Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ve dvojkovém handicapu je favoritem Skwar

Vrcholem posledních chuchelských dostihů před letní pausou bude Cena Agrobyškovice (II., 2200 m). Ač se jedná o handicap, skupina favoritů se nezdá být příliš široká a počítat se musí především s debutanty v tomto typu dostihu.

Mezi ně patří i čtyřletý Skwar (3:1). Ten zahájil svou kariéru až v letošním roce a zatím má na kontě dva starty. Mnohé naznačil už v tom prvním, když předvedl silný závěr a nestačil jen na naposled v jedničce umístivšího se Sharpoura. Na podruhé už se vyčlenil ze skupiny nezvítězivších a potvrdil své vytrvalecké předpoklady. Nejvíce by mu měl situaci znepříjemnit naposled pátý v Červnovém poháru Oleandro (3,5:1). Také disponuje silným spídem a naposled předvedl, že v podobné konkurenci určitě má co pohledávat. Jeho o rok starší sestra Oleada (6:1) poslední dva starty absolvovala v podobných dostizích a neběžela v nich zadarmo. Mnoho soupeřů k tomu ovšem porazit nemusela, a proto pro ni bude další dotace úspěchem. Vyšší ambice by mohla mít Kama (6:1). Ta loni patřila do špičky tříletých klisen, což nejlépe dokumentuje její třetí místo v Oaks. Ponese ale vysokou váhu a do sezóny teprve vstupuje. Letošní premiéra čeká i White Facese (12:1), kterému do první pětice zřejmě nepomůže ani nízká váha. S novým jezdeckým obsazením se představí Aprillo (7:1). Letos je zatím dlužen svým výsledkům z minulého roku, minule ale trochu doplatil na hodně atypický průběh dostihu. Arrows Pepe (5:1) naposled předvedl solidní formu a malá nesená hmotnosti mu může pomoci k umístění na tabuli. Minule třináctý ve Velké červnové Mashrai (6:1) dostal za tento výsledek přídavek 15 kg ke svému ratingu. S tím se asi vyrovnat nedokáže. Dvě slušná běhání ve Slušovicích letos předvedla Charlene (10:1). Tentokrát jí může troch chybět třída i vytrvalost. Louisianě (12:1) tyto dvě zmíněné vlastnosti chybí s velkou pravděpodobností a její šance se zdají být mizivé. V popředí se nedá počítat ani se Santa Boyem (12:1), jenž špatně vstoupil do sezóny, a na pražské dráze se mu nikdy nedařilo.

Zajímavě vypadá i mílový handicap třetí kategorie. Zde je řada tříletých, kteří nemusí být ještě zcela podchyceni. Mezi ně patří letos ve dvou startech neporažený Neználek, nebo naposled rovněž naplno bodující Caney, Otakar a Roman Emperor.

Jaroslav Fabris (Vabank)

KOMPLETNÍ DOSTIHOVÝ PROGRAM - FORMY A ROZBORY DOSTIHŮ