Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jarní cena klisen se opět stěhuje do Německa

Jarní cena klisen se opět stěhuje do Německa
Butterfly Lady (www.fotokisza.com)

Stejně jako před rokem se triumf z první klasiky, kterou byla 61. Jarní Cena Klisen Alavis (VIDEO), stěhuje do Německa, a to zásluhou nakonec v pozici největší favoritky odskakující BUTTERFLY LADY (2:1).

O její přípravu se stejně jako v případě o rok dříve zde vítězné Picobelly stará Andreas Wöhler, který tak už měl vyzkoušené, jaká třída je pro triumf v JCK potřebná. Betterfly Lady do sezóny vstoupila čtvrtým místem v listed a německým handicaperem je ohodnocena známkou 84,5 kg, což se ukázalo být nad možnosti domácí konkurence.

Oniris (8:1) byla už v oblouku vyjížděna žokejem Hindem a celé pole uzavírala. V rovině pak opět přišel její drtivý závěr, kterým si přišla pro druhé místo. Původ i dostihový projev jí jednoznačně předurčují k úspěchům na vytrvaleckých tratích a momentálně je hlavní kandidátkou na úspěch v Oaks. Třetím místem trochu zklamala spolufavoritka Rabbit Zamindar (2,5:1), které ovšem nepřál průběh dostihu. Po startu se totiž ocitla na poslední pozici a z ní se ve snaze stíhat německou soupeřku posunula v oblouku vnější stopou přibližně na čtvrtou příčku. Tento manévr jí logicky stál dost sil, přesto ještě do poloviny cílové roviny držela s vítězkou krok. Trinity (12:1) byla na začátku roviny uzavřena na bariéře a nezachytila tak nástup klisen na medailových pozicích. Na tabuli se vešla ještě Sorbetiere (14:1), která předvedla očekávaný progres oproti vstupu do sezóny.

Jaroslav Fabris (Vabank)