Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

V květnové se utkají De Roberto s Blue Coralem

Ač bude mít 59. Velká květnová cena Skanska (L, 1600 m) na startu řadu zajímavých jmen, tak největší pozornost se bude soustředit na pouhou dvojici koní, a to na první dva z loňské Velké ceny Prahy Blue Corala s De Robertem.

Ve zmíněném dostihu byl po velkém boji v cíli první mladší z reprezentantů stáje Dr. Charváta Blue Coral (2,4:1), který loni střídal horší výsledky s těmi lepšími. Jeho velkou nevýhodou pro tento start ale je absence startu v nohách. To De Roberto (1,75:1) se před týdnem rozcvičil velice působivě, když se na distanci o 400 metrů kratší než ho čeká nyní hned po startu ujal vedení a svůj náskok neustále navyšoval až na konečných 10 délek. Pokud mu žokej Radek Koplík dobře rozvrhne síly, měl by s podobnou taktikou uspět i tentokrát. Zbytek pole přeci jen za tímto duem podle předvedených forem trochu zaostává, jeho kvalita je přesto velmi vysoká. Certus (8:1) letos začal sezónu snadným vítězstvím ve Velké květnové a poté nedokázal potvrdit pozici favorita v 1400 metrů dlouhé první kategorii, to ho ale okolnosti donutily, aby si sám diktoval tempo dostihu, což mu příliš nevyhovuje. Dalším z adeptů na doplnění nejlepší trojice je Hard Warrior (10:1). Ten sice v této sezóně ještě nestartoval a více mu svědčí dráha v rakouském Ebreichsdorfu, ale loni byl v květnové jen těsně druhý. Loňský vítěz VJC Lord Silvano (10:1) se naposled představil v pařížském Longchamp, a i když v kategorii listed na nejlepší nestačil, tak ztráta 10 1/2 délek na vítěze vypovídá o tom, že předvedený výkon nebyl určitě špatný. Druhým místem ve Velké dubnové překvapil Dantes Peak (10:1). Ukázal tak, že od loňské sezóny dokázal předvést značný progres, ale svou příslušnost k absolutní špičce bude muset ještě potvrdit. O místo za ním při letošní premiéře skončil Paldox (8:1), který už stabilně patří k naší špičce na tratích od 1600 až 2000 metrů. Při navázání na své poslední formy by měl bojovat o dotované umístění. Jeho stájový druh Nick of Gold (16:1) takové ambice asi mít nemůže, protože od své loňské zdravotní pausy toho moc neukázal. Silken Sky (16:1) se ze svým ratingem kolem 83 kg dobře chytá v handicapech, ale na dobré umístění mezi českou elitou by musel hodně přidat.

Z ostatních dostihů si pozornost určitě zaslouží mílařský dvojkový handicap. Tam se představí především na provinčních drahách velmi úspěšný Old Malt, letos handicaperem zatím nezastavený Ramar nebo spolehlivé klisny trenéra Hulínského Amarantha a Indira.

Jaroslav Fabris (Vabank)