Juventus s Váňou vítězi srpnové kvalifikace

Vrcholem sobotního dostihového dne v Pardubicích byla VELKÁ CENA SKANSKA DS - III.kvalifikace na Velkou. Na start se postavilo 13 koní, z nichž 11 bojovalo o kvalifikaci (Korinka a Juventus již měli splněno).

Vedení se hned po startu ve slušném tempu ujal Decent Fellow (3,5:1), který místy získal náskok až cca 10 délek. Za ním se drželi v poměrně kompaktním poli zbylí aktéři. V průběhu dostihu byli zadrženi nebo spadli Korinka, Vilona, Major Wako, Profil a Pessoa. Kvalifikaci, tak splnilo dalších sedm koní. V závěru se na vedoucího Decent Fellowa začali dotahovat zbylí Váňovci a začal odpadat Roosevelt. Váňovci točili na prvních čtyřech místech do cílové rovinky a vypadalo to, že si zde jen vymění pořadí, ale velmi silným závěrem se mezi ně dokázal překvapivě vklínit Marath trenéra Kinského, který se dostal až na druhé místo. Vítězství jistě o 1 a 3/4 délky udržel 4:1 nabízený Juventus v sedle s ž. Josefem Váňou. Druhý Marath byl před startem nabízen až v kurzu 60:1.

V dalších dostizích zaujalo jisté vítězství Numero Due (3,25:1) nad favorizovaným Well Dancerem (2,25:1) ve dvojkové ceně MEMORIÁL ING. MICHALA RABASE na 5200 metrů.

V posledním dostihu (stch. c.c., 3400 m) splnila roli favoritky Archea (kurz 1,75:1), která vyhrála s převahou 10 délek na věčně druhého Imaga. Archea pokud se dostala do cíle,tak neprohrála již více jak dva roky. Velmi lehce, též zvítězila Fantastyka v úvodním dostihu pro tříleté. Oproti minulému startu ji zřejmě pomohlo prodloužení distance.