Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Rozbory karlovatských dostihů na 20. 7.

1. dostih

MIDERISK - posledně se ve Varech v propozičně stejném dostihu zlepšil, skončil druhý a je favoritem
DARDANELY - přejít z překážek na roviny se jí moc nepovedlo a ani tady se neočekávají žádné velké zázraky
WENDYKA - ve stejném dostihu jako Miderisk 4. místo

ROCKY RAIN - opět stejný dostih - tentokrát 5. místo, musel by se na lepší honorář ještě zlepšit
STEVERO - zlepšení předvedl na centrálním závodišti a může zamíchat pořadím na čelních místech
ALONG - ve zmíněném dostihu 3. místo, které může zopakovat
AS FAIR - minule pozici favoritky neunesla a v několikrát zmíněném dostihu skončila na 6. místě. Je však jezdecky posílena a tak může myslet na honorář
VÝRAZ - běhá spíše kratší tratě a jeho cílem (a možností) bude asi jeden z nižších honorářů

Tipařův verdikt: Většina soupeřů se na stejném závodišti utkala v propozičně totožném dostihu před 14 dny, kde obsadili 2. - 6. místo, což se odrazilo i v handicapech a teoreticky by všichni měli být srovnáni. Z těchto aktérů je možno vyzdvihnout MIDERISKA, který opět může atakovat příčku nejvyšší a je mírným favoritem dostihu. Potvrdí-li zlepšení formy Stevero, mohl by to být právě on, kdo se bude radovat z vítězství.

*********

2. dostih

ELDERA - v Chuchli při debutu slušné 6. místo, mohla by atakovat jednu z dotací
MACK THE KNIFE - debut se moc nepovedl, ale můžeme čekat zlepšení
AUREVOIR - debutuje
YANKEE DOODLE - debutoval 7. místem v Chuchli, ale díky rodokmenu a ambicióznímu týmu lze čekat výraznější zlepšení a umístění na bedně
PERLIČKA - posledně nedokončila a její šance na dotaci nejsou velké
MAGMA - jednoznačná favoritka dostihu, která čeká na svůj první zásah
DABL - zlepšil se a můžeme jej čekat na tabuli
FRANCE EXTREME - více než slušný debut jej řadí k adeptům na čelní místa
FAIR FAME - debutuje, ale rozhodně není díky původu a realizačnímu týmu hodný přehlédnutí
PRINCESS LENA - debutovala obstojně, ale je otázkou jestli to bude na zisk honoráře stačit
WINKY WINKY - letos úspěšná trenérka vysílá do boje klisnu, která se může oproti debutu zlepšit
LENTILKA - druhý start napoví asi více o jejích schopnostech.

Tipařův verdikt: Řada koní debutuje nebo má před sebou druhý start, který může odhalit jejich možnosti. Jednoznačnou favoritkou je však MAGMA, která už své kvality prokázala. Z ostatních je možno upozornit na dvojici Yankee Doodle či France Extreme.

**********

3. dostih

ILION - ve své kariéře startoval na rovině jen čtyřikrát v loňském roce a rating 78,5 ukazuje, že si nevedl vůbec špatně. Letos je ale k vidění jen nad italskými skoky, takže mu může rychlost trochu scházet.
NICE TIGER - velké klasické ambice naplno naplnit nedokázal. V Rakouském derby sice ztratil na vítěze obstojných 11 3 délky, na dotaci ale zřejmě znovu nedosáhne.
ASPEN - jeho vítězství v trojkovém handicapu o derby dni bylo působivé, ovšem tentokrát ho čeká ještě silnější společnost. Jeho formy jsou progresivní, a tak by se aspoň na tabuli vejít mohl.
SAVIGNON - o jeho vysoké třídě není třeba příliš diskutovat, otázkou tak zůstává jeho momentální forma. Musí se počítat mezi favority, ale absence stájové jedničky žokeje Srnce v jeho sedle vnáší určité pochybnosti.
ZANNDAR - jeho mnichovský debut vypadá velmi zajímavě a ponese nejnižší váhu v poli. Je především koněm pro překvapení.
KLAUS - největší derby naděje své stáje musela pro zranění podstatnou část sezóny vynechat. Metry navíc oproti jeho minulým startům by mu překážet neměli a může zamířit do elitní pětice.
TESIOV - letos zatím peníze nevydělal, ale všechny své starty absolvovat proti nejlepším tříletkům a v cíli na ně vždy mnoho neztrácel. Nějaká nižší dotace tedy není vyloučena.
RIO GALLEGOS - čeká ho letošní premiéra, ale se svou vizitkou nemůže patřit jinam než mezi vážné kandidáty na vítězství.
LUCKY GO - na našich drahách je nováčkem a i on letos debutuje. Do výsledku by výrazně promluvit neměl.
TEASSIO - v derby předvedl další vzestup formy a nebít kolize v jeho závěru, mohl skončit ještě podstatně lépe. Pokud bude v progresu pokračovat, může dosáhnout i na metu nejvyšší.
LATINIRA - v této kategorii je tradičně úspěšná v handicapech. Na startu ale budou koně s vyšší třídou a na tabuli se s ní příliš počítat nedá.
EFEZJA - letos se jí vůbec nedaří a náleží jí pozice outsiderky.
WHITE FACES - pod čarou. Pokud se dostane na start, neměl by sehrát podstatnější roli. Se svým ratingem by měl zamířit spíše do handicapu.

Tipařův verdikt: Mnoho kvalitnějších vytrvaleckých dostihů jsme letos na české půdě vidět nemohli. I přesto že budou vstupovat do sezóny, by v popředí neměli chybět jedničkově ostřílení Rio Gallegos se Savignonem. Prosadit by se mohl i stále se zlepšující TEASSIO.

*********

4. dostih

SABIR - v první polovině loňského roku se nepříliš úspešne prezentoval nad překážkami, letos se na dráze objevil po bezmála roční pauze minulý týden v Tochovicích . V nabité konkurenci nemá velké ambice.
BRILL - letos debutuje, avšak loni měl vcelku úspešnou sezonu - z šesti startů získal tři druhá místa a jedno vítězství, v tomto dostihu by se měl ucházet o některou z nižších dotací.
RARE DELIGHT - v trojkových dostizích loni sbíral dotovaná umístění, na závěr sezony vyhrál dvojku, letos ve dvojkových dostizích se mu příliš nedařilo, sestupu o kategorii níže mu může jedině prospět, jeden z kandidátů na vítězství.
GETAWAY - v dubnu získal dvě dotovaná umístění v trojkových dostizích v Bratislavě, ve vyšších kategoriích se mu však posléze nedařilo ani tam ani v Budapešti, měl by se pohybovat okolo středu pole.
KLIERENS - jako dvouletý absolvoval dva starty, naposledy by druhý v chuchelské trojce, loni nestartoval. Jeho aktuální forma je otázkou, může překvapit.
BLACK - svoji dostihovou kariéru zahájil až letos, při dubnovém debutu v silně obasazené chuchelské trojce se neztratil, poté zabodoval v mílové dvojce, když obsadil druhé místo dvě délky za Urodosem a jeden a půl délky před pozdějším derby vítězem Tullamorem. Pokud je po zdravotní stránce v pořádku měl by být černým koněm dostihu.
HEFNER´S CHOICE - letos má poměrně úspešnou sezonu, po slibném třetím místě v květnovém chuchelském jedničkovém handicapu, sice zklamala až osmým místem ve dvojkové míli pro klisny, reputaci si však napravila v karlovarské Letní ceně klisen kde obsadila druhé místo za výbornou Vadeonou, kandidátka na vítězství.
OLD MALT - při letošním debutu lehce zvítězil ve vrcholu rovinového programu prvního dostihového odpoledne v Lysé - slušně obsazeném trojkovém dostihu, pak uzavřel tabuli v chuchelské dvojce a poslední start nedokončil pro pád jezdce, neměl by chybět v boji o nižší dotované příčky.
SILNAR - jedenáctiletý veterán, někdejší sprinter roku. Loni se mu poměrně dařilo v nižších kategoriích na provinciích, letos absolvoval zatím jeden neúspěšný start, k průniku mezi nejlepší by se musel hodně zlepšit.
MARSSIO - zklamal při obutu ve velmi silně obsazené trojce, reputaci si částečně napravil čtvrtým místem v chuchelské dvojce, ale poté opět zklamal předposledním místem v rakouském derby trialu Vederemo Rennen. Poslední start na karlovarském závodišti nedokončil pro pád jezdce, střed pole bude v této konkurenci jeho maximem.
NATTY DANCER - užitečný mílař letos absolvoval dva starty v trojkách v Lysé nad Labem, přičemž z obou odešel stříbrný a ani tentokrát by neměl odejít bez dotovaného umístění.
VAZON - jeho letošní výkonnost má vzestupnou tendenci, v posledních dvou startech získal v trojkách třetí a druhé místo. Na vítězství to sice nevypadá, ale v boji o některou z nižších dotací by chybět neměl.

Tipařův verdikt: Ve velmi silně obsazeném a vyrovnaném dostihu by o vítězství měli bojovat především Rare Delight a Hefner´s Choice, ale navzdory tomu, že od května nestartoval by se mohl prosadit černý hnědák s příznačným jménem BLACK.

**********

5. dostih

DANTES PEAK - ve Velké dubnové šokoval druhým místem, ale poté svou příslušnost mezi absolutní elitu potvrdit nedokázal a patří mu tak role outsidera.
WONDER HORSE - letos toho příliš nenaběhal a jeho pokus na delší distanci vzhledem k tomuto dostihu o mnohém nevypovídá. Ani s ním se moc počítat nedá.
CITY HALL - šokoval dubnovou porážkou Certuse, ale jinak toho příliš nepředvedl. Zdá se tedy, že získá jen některou z nižších dotací.
KEVIN THE KNIGHT - diskvalifikace z VJC rozhodně nesnižuje jeho kvalitu. Poměrně dlouho ale nestartoval a v premiéře proti starším soupeřům by umístění do třetího bylo velmi dobré.
LORD SILVANO - skoro vždy je někde vpředu, na pronikavější úspěch ale v tomto roce čeká. Letos se zatím nedostal přes čtvrté místo, což by měl tentokrát změnit.
CERTUS - po vítězství ve Velké dubnové se umísťuje na pro sebe typických druhých místech. Pokud se ale nestane nic neočekávaného, úspěšně obhájí loňský triumf.
SHARPOUR - při derby dni předvedl výborný výkon, ovšem naposled trochu zklamal. Návrat šampióna Janáčka do sedla by měl znamenat boj okolo třetího místa.

Tipařův verdikt: Poměrně jednoznačně z pole vyčnívá stále skvělý CERTUS, který by měl prolomit smolnou sérii třech druhých míst. Nejblíže by mu v cíli mohl být po týdnu startující Lord Silvano a respektovat je třeba i tříletého Kevin The Knighta.

**********

6. dostih

SHAMROCK ZIPPORA - po vítězství kdy šokovala v roli outsiderky narazí na silnější pole. Dráha i distance jí ale sedí.
COLLEGE CLASSIC - devítiletý veterán se v současnosti nachází na velmi férové známce, už dvakrát ukázal že v podobném dostihu může útočit na vítězství.
PARODIE - její druhé místo bylo před třemi týdny velké překvapení, uvidíme jestli tuto formu potvrdí.
BANZAI - po kratší pauze se uvedl o stupeň výše slušně, otazník je ale mílová distance.
NORD OUEST - u sázejících bývá tento mohutný hnědák oblíben. Vysoká váha by u něj neměla hrát roli, problém může být ostřejší lázeňský oblouk.
SHIRON - poslední běhání se mu moc nepovedlo, míle taky není jeho parketa.
GEORG - majitel velmi zajímavého původu toho zatím moc nepředvedl. I tento obr může mít potíže se zatočením do cílové roviny, jezdce nečeká lehká práce.
NONCHALANCE - poslední běhání bylo možná lepší než vypovídá výsledek, spolehlivá klisna nebyla příliš daleko od umístění. Stáj má se staršími koňmi slušné úspěchy.
MOE - po delší pauze se jde nejspíš jenom rozběhat, tomu napovídá i jezdecké obsazení.
CHANCI RISK - letos na dráze pouze jednou v dubnu, i ona asi bude potřebovat start na rozběhání.
BENAFI - v poslední době byla manažována jako sprinter, i míli ale umí. Do Čech zavítá po dlouhé době, uvidíme jako hodnotu mají její moravské formy.
HYPHEN - opravdová legenda je letos evidentně v dobré formě. Vysoké startovní číslo by neměl být problém, stejně útočí většinou zezadu.

Tipařův verdikt: Tady se dá jen těžko někdo vyloučit, většina účastníků se v poslední době ukazuje v dobrém světle. O tempo pravděpodobně nebude nouze, čemuž nasvědčuje několik sprinterů na startu. Z toho by měl těžit zejména Hyphen, který mívá drtivý závěr. I další veterán College Classic by měl být blízko, my ale zkusíme spolehlivou NONCHALANCE, i když by jí aspoň kilo dolů určitě pomohlo.

**********

7. dostih

CHRISSIO- při posledních dvou startech ukázal, že s aktuální známkou nemá problém, pomoci výš mu může i úleva jezdce ve formě.
TAGHANA - i ona už se letos chytla, dokola ale ještě nikdy nešla.
ORION - po slibném běhání v Mostě následoval další sestup. Ani tady to nevypadá jinak.
RELLUS - zatím toho moc nestihl, v těžkém chuchelském handicapu se ale neztratil. Původ se nechá vidět, s malou váhou určitě zajímavý kůň.
INFORMANT - nastupuje po dlouhé pauze, i když je ze stáje, která umí koně nachystat i po tak dlouhé přestávce, zdá se být poměrně nejistou volbou.
BRIGITA - po dvou vítězstvích v pětkách musí nejprve dokázat, že zvládne vydělat peníze i proti těžším soupeřům.
LINDY ALLEGED - naposled své příznivce zklamala, teď si zkusí napravit reputaci. Zkrácení distance nemusí být na škodu, minule v konci odpadala.
FASTILLIO - otec dává většinou mílaře, kteří nedisponují velkou třídou. Tomu odpovídají i dosavadní výsledky.
NAZGŮL - nejlepší výsledky dosahoval na letounských tratích, letos je vytrvale (a nepříliš úspěšně) vysílán na tratě nad dva kilometry.
HALENKA - letos podává stabilní výkony, i jí by kratší distance nejspíš prospěla.
PENSA COLA - na skocích se jí moc nevedlo, vstup do sezóny v Lysé ale nebyl špatný. Tempařka se skvostným původem to ale z nejvyššího čísla nebude mít snadné.

Tipařův verdikt: Tady je na startu hodně koní, kteří ještě nemuseli dosáhnout na svůj výkonnostní strop. Brigita je ze stáje, která na posledním lázeňském mítinku zaznamenala hattrick a s klisnami to umí. CHRISSIO ale vypadá lépe, i díky startovnímu číslu, které je na této distanci vždy důležité. Slušně se naposledy ukázal i Rellus.

Kompletní DOSTIHOVÝ PROGRAM na Karlovy Vary 20. 7.