Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

V sobotu poprvé do Pardubic

V sobotu poprvé do Pardubic
©Foto: www.fotokisza.com charccari
V sobotu se na pardubickém závodišti odběhnou první letošní dostihy. Hlavním bodem bude Cena společnosti Color Car, steeplechase na 3900 metrů.
 
 
Na startu je obhájce tohoto dostihu Radbec (4,5:1), který minulý ročník vyhrál s velkým přehledem. Další start na pardubické dráze, ve kterém měl opět slušně našlápnuto, byl přerušen a anulován. Další starty absolvoval až na podzim v jedničkových dostizích ve Velké Chuchli, kde byl ve steeplechase na 5200 metrů druhý a v proutěnkách poslední čtvrtý. Tyto starty ale absolvoval opatrnější taktikou než pardubický start.
Podobnou taktiku používá v dostizích tempař Charccari (2,5:1). Ten v Pardubicích velmi lehce vyhrál tři menší dostihy, jedny proutěné překážky a dvě steeplechase. Pak se vydal do Merána a přivezl si z něho výborné šesté místo v Premio LIII Corsa Siepi Di Merano (Gd1, 4000 m), které vyhrál Royal Moungins. Jeho realizační tým však měl možná dojem, že bude lepší, když opustí taktiku udávání poctivého tempa, protože v pardubickém Křišťálovém poháru (pp, 4000 m) byl jako horký favorit držen v poli, ale takto stačil jen na vzdálené páté místo. Pokud se navrátí k osvědčené taktice, mohl by si připsat další vítězný zářez.
Dalším kandidátem na dobré umístění je German Malt (3,5:1) od Františka Holčáka. Jeho návrat na překážky mu loni vyšel, když na jaře snadno vyhrál dva menší crosy na kratších distancích. V chuchelských proutěnkách ho porazil jen Mandarino, letos čerstvý vítěz Prvomájové steeplechase, ale v září se již v steeplechase croscountry na 3300 metrů střetl se zdejší špičkou a odešel poražen od Archey a Gernie, které v Poplerově memoriálu doběhly na prvním a třetím místě. Právě Gernia (4,5:1) je jeho soupeřkou i nyní.
 
Startovat by měl i výborný slovenský proutěnkář Ravenswood (7:1) a nováček na našich drahách King Of Revolution (5:1), který dosud startoval ve Francii, kde naposled loni v květnu vyhrál menší steepl. Bude zajímavé, jestli tato třída bude na dnešní soupeře stačit.
Zajímavá je i trojková steeplechase croscountry (Cena společnosti Ingbau cz) na 4500 metrů, kde se po dvou letech na dráhu vrací Retriever, druhý ve Velké pardubické´04, jenž si bude muset poradit především s Inkasentkou.
 
Ondřej Blahník (ROBI)