Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Analýzy rámcových dostihů - VCH 27.4.

Analýzy rámcových dostihů - VCH 27.4.
foto Václav Volf Thunder Bay

1. dostih, handicap III.kat., 1200 m

Sprinterský handicap na úvod dne přinesl očekávané vítězství favorita. Pětiletý valach Ferrier (2,5:1) vstoupil do sezóny jako poměrně snadný vítěz o kategorii níž, společnost která se sešla na startu této zkoušky, ale pro něj nebyla nepřekonatelná.

V oblouku byl k vidění na dobré pozici ve středu pole, a i když chvíli trvalo, než ho jeho žokej rozhýbal, u distance už byla jeho převaha dobře patrná. Viktoma vloni příliš úspěšná nebyla, zdá se však že v tomto dostihu si vzpomněla na své úspěšnější dny a v této kategorii by mohla ukázat svou spolehlivost. Rex měl problémy s akceptováním tempa, a tak neměl šanci útočit výše než na třetí peníze. Na delší distanci by ale neměl dlouho čekat na vítězství. Po delší době se objevila na startu s příznivou váhou Nonchalance, bohužel však s kilogramem navíc. Z dostihu již poněkolikáté neodešla bez peněz, k plnému zásahu by jí asi pomohl jezdec s úlevou. Hieronymus ukončil loňskou sezónu vítězstvím, podle předvedeného výkonu to vypadá, že i se současnou známkou se dokáže vyrovnat.

FERRIER
byl zakoupen prostřednictvím

CHRIS RICHNER BLOODSTOCK 

 

2. dostih, handicap IV. kat., 1400 m

Vloni na jaře vstoupila do handicapu ve velmi slušném světle hnědka Sacré Couer (8:1). Za sezónu stihla plných deset startů a tak nebylo divu, že podzim už měla trochu slabší. Ani po škrtnutí dvou šancových koní nenašla mezi sázejícími mnoho příznivců, což bylo trochu divné. V tomto poli toho totiž moc na výběr nebylo. I když to na vítězství ještě u distance nevypadalo, ukázala opět svůj pěkný závěr, který jí stačil k jistému triumfu. Redul pravděpodobně ucítil v nohách svůj týden starý dvoukilometrový experiment, jinak by asi vzdoroval déle. Favorit Arctic neměl v rovině dost rychlosti aby ohrozil nejlepší, zdá se že po loňském velmi úspěšném podzimu to nebude mít letos jednoduché. Menším zklamáním byl výkon Ambersand, po pěkném běhání první neděli se čekalo trochu více. Delší trať jistě potřebuje Vodarka, první tříletý, který se letos postavil starším soupeřům byl Sagitárius. I když měl slušnou podporu mezi sázejícími, utrpěl od zkušenějších tvrdou lekci.

 

3. dostih, 3letí nezv., 1400 m

Nadvládu outsiderů tento den zahájila v nepříliš silně obsazeném dostihu Thunder Bay (14:1). Její letošní debut toho mnoho nenapovídal, v dostihu pro debutanty skončila ve středu pole. I tentokrát jí asi zkušenosti trochu chyběly, ve svižně rozjetém dostihu jí po startu chvíli trvalo, než se dostala na nohy, v rovině pak ale přes odpadající soupeře přešla velmi lehce. I druhý v cíli je potomkem plemeníka Varadara, který by mohl mít letos na dráze slušný tříletý ročník. Greisen potvrdil své poslední dobré běhání, zdá se však, že je opravdový sprinter, kterému se bude nejvíce líbit na ještě kratší distanci. Grennasia se ukázala dobře, jakou hodnotu má tato forma bude ale ještě lepší vyčkat. Za ní toho moc nebylo, bez přehánění se dá říct, že co jméno to zklamání.

THUNDER BAY
je odchvankyní

Ing. TOMÁŠ JANDA BLOODSTOCK 

 

4. dostih, Memoriál Jaroslava Maška, cena I. kat., 1400 m

Za největší tutovku dne byl považován v tomto dostihu startující Certus, ale vítězstvím nakonec šokoval podceňovaný City Hall (40:1). Ten sice v minulosti nepředváděl špatné výkony, ale už se zdál být za zenitem a na takto krátké distanci navíc startoval po třech letech. Po startu zaujal poslední pozici ve startovním poli, v cílové rovině ovšem předvedl mohutný závěr, kterým nakonec těsně před cílem chytil i od startu vedoucího favorita. Určitě bude zajímavé sledovat zda tento výsledek potvrdí i v dalším startu. Certus doplatil na to, že po startu se nikomu nechtělo diktovat tempo a tak se toho chopil sám. Po zatočení do roviny dokázal svým soupeřům odskočit a na distanci stále vypadal na jistého vítěze, přesto nakonec svou pozici neuhájil. Předvedeným výkonem ukázal svůj vysoký standart. Třetí Socr House se od začátku pohyboval v popředí. V závěru už ale přidat nedokázal. Aryman začal dostih vlažněji a na čtvrté místo se posunul až v závěru. Navázal tak stejně jako Socr House na formu předvedenou v Gombě. Mr Dario předvedl v rovině jen jedno tempo a z třetí pozice na jejím začátku odcouval na pátou.

 

6. dostih, handicap III.kat., 1600 m

Malé pole, přesto handicap jak má být. Hned čtyři první koně v cíli se srovnali do necelé jedné délky a ještě pár metrů před cílem nebylo ani zdaleka jasné, kdo bude vítězem. Aronjo (50:1) už čekal na úspěch hodně dlouho, přesto jeho poslední dvě loňská vystoupení v handicapech nebyla vůbec špatná a za jeho přehnaně vysoký startovní kurz mohlo asi jezdecké obsazení. Jeho neznámá jezdkyně neměla ale v průběhu mnoho práce, z dobré třetí pozice se dostala krátce po vytočení z oblouku do vedení a v posledních metrech jejího partnera ostatní soupeři do cíle doslova "dotlačili". Asijský Tygr zaznamenal další pěkné druhé místo, delší distanci by potřeboval ale jako sůl, totéž se dá říct i o dalších dvou za ním. Racona byla k vidění celý dostih na chvostu pole, Nord Ouest musel být zas svým žokejem neustále podporován. Favorit Aquarel dostih odvodil, na špici si ale moc klidu neužil, od startu na něj tlačil Anthony. Oba v cílové rovině rychle zeslábli.

Velká kaňka na dostihu se ale objevila po pondělním článku na webu Paddock Revue. Bývalý majitel Aronja, pan Christian Richner si totiž pozdějšího vítěze nemohl v kurzu 50:1 vsadit. Vedení kanceláře sice kontrovalo slovy, že k zablokování jeho sázky došlo v regulích herního řádu, přesto jak se říká, na "každém šprochu, pravdy trochu"... Stojí zde tvrzení proti tvrzení, na tváři bookmakera nabízejícího od začátku sezóny neuvěřitelně vysoké kurzy ale zeje pořádná jizva. A jen těžko si představit, že by podobnému nařčení čelila firma, nabízející sázky na masové sporty jako fotbal nebo hokej.

ARONJO
byl zakoupen prostřednictvím

CHRIS RICHNER BLOODSTOCK 
 

7. dostih, 3letí III. kat., 1600 m

Sedmý bod chuchelského programu znovu ukázal jak málo záleží u tříletých koní v počátku sezóny na kategorii. Řada účastníků tohoto dostihu má totiž klasické ambice a zřejmě u některých se i dočkají svého naplnění. To by mělo platit například u Starfightera (6,5:1). Ten v cílové rovině chvíli hledal místo, ale když ho na vnější straně dráhy nalezl, tak své soupeře převálcoval. Nyní zřejmě zamíří do VJC a předvedený výkon z něj může dělat černého koně prvního dílu klasické trojkoruny. Největší potenciál ovšem předvedl debutující Teassio, který zůstal několik délek v boxech, ale poté se začal posouvat vpřed a v cíli z toho bylo druhé místo. Duplo potvrdil svojí formu z první neděle, což v této konkurenci znamenalo zisk třetího místa. Pokud ale bude startoval ve VJC, tak se tam bude muset k průniku na tabuli ještě výrazně zlepšit. Od Ombretarie se umístění v žádném případě nečekalo, ovšem ještě 100 metrů před cílem byla plnohodnotně ve hře o vítězství a vybojovala čtvrté místo. Spring Lady se dokázala po debutu zvednout a v progresu může pokračovat.

 

8. dostih, 3letí nezv., 2200 m

Tříletí vytrvalci se utkali v posledním dostihu dne, kde se hodně taktizovalo. Většina dostihu se odehrála ve velmi pomalém tempu, z kterého do poslední čtyřstovky dokázal nejlépe akcelerovat Come White (5:1). První neděli zahajoval v dostihu debutantů na 1400 m, takže na potvrzení jeho vytrvalosti bude ještě lépe počkat. Adoro má původ, který ho na kratší tratě než byla tato ani nepouští, i jeho projev tomu nasvědčuje. Favoritka Planeta byla v pomalém tempu zavřená celý dostih na bariéře, pulovala a to jí stálo jistě velké množství sil. Určitě měla navíc a tuto formu nelze brát příliš vážně. S větším odstupem dokončila dostih dvojice, která se nejvíc podílela na tempu dostihu, Camaieu a Smart Pen.

Jaroslav Fabris (Vabank)