním startu vůbec nedařilo. Jezdecky posílen a tak by mohl bojovat o nižší dotované příčky.

DOUBLE CLUB - Pokud dokončí dokáže podat slušný výkon. Kandidát na umístění.

HETMAN POLNY - V Čechách ještě nedokončil dostih, takže se těžko zařazuje. Pokud se mu podaří dosáhnout cíle mohl by i vyhrát.

SHAMROCK ENERGY - Další debutant v poli.

Tipařův verdikt: Favoritem je pro mě MERITAMON, který má rovinovou třídu a předvedl velmi slušný debut na překážkách. Překvapit by mohla Nella Bellamy nebo Hetman Polny. (tj)