Tempeltänzera se pokusí zastavit naši vytrvalci

Tempeltänzera se pokusí zastavit naši vytrvalci
foto www.fotokisza.com - tempeltänzer

Menu o osmi převážně rovinových chodech nabízí pardubický mítink den před Velkou pardubickou, přičemž hned pět dostihů patří do nejvyšší kategorie. V hlavním vytrvaleckém dostihu Pardubickém St. Leger (NL, 2900) se utká osm domácích vytrvalců (i když pro některé je toto označení minimálně problematické) se slovenským hostem Tempeltänzerem (1,6:1).

Ten bude oprávněně nastupovat v roli favorita dostihu a bude se pokoušet prodloužit sérii slovenských vítězství na vytrvaleckých tratích ve středoevropském regionu. Z našich má největší šanci mu to pokazit zejména trojice Savignon (3:1), letos nevýrazný Oligarch (6:1) a tříletek Duplo (6,5:1). Domácí odchovankyně Vadeona (8:1) sice podává skvělé výkony, ale na vítězství proti hřebcům to asi stačit nebude. Lord Silvano (6:1) by mohl těžit v případě pomalejšího průběhu. Výraznější úspěch zbývajících koní by překvapil.

Sprint (I. kat, 1100) by měl být soubojem bílých blesků Scyrise (1,6:1) a DeRoberta (2,5:1), přičemž většina dostihové veřejnosti by vítězství přála loučícímu se Scyrisovi, který si dá jistě v boxu pozor a vrátí se do vítězných kolejí. Vypadá to, že DeRoberto bude v budoucnu na sprinterských tratích jeho zdatným nástupcem. Doběh raz dva této dvojice nikoho nepřekvapí. Na paty by jim měli šlapat zejména Acos (10:1) a Another True Story (7,77:1).

Zajímavostí Pardubické míle (NL, 1900) je dohlášení Blue Corala (1,4:1), který se pokusí spravit si chuť z nevydařeného výletu do Berlína. Je sice desetinovým favoritem a určitě nejtřídovějším koněm na startu, nastupuje ale už po osmi dnech bez času na regeneraci. Na jeho zaváhaní bude čekat tradičně dobře připravený Paldox (5:1) a překvapit mohou také přední tříletci Dick Morris (6:1) a na kratší trať nastupující Aspen (6:1).

Mezi juniory v Pardubickém zimním favoritovi (I. kat., 1750) se žádná naše elita nesešla, a tak má šanci opět slovenský host Honor of Gracie (2,5:1), který se dokázal umístit v nejvyšší kategorii. Z našich se jeví nejlépe nadějně debutující potomek Divé Báry Demon Magic (2,5:1), kterému by metry navíc měly jít k duhu.

Pardubickou zimní královnou (I. kat., 1750) má šanci se stát zejména Magma (2,15:1) nebo ze Slovenska dorazivší tamní zimní královna Princes of Gracie (3,5:1). Očekáván je také výkon Rabbit Zamindar (3,25:1), která při dostihu debutantů deklasovala své soupeře. Otázkou je však vhodnost distance.

Tomáš Pösl (Maxolon)