Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Udrží Addison po zimě své výsostní postavení?

Udrží Addison po zimě své výsostní postavení?
©Foto: www.fotokisza.com - apartman

Velmi silnou sestavu přiláká na svůj start 19. Memoriál profesora Václava Michala (NL, 1400 m). České premiéry některého z ambiciózních importů se v něm sice nedočkáme, ale k vidění zato bude většina loňské špičky dvouletých.

Už od prvních dostihů pro dvouleté platil Addison (3:1) za lídra ročníku a tuto pozici takřka neustále potvrzoval. Jediné menší výsledkové klopýtnutí předvedl v Ceně Masise, kde docválal až třetí především kvůli neklidnému průběhu dostihu. Těžko se hledá nějaký argument, který by hovořil v jeho neprospěch, a proto by měl znovu bojovat o vítězství. Jeho největším soupeřem by měl být nejspíše Apartman (3:1). Ten zakončil loňský rok triumfem v Pardubickém zimním favoritovi, kde nedal svým soupeřům ani na okamžik šanci na svou porážku. Jeho sourozenci byli spíše pozdní koně, a proto by i on mohl jít ještě nahoru. Potřeboval by ovšem zřejmě pár metrů navíc a ani číslo nehraje v jeho prospěch. Štěstí ve výběru startovacího boxu neměl ani Vitulus (4:1). Ten zaujal druhými místy v bratislavské Velká cena BBAG Baden-Baden a Ceně zimního favorita. Mezi nejlepšími by zřejmě neměl znovu chybět. V CZF skončil o místo za ním Lucky Horse (5:1) a to se pro něj dostih nevyvíjel příliš šťastně. Naběhal totiž ve vnější stopě spoustu metrů navíc a mohutným spídem už asi nemohl stihnout více. Pětici největších favoritů dotváří vítěz Ceny Masise The Joe Mcardle (7:1). Jeho výhodou rozhodně je, že oproti všem výše zmíněným koním ponese nižší hmotnost. Na druhou stranu i tato distanc může být lehce nad jeho optimem. Slušné šance aspoň na tabuli má i Kevin The Knight (7:1), který se loni představoval převážně v nižších kategoriích, ale neztratil se ani mezi elitou. Navíc jeho tréninková kolegyně Lady Gaudi naznačila před týdnem dobrou stájovou formu. O tu se může opřít i Grizli (10:1). Ten toho ale zatím příliš nepředvedl a dá se tedy očekávat maximálně kolem pátého místa. Colorado Kid (8:1) a Daily Bet (7:1) mají na svých kontech jen jeden mnoho neříkající start. Od obou se jistě dá čekat zlepšení, ovšem na dotaci to nejspíš stačit nebude. Aziak (12:1) se před týdnem předvedl překvapivě dobře, přesto v této konkurenci nejsou jeho šance vysoké. Manbearpig (10:1) s Velasquesem (15:1) jsou jednoznačnými outsidery dostihu a bookmaker se asi mohl v jejich případě bez větších obav trochu více odvázat.

Druhý vrcholem odpoledne bude Memoriál Jaroslava Maška (I, 1400 m). Tam se bude snažit potvrdit pozici favorita vítěz Velké dubnové Certus (2,25:1), jehož nejvážnějším soupeřem by měl být od června nestartující Terssio (3:1), který bude podporován žokejem Palíkem. Na startu bude také mnoho koní, kteří zahajovali sezónu v Gomba handicapu. Z nich si pozornost určitě zaslouží Socr House (5:1) a Aryman (5:1), kteří nesli ve zmíněném dostihu značnou váhu, přesto na nejlepší neztráceli mnoho.

Nejen v hlavním dostihu bude k vidění řada zajímavých tříletků. V sedmém bodě chuchelského programu se totiž představí například lehcí vítězové z první neděle Duplo (5:1) se Saplem (7:1), letos také už naplno bodující Clarkom (6:1), jen těsně druhý ve Vernal Pointově trojce Caney (4:1) nebo loni progresivní Starfighter (3,5:1).

Jaroslav Fabris (Vabank)